بقایای انسان ، برده او از خاکستر فوران آتشفشان 79 میلادی در پمپئی ایتالیا کشف شد

محققان در پمپئی ایتالیا ادعا کردند که اجساد دو قربانی فوران کوه وزوویوس را کشف کردند که تقریباً 2000 سال پیش در پمپئی رخ داد. اعتقاد بر این است که بقایای اسکلتی یک مرد ثروتمند و برده مرد وی در سال 79 میلادی است.

بازیگران دو قربانی فوران آتشفشانی وزوویوس در پمپئی (عکس: AP)

محققان پارک باستان شناسی در ایتالیا روز یکشنبه گفتند که آنها بقایای اسکلتی دو قربانی فوران کوه وزوویوس را تقریباً 2000 سال پیش در پمپئی کشف کرده اند. اعتقاد بر این است که بقایای اسکلتی یک مرد ثروتمند و برده مرد وی در سال 79 میلادی است.

مقامات گفتند که در حین حفاری ویرانه های یک ویلا بزرگ در حاشیه پمپئی ، بقایای اسکلتی کشف شد. در سال 2017 ، یک اصطبل با بقایای سه اسب مهار شده در همان منطقه حفاری شد.

مقامات سایت ایتالیایی نزدیک ناپل در بیانیه ای گفتند: “دو اسکلت از افرادی که در خشم فوران گرفتار شده اند ، پیدا شده است.” محققان گفتند که بر اساس جایزه های لباس و ظاهر فیزیکی آنها ، این ارقام مربوط به یک برده جوان و یک پیر مسن تر است.

بقایای مرد و برده اش در حالی که در کنار یکدیگر به پشت بودند ، کشف شد. به نقل از مقامات رسمی AP ، آنها در لایه خاکستر خاکستری با عمق حداقل 2 متر (6.5 فوت) پیدا شدند. آنها در یک اتاق کناری در امتداد یک راهرو زیرزمینی معروف به کریپتوپورتیکوس پیدا شدند.

ماسیمو اوسانا ، باستان شناس گفت: “قربانیان احتمالاً به دنبال پناهگاه در cryptoporticus ، در این فضای زیرزمینی بودند ، جایی که فکر می کردند از آنها بهتر محافظت می شود.”

عکس: AP

با قضاوت بر اساس استخوان های جمجمه و دندان ها ، در حالی که یکی از این افراد هنگام مرگ احتمالاً 18 تا 25 ساله بود ، دیگری در هنگام فوران آتشفشان می تواند 30-40 ساله باشد. ستون فقرات بزرگتر با دیسک های فشرده بود که باعث شد محققان این فرضیه را مطرح کنند که او مرد جوانی است که مانند یک برده کار دستی انجام می دهد. پیرمرد در حالی که دستانش روی سینه بود ، جان باخت.

پمپئی پس از فوران کوه وزوویوس در سال 79 میلادی در خاکستر غوطه ور شد. این مکان پس از کولوسئوم رم دومین جاذبه گردشگری ایتالیا است که سال گذشته نزدیک به 4 میلیون بازدید داشته است.

در حالی که حفاری ها در سایت پمپئی ادامه دارد ، به دلیل اقدامات ویروس کرونا ، گردشگری متوقف شده است.

(با ورودی های AFP)