با انکار شکست ، ترامپ علوفه بزرگان جهان را پیشنهاد می دهد

مدتهاست كه ایالات متحده مدافع دموكراسی در سرتاسر جهان است و به طور مداوم ، اگر نه همیشه به طور مداوم ، به رهبران فشار می آورد تا هنگام از دست دادن قدرت ، قدرت را كنار بگذارند.

رئیس جمهور دونالد ترامپ اکنون در حال ایجاد یک مدل جدید آمریکایی است – امتناع از پذیرش ، ادعاهای بی اساس کلاهبرداری و مداخله دادگاه ها و متحدان سیاسی به امید برگرداندن شکست خود از جو بایدن.

چهره های سیاسی و کارشناسان مصاحبه شده در چندین کشور ترس از این را دارند که طرح ترامپ با اشتیاق در دموکراسی های شکننده ، به ویژه در آفریقا پذیرفته شود ، و این باعث می شود افراد قدرتمند در توجیه تلاش های خود برای ادار قدرت به قدرتمندترین کشور جهان اشاره کنند.

مهامات احمت آلباهو ، دبیرکل حزب مخالف آزادی ها و توسعه در چاد ، گفت: “عدم پذیرش دونالد ترامپ از پذیرش ، دیدگاه رهبران ما در آفریقا را تقویت می کند که انتخابات باید به گونه ای انجام شود تا آنها شکست نخورند.”

الدرد ماسونونگور ، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه زیمبابوه ، گفت که ترامپ “برای شیرخوارگان خودکامه” موسیقی شیرین می خواند.

ماسونونگور گفت: “این غم انگیز است. ما در آفریقا به آن عادت کرده ایم اما وقتی در ایالات متحده اتفاق می افتد شوکه می شویم زیرا در یک دموکراسی چند صد ساله اتفاق می افتد.”

“این یک درس کثیف است که رهبران ما از آن استفاده می کنند و حتی در آینده دراز مدت که شکست می خورند و نمی خواهند شکست را قبول کنند ، از آن استناد می کنند.”

گری کاسپاروف ، اسطوره شطرنج روسیه و منتقد صریح رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ، گفت که حمله ترامپ به روند دموکراتیک منجر به “حملات مشابه بسیاری در انتخابات آینده ، در ایالات متحده و جاهای دیگر” خواهد شد.

وی در توییتر خود نوشت: “دموکراسی ، رویای پوتین را بی اعتبار کرد.”

تغییر گفتمان درباره انتخابات

توماس کاروترز ، کارشناس ارتقا democracy دموکراسی ، خاطرنشان کرد که کشورهایی مانند روسیه ، چین و مصر به سختی به نکات ترامپ در مورد چگونگی مخالفت با انتخابات رقابتی احتیاج دارند.

اما او گفت که این تأثیر در دموکراسی های مشکل ساز قابل لمس است ، زیرا رهبران می بینند که ترامپ با وجود کسب نزدیک به شش میلیون رأی بیشتر و پیروزی ترامپ در کالج انتخاباتی ایالت به ایالت ، با گستاخی ادعای پیروزی و حمایت می کند. که تعیین کننده انتخابات ایالات متحده است.

Carothers ، معاون ارشد رئیس جمهور برای مطالعات در بنیاد کارنگی برای مطالعات بین المللی ، گفت: “آنها قدرت این روش را می بینند ، حتی جامعه ای که از راه های خاصی تحصیل کرده و پیشرفته است زیرا ایالات متحده می تواند قربانی این نوع دروغ بزرگ شود.” در واشنگتن

او موازی با تقبیح ترامپ درباره “اخبار جعلی” بود ، اصطلاحی که اکنون در سراسر جهان توسط دولتهایی که می خواهند رسانه ها را به سخره بگیرند ، نقل می شود.

کاروترز گفت که کشورهایی که چالش های انتخاباتی ترامپ می تواند الگویی برای آنها باشد شامل هند ، بزرگترین دموکراسی جهان است که مدتها آرا rob محکم داشته است اما نارندرا مودی نخست وزیر راستگرای جامعه مدنی را هدف خود قرار داده است.

کاروترز گفت که ممکن است به همین ترتیب در مکزیک نیز اثری ایجاد شود ، جایی که رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، یک پوپولیست چپ ، در دو پیشنهاد قبلی از دست دادن برای ادعا تقلب ادعا کرد و به همراه پوتین ، که به بایدن تبریک نگفته است ، یکی از معدود رهبران جهان است.

غیر مستقیم تر ، رهبران راست گرا در کشورهای اروپایی مانند مجارستان و لهستان می توانند منبع الهام خود را در کاخ سفید از دست بدهند.

از زمان رای گیری در ایالات متحده ، وزارت امور خارجه به برندگان چندین انتخابات در جاهای دیگر از جمله مولداوی ، که رئیس جمهور مورد حمایت روسیه به سرعت تسلیم کرد ، تبریک گفته است.

وزیر امور خارجه مایک پمپئو ، در یک کنفرانس خبری مبارزاتی پرسید که آیا ترامپ مانع تلاش های دموکراسی است ، این س “ال را “مضحک” خواند و گفت که ایالات متحده برای بررسی همه انتخابات زمان می برد تا ببیند آیا “منعکس کننده خواست مردم است”.

یا سیستم کار می کند؟

انتخابات ایالات متحده غالباً آشفته بوده است ، مشهورترین آن در سال 2000 است که دادگاه عالی اعلام کرد که جورج دبلیو بوش با 537 رأی برنده فلوریدا شد و کاخ سفید را به ال گور واگذار کرد.

در سال 1960 ، جمهوری خواهان ادعای بی نظمی در پیروزی جان اف کندی را داشتند اما نامزد ریچارد نیکسون از بازشماری مجدد طرفداری نکرد و بعداً نوشت که “نمی تواند برای ملتهای خارج از کشور نمونه بدتری در نظر بگیرد” صندوق رأی. “

پیرس پیگو ، متخصص آفریقای جنوبی در گروه بحران بین المللی ، گفت كه دموكراسی در آمریكا “به عنوان نمونه ای از بهترین روش پیش بینی نشده است” اما گفت ترامپ می تواند در منطقه ای كه بسیاری از كشورها رویه های روشنی ندارند تأثیر موج داری داشته باشد برای انتقال قدرت.

اما چندین ناظر گفتند که چالش ترامپ می تواند پیامی مخالف ارسال کند – که ، با وجود تمام قدرت در اختیار او ، هنوز هم انتظار می رود که وی در 20 ژانویه دفتر را ترک کند.

ژان گاسپارد نتوتوم آیی ، عضو حزب مخالف اتحادیه ملی در گابن ، جایی که یک خانواده به مدت نیم قرن ریاست جمهوری را بر عهده داشت ، گفت: “قدرت دموکراسی ها نهادهای آنها است.”

“برخلاف کشورهای آفریقایی ، نهادهای آمریکایی می دانند چگونه اراده مردم آمریکا را بر دیوانگی ترامپ تحمیل کنند.”

همچنین بخوانید: پس از شکست دادگاه پنسیلوانیا ، ترامپ برای پذیرش انتخابات با فشار جدیدی روبرو است

همچنین بخوانید: توییتر حتی اگر ترامپ تسلیم نشود ، رئیس جمهور ایالات متحده در تاریخ 20 ژانویه به جو بایدن حساب می دهد