اتحادیه اروپا به دلیل مسمومیت با الکسی ناوالنی رهبر اوپن

6 روس را تحریم کرد

شش مقام روسی و یک سازمان توسط اتحادیه اروپا (EU) به دلیل مسمومیت الکسی ناوالنی رهبر مخالفان روسی با یک عامل عصبی دوران اتحاد جماهیر شوروی مورد تحریم قرار گرفتند.

این اقدام روز پنجشنبه پس از هشدار وزیر امور خارجه روسیه به سرگئی لاوروف مبنی بر پاسخ مسکو با اقدامات مشابه انجام شد. این تصمیم بین 27 نماینده اتحادیه اروپا به بروکسل مورد توافق قرار گرفت. “اقدامات محدود کننده اتخاذ شده شامل ممنوعیت سفر به اتحادیه اروپا و مسدود کردن دارایی برای افراد و یخ زدگی دارایی است” اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت. این لیست شامل دو مقام بلند پایه در دفتر اجرایی ریاست جمهوری ، یک مدیر سرویس امنیتی فدرال و دو معاون وزیر در وزارت دفاع روسیه است.

اتحادیه اروپا همچنین موسسه تحقیقات علمی دولتی شیمی آلی را هدف قرار داده است. و فناوری روز دوشنبه ، وزرای خارجه اتحادیه اروپا پس از فشار فرانسه و آلمان برای مسدود كردن دارایی افراد مظنون به مشاركت و ممنوعیت سفر آنها در اروپا تحت تحریم ها برای مبارزه با استفاده و گسترش سلاح های شیمیایی ، موافقت كردند كه این تحریم ها را اعمال كنند. p>

“مسکو حتی ممکن است روابط خود را قطع کند”

الکسی ناوالنی ، بازرسان مبارزه با فساد و مخالف اصلی سیاسی ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، در تاریخ 20 اوت بیمار شد پرواز داخلی در روسیه. وی دو روز بعد برای معالجه به آلمان منتقل شد و همچنان در آنجا بهبود می یابد.

الکسی ناوالنی ، محقق مبارزه با فساد و مخالف اصلی سیاسی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ، در 20 آگوست سال 2020 بیمار شد ، در طی یک پرواز داخلی در روسیه. وی دو روز بعد برای معالجه به آلمان منتقل شد و همچنان در آنجا بهبود می یابد. (عکس: PTI)

هفته گذشته ، آزمایشات انجام شده در آزمایشگاه های تعیین شده توسط سازمان منع سلاح های شیمیایی مسمومیت ناوالنی توسط یک عامل عصبی Novichok را تأیید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در مصاحبه ای گفت که “آلمانی ها با وجود همه تعهدات بین المللی و قانونی در نظر ندارند که هیچ واقعیتی ارائه دهند”. “ما به نوعی پاسخ می دهیم. این یک عمل دیپلماتیک است. ” روز سه شنبه ، لاوروف پیشنهاد کرد که مسکو حتی ممکن است روابط خود را قطع کند. وی افزود: “ما احتمالاً باید به طور موقت صحبت با افرادی را كه در سیاست خارجی مسئول سیاست خارجی هستند و نیازی به گفتگو با احترام متقابل ندارند ، به طور موقت متوقف كنیم.”

لاوروف به طور خاص به كمسیون اروپا اشاره كرد اظهارات اخیر رئیس جمهور اورسولا فون در لاین که همکاری با روسیه را رد می کند ، گفت: اگر این همان چیزی باشد که اتحادیه اروپا می خواهد ، این سناریو بازی می کند. لاوروف در یک کنفرانس سیاست خارجی با حضور کارشناسان در مسکو گفت: “روسیه می خواهد درک کند که آیا در شرایط فعلی انجام هرگونه تجارت با اتحادیه اروپا امکان پذیر است یا خیر”.

روز سه شنبه در یک تماس تلفنی با لاوروف ، بر اساس بیانیه دفتر بورل ، ژوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اصرار داشت که اتحادیه اروپا “مایل است کانال های ارتباطی باز با روسیه را حفظ کند و همکاری را در مورد موضوعات مورد علاقه مشترک تقویت کند.” بورل همچنین تأكید كرد كه مسكو “باید تمام تلاش خود را به عمل آورد تا كاملاً در شفافیت كامل این جنایت را بررسی كند و كاملاً با همكاری كامل” با OPCW تلاش كند و اتحادیه اروپا “به دفاع از منافع و ارزشهای خود از جمله احترام به حقوق بین الملل و حقوق اساسی ادامه خواهد داد. “