تیراندازی هندی در قطر ، خانواده ای که در شوک به سر می برند ، به دنبال جبران خسارت از دولت در دوحه هستند

حیدر علی (35 ساله) یک تبار هندی ، که در دوحه کار می کرد ، هنگامی که از وی برای ملاقات با خانواده اش در بیهار خواستار مرخصی شد ، توسط کارفرمای قطری خود مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

چی شد؟

برادر حیدر افسر علی در گفتگو با هندوستان امروز از دهکده بلا در منطقه چمپران شرقی بهار ، گفت که وی در تاریخ 29 اکتبر مورد اصابت گلوله قرار گرفت. روز بعد از وی برای پرواز به هند دعوت شد اما در عوض با اصابت گلوله در بیمارستان عمومی حمد قطر بستری شد. پایتخت دوحه

خانواده علی ابتدا از طریق یکی از اعضای خانواده اش در دوحه از این ماجرا مطلع شدند و بعداً یک مقام سفارت هند در دوحه با آنها تماس گرفت.

گفته می شود حیدر از خطر خارج شده است و سفارت ، با حمایت مقامات قطر ، پشتیبانی خود را گسترش می دهد و همچنین با خانواده در تماس است.

افسر که دکترای خود را در کرالا می گذراند ، به دلیل قفل شدن در روستای خود بوده است. او گفت ، “برادرم توسط اسپانسر محلی خود نقطه شلیک شد. پدر من بیمار قلبی است و شوکه شده است. حیدر علی شش فرزند داشت – پنج دختر و یک پسر. همسرش و بچه ها شوکه شده اند. “

وی ادامه داد ، “من ابتدا از پسر عموی خود جاوید که او نیز در دوحه کار می کند تماس گرفتم و به ما گفت که چه اتفاقی افتاده است. بعداً ، ظیراج كومار ، جامعه و رفاه ASO در سفارت هند در قطر نیز تماس گرفت و ما را از ماجرا مطلع كرد. او از همه کمک ها به ما اطمینان داد و ما را در جریان خواهد گذاشت. “

خانواده در شوک

افسر گفت حیدر علی بسیار بحرانی بود اما اکنون وضعیت او تثبیت شده است. به گفته وی ، حیدر از شش سال گذشته در دوحه به عنوان جوشکار کار می کرد و همچنین در محل کار کارفرمای خود کار می کرد. او از سال 2018 به خانه نرفته بود.

در حالی که جزئیات آنچه که اتفاق افتاده هنوز هم برای خانواده ای که تنها نان آور خانواده اش حیدر علی بود ، ناقص است ، این لحظه یک آزمایش جدی است.

آنها نگرانند که آیا او هرگز به طور کامل بهبود یابد. افسر علی گفت: “اکنون می دانیم که او مدتی در بستر خواهد بود. ما برای بقا به پول نیاز داریم. دولت قطر باید برای آنچه برای برادرم اتفاق افتاده جبران خسارت کند. “

در حالی که خانواده منتظر شنیدن اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت سلامتی حیدر هستند ، آنها همچنین به دنبال جبران خسارت مالی از دولت قطر هستند.