رهبران اتحادیه اروپا درباره اهداف جدید آب و هوایی برای سال 2030

اختلاف نظر داشتند

رهبران اتحادیه اروپا در اجلاس خود به توافق نمی رسند زیرا در مورد هدف بلند پروازانه تری برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اختلاف نظر دارند.

اهداف آب و هوایی اتحادیه اروپا چیست؟

رهبران در این اجلاس فقط در مورد پیشنهاد کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 حداقل 55 درصد ، همانطور که توسط کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا این ، مطابق پیش نویس یافته های این نشست توسط آسوشیتدپرس مشاهده شده است.

هدف این است که در ماه دسامبر پیش از تصویب اولین قانون آب و هوای اروپا به توافق برسیم.

چرا رهبران اتحادیه اروپا تقسیم شده اند؟

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اورسولا فون در لاین در ماه سپتامبر پیش بینی کرد که پیشنهاد کاهش حداقل 55 درصد تا سال 2030 در مقایسه با هدف فعلی طبق گفته آسوشیتدپرس 40 درصد “برای برخی بیش از حد و برای برخی دیگر کافی نیست”.

با پشتیبانی آلمان ، هدف تجدید نظر شده فون در لاین باید توسط 27 کشور اتحادیه اروپا تأیید شود تا روز چهارشنبه ، گروهی متشکل از 11 کشور از جمله دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، ایرلند ، لتونی ، لوکزامبورگ ، هلند ، پرتغال ، اسپانیا و سوئد از جاه طلبی وی در بیانیه مشترک منتشر شده استقبال کردند. پیش از اجلاس سران در بروکسل.

“اجازه دهید ما به عنوان یک اتحادیه پاسخی قوی و معتبر به بحران آب و هوا و هدف آب و هوای 2030 ما را حداقل به 55 درصد افزایش دهید و منجر به بی طرفی آب و هوا تا سال 2050 شود “. آنها به نقل از آسوشیتدپرس در بیانیه گفتند.

اما مقامات به آسوشیتدپرس گفتند که هیچ موردی وجود ندارد توافق نامه در سراسر بلوک.

در حالی که پارلمان اروپا خواستار کاهش بیش از 60 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای است ، برخی از کشورهای شرق اتحادیه اروپا که برای بیشتر انرژی مورد نیاز خود به زغال سنگ بستگی دارند ، شور و شوق کمتری دارند. به گزارش آسوشیتدپرس ، آنها نگران هزینه های اجتماعی ، زیست محیطی و اقتصادی انتقال به یک اقتصاد سبزتر هستند.

لهستان سال گذشته به هدف بی طرفی از نظر آب و هوایی در سال 2050 اتحادیه اروپا متعهد نبود و درخواست می کند برای جزئیات بیشتر درباره اقدامات.

فون در لاین گفته است كه می خواهد 37 درصد از 750 میلیارد یورو صندوق بازیابی ویروس كرونا در اختیار كشورهای اتحادیه اروپا قرار گیرد تا برای اهداف زیست محیطی هزینه كنند ، در حالی كه 30 درصد از بودجه منظم بلوک باید برای مقابله با تغییرات آب و هوایی استفاده شود.

نگرانی رهبران پنج سال پیش در پاریس توافق کردند که گرم شدن کره زمین را زیر 2 درجه سانتیگراد (3.6 درجه فارنهایت) حفظ کنند ، به طور ایده آل بیش از 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه فارنهایت) در پایان قرن ، مطابق با آسوشیتدپرس.

دانشمندان به آسوشیتدپرس گفتند که کشورها هر دو هدف را با اختلاف زیاد از دست خواهند داد مگر اینکه اقدامات جدی برای شروع کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام شود. طبق توافق نامه پاریس ، کشورها قرار است اهداف آب و هوایی به روز شده را تا پایان سال ارائه دهند.

(با ورودی های آسوشیتدپرس)