جشن های Navratri در کراچی جوامع اقلیت پاکستان را

بهم پیوند می دهد class = “ff-og-image-inserted”>

چراغ ، رنگ ، موسیقی و دندیا تقریباً در تمام طول شب. تصور می شود این شهر در گجرات در طول جشنواره Navratri باشد ، اما چنین نیست. این یک شهر آن طرف مرز است – کراچی ، پاکستان.

اگر پنجاب یک قاعده باشد ، سند استثنا است. اگر لاهور زندگی است ، کراچی روح است. از نظر فرهنگی ، اقلیت ها در کراچی یا استان سند بیش از هر مکان دیگری در پاکستان زندگی می کنند.

این نارایانپورا است ، محل زندگی تعداد زیادی از اقلیت ها از جامعه هندو ، سیک و مسیحی است. در این منطقه شش معبد ، یک گوردوارا و دو کلیسا وجود دارد.

حدود 10 هزار اقلیت اعضای جامعه هندو هستند و بیشتر آنها گجراتی زبان هستند. بنابراین ، ناوراتری در این مستعمرات نارایانپورا با روحیه کامل برگزار می شود. جشنواره زیبایی است. یکی از بانوان شرکت کننده در این جشن گفت: “ما بسیار سرگرم می شویم.”> یکی دیگر از هندوان گفت: “ما از دولت برای تسهیل این مراسم تشکر می کنیم.”

در حالی که هیچ کس به صراحت در مورد تهدیدهایی که با آنها روبرو هستند یا ناامنی هایی که با آنها زندگی می کنند صحبت نمی کند ، آنها با مشکلات زیادی از سوی بنیادگرایان تندرو در پاکستان روبرو شده اند.

کودکان ، لذت زنان و مردان رقصنده با آهنگ های موسیقی dandiya ، سرگرم کننده و سرگرم کننده ، کل سناریو را عادی می کند.

Jog Maya Mandir ، یکی از اولین معابد Narayanpura به الهه Sherawali اختصاص داده شده است که در آن نمازهای اصلی در طول جشنواره Navratri برگزار می شود.

“ما نه روز جشنواره Navratri را جشن می گیریم. خیابان ها ، خطوط روشن شده و در روز دهم همه ما با سر و صدای زیادی Dussehra را جشن می گیریم. “

Narayanpura امروز مانند هر شهر در شبه قاره به نظر می رسد که کاملاً خود را در جشن ها غرق می کند ، استقبال از همه و همه افراد زیادی از جوامع دیگر هستند که به جشن ها می پیوندند.

این محله در سال 1824 توسط یک فعال به نام نارایانداس تاسیس شد. این حمله پس از تخریب بابری مسجد در 1992 در ایودیا مورد حمله قرار گرفت.

از آن زمان ، اقلیت ها ، از جمله هندوها ، مسیحیان و مسلمانان ، با تبعیض زیادی روبرو شده اند.

اما پاکستان هنوز سرزمین مادری آنها است. در روز دهم ، کل جامعه گرد هم می آیند و در شب موکبی را به سمت پل Native Jetty انجام می دهند.

قبل از رفتن به ساحل دریا ، آنها از معبد Lakshminarayan بازدید می کنند که در زیر پل واقع شده است. پس از اقامه نماز در معبد ، بتها در دریا غوطه ور می شوند.

در روزگاران قدیم ، موکب پیاده بود ، اما اکنون برای اهداف امنیتی و همچنین راحتی ، موکب داخل اتومبیل و اتوبوس.

(با ورودی های آنیس منصوری در کراچی)