دادگاه ضد تروریسم پاکستان به عمران خان نخست وزیر سابق وثیقه داد

توسط Press Trust of Indiaیک مقام دادگاه گفت: عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان روز جمعه در مقابل دادگاه ضد تروریسم حاضر شد و در سه مورد از جمله حمله به اقامتگاه یک فرمانده ارشد نظامی در لاهور، وثیقه پیش از بازداشت خود را تا 13 ژوئن تمدید کرد.

خان 70 ساله که در میان امنیت بالا در مقابل ATC لاهور حاضر شد، تکرار کرد که با “تهدیدهای جدی” جان خود مواجه است.

رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان همچنین در دادگاه عالی لاهور برای تمدید وثیقه خود در پرونده قتل زیله شاه، کارگر PTI حاضر شد. دادگاه عالی لاهور وثیقه او را در این پرونده تا 6 ژوئن تمدید کرده است.

“در ATC، قاضی ایجاز احمد بوطار این سوال را مطرح کرد که چرا او (خان) به تحقیقات مربوط به حمله به خانه فرمانده سپاه لاهور معروف به خانه جناح نمی‌پیوندد. این مقام دادگاه پس از جلسه به PTI گفت.

این مقام گفت: “او (خان) گفت که از بازرسان درخواست کرده است تا از طریق یک لینک ویدئویی به او اجازه دهند تا به تحقیقات بپیوندد که رد شد.

همچنین بخوانید | تیک توکر بریتانیا می گوید که عمران خان در زندگی خود به زرق و برق نیاز دارد و خواستگاری همسر “شیطان” خود را دارد.

خشونت در سراسر پاکستان در 9 مه هنگامی که خان بازیکن کریکت تبدیل شده به سیاستمدار توسط هیئت ملی حسابرسی (NAB) از محل دادگاه عالی اسلام آباد در یک پرونده فساد دستگیر شد، آغاز شد. خان دو روز بعد به قید وثیقه آزاد شد.

بیش از 20 تاسیسات نظامی و ساختمان های دولتی از جمله مقر نظامی در راولپندی در جریان فتنه 9 می که در تاریخ پاکستان به عنوان “روز سیاه” نامیده می شود، آسیب دیدند.

بیش از 100 خودروی پلیس و دیگر آژانس‌های امنیتی نیز در جریان خشونت‌ها به آتش کشیده شدند که بیش از 10 کشته برجای گذاشت.

با این حال، خان گفت که بیش از 25 کارگر PTI در خشونت‌ها کشته شدند و سازمان‌های مجری قانون بیش از 10000 کارگر PTI را در سراسر پاکستان دستگیر کردند. حدود 4000 نفر از آنها اهل پنجاب هستند.

همچنین بخوانید | چودری پرویز الهی رئیس تحریک انصاف پاکستان بازداشت شد