آنتی بادی درمانی Regeneron که برای درمان ویروس کرونا در دونالد ترامپ مورد استفاده قرار می گیرد ، تصویب اضطراری ایالات متحده را دریافت می کند

سازمان غذا و داروی ایالات متحده درمان آنتی بادی رگنرون را برای استفاده اضطراری تأیید کرده است. این همان درمانی است که برای رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ برای ویروس کرونا انجام شد.

آرم شرکت داروسازی Regeneron در ساختمانی در پردیس شرکت وستچستر در Tarrytown ، نیویورک دیده می شود. (رویترز)

روز شنبه ، توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده ، به درمان آنتی بادی ویروس کرونا ویروس Regeneron Pharmaceuticals Inc اجازه استفاده اضطراری داده شد. این همان درمانی است که به ویژه در هنگام معالجه دونالد ترامپ برای عفونت ویروس کرونا انجام شد.

دونالد ترامپ ادعا کرده بود که این درمان به درمان بیماری او کمک کرده است.

خبرگزاری فرانسه AFP به نقل از استفان هان ، کمیساریای سازمان غذا و دارو ، گفت: “مجاز بودن این روش های درمانی با آنتی بادی مونوکلونال ممکن است به بیماران سرپایی کمک کند تا از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری کنند و از بار سیستم مراقبت های بهداشتی ما بکاهند.”

آنتی بادی درمانی Regeneron چیست؟

کوکتل آنتی بادی REGEN-COV2 Regeneron – حاوی آنتی بادی ساخته شده توسط این شرکت و مورد دوم جدا شده از انسانهایی که از Covid-19 بهبود یافته اند – به گونه ای طراحی شده است که دو آنتی بادی بدنبال پروتئین سنبله ویروس کرونا هستند و از آن جلوگیری می کنند خبرگزاری رویترز گزارش داد که وارد سلولهای سالم انسان می شود.

FDA گفت: آنتی بادی های مونوکلونال ، کازیروییماب و ایمدویماب ، باید برای درمان ویروس کرونا ویروس خفیف تا متوسط ​​در بزرگسالان و بیماران کودکان با نتایج مثبت آزمایش ویروس مستقیم SARS-CoV-2 تجویز شوند و در معرض خطر بالقوه پیشرفت قرار دارند. رویترز گزارش داد COVID-19.

این شامل کسانی است که 65 سال سن یا بیشتر دارند و یا دارای برخی از بیماری های مزمن پزشکی هستند.

این درمان بخشی از یک گروه از داروها است که به عنوان آنتی بادی مونوکلونال شناخته می شود ، که نسخه های ساخته شده از آنتی بادی های ایجاد شده توسط بدن انسان برای مبارزه با عفونت ها است.

آیا Regeneron در برابر ویروس کرونا موثر است؟

به گزارش رویترز ، رگنرون روز شنبه گفت شواهد بالینی آزمایش سرپایی نشان می دهد که آنتی بادی های مونوکلونال مانند REGEN-COV2 بیشترین فایده را دارند که در اوایل پس از تشخیص و در بیمارانی که هنوز پاسخ ایمنی خود را نصب نکرده اند یا بار ویروسی بالایی دارند ، بیشتر می شود.

این شرکت گفت که انتظار دارد تا پایان ماه جاری درمان REGEN-COV2 برای حدود 80،000 بیمار ، در هفته اول ژانویه حدود 200،000 بیمار و در پایان ژانویه حدود 300،000 بیمار آماده باشد.

FDA گفت آنتی بادی ها برای بیمارانی که به دلیل Covid-19 در بیمارستان بستری هستند یا به دلیل ویروس کرونا نیاز به اکسیژن درمانی ندارند مجاز نیستند.

(با ورودی های رویترز و خبرگزاری فرانسه)