این مقام رسمی می گوید: موج سوم کوید کره جنوبی ممکن است بزرگترین باشد اگر مهار نشود

کره جنوبی روز شنبه با تجدید حیات در موارد COVID-19 روبرو شد ، زیرا یک مقام ارشد هشدار داد که در صورت عدم کنترل سریع گسترش ، می تواند بزرگترین موج عفونت در این کشور باشد.

آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری کره از نیمه شب جمعه تعداد 386 مورد ویروس کرونا ویروس جدید را گزارش کرد که منجر به افزایش 30403 مورد ، با 503 مورد مرگ شده است. پس از آنکه روز سه شنبه بالاترین میزان از ماه آگوست بود ، پرونده های جدید برای چهارمین روز متوالی از 300 مورد عبور کرد.

“ما در یک مرحله حساس هستیم. لیم سوک یونگ ، مقام ارشد KDCA ، در یک جلسه خبری گفت: اگر نتوانیم جلوی گسترش فعلی را بگیریم ، می توانیم با یک عفونت بزرگ در سراسر کشور روبرو شویم که از “دو موج اول” فراتر رفته است. در اواخر فوریه-اوایل مارس و آگوست در مواردی کشور دچار جهش شد.

لیم گفت ، انتظار می رود به زودی استاندارد برای اعمال اقدامات سختگیرانه تر برای فاصله اجتماعی به دست آید. وی افزود که در صورت مهار نشدن نرخ فعلی یک بیمار که 1.5 نفر را آلوده کرده است ، انتظار می رود که آمار روزانه ملی در هفته آینده به 400 مورد جدید و در اوایل دسامبر به بیش از 600 مورد برسد.

با توجه به شیوع عفونت های اخیر در دانشگاه ها و آکادمی های خصوصی تحصیلات بعد از مدرسه ، وی به ویژه از جوانان خواست تا از جلسه خودداری کنند و زود آزمایش کنند.

کره جنوبی دستورالعمل های پیشگیری را روز پنجشنبه پیش از برگزاری کنکورهای بسیار رقابتی سالانه در 3 دسامبر ، سخت گرفت و نخست وزیر چونگ سای کیون روز جمعه خواستار لغو همه اجتماعات اجتماعی شد ، اما بارها ، کلوپ های شبانه ، خدمات مذهبی و رویدادهای ورزشی همچنان ادامه دارد با محدودیت حضور مجاز است.

کره جنوبی در حال مذاکره برای تأمین واکسن COVID-19 برای 30 میلیون نفر یا حدود 60٪ از جمعیت است که انتظار می رود واکسن 10 میلیون نفر از طریق تسهیلات جهانی واکسن COVID-19 معروف به COVAX تهیه شود.

منطقه کلانشهر سئول در روز جمعه 262 مورد جدید را ثبت کرد ، در حالی که در روز پنجشنبه 218 مورد بود.

مقامات بهداشتی پیش از این گفته بودند که در صورت افزایش متوسط ​​عفونت روزانه در طول یک هفته به 200 یا بیشتر ، منطقه پایتخت ، جایی که حدود نیمی از 52 میلیون نفر در این کشور زندگی و کار می کنند ، ممکن است تحت محدودیت های شدیدتری قرار بگیرند.

همچنین بخوانید: رزمندگان کرونا ، افراد سالمند باید اولویت خود را کسب کنند: Kejriwal در توزیع واکسن ویروس کرونا