رهبران G20 در مورد برنامه بهبودی Covid ، توزیع واکسن در روز شنبه بحث خواهند کرد. تسویه بدهی برگشتی

رهبران 20 اقتصاد بزرگ جهان (G20) قرار است روز شنبه ملاقات کنند تا در مورد چگونگی مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا که باعث رکود جهانی شده است ، جهان پس از همه گیری و نحوه مدیریت بهبود اقتصادی یک بار در این کشور بحث کنند. ویروس کرونا تحت کنترل است.

آخر هفته گذشته ، کشورهای G20 همچنین در مورد خرید و توزیع جهانی واکسن ویروس کرونا ، داروها و آزمایشات برای کشورهای کم درآمد که خود قادر به پرداخت چنین هزینه هایی نیستند ، بحث خواهند کرد.

به گفته رویترز ، اتحادیه اروپا از G20 می خواهد 4.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند تا کمک کند.

یک مقام ارشد گروه 20 که در تدارکات اجلاس دو روزه ، به ریاست عربستان سعودی و به دلیل همه گیری همه گیر برگزار می شود ، گفت: “موضوع اصلی افزایش همکاری های جهانی برای رفع بیماری همه گیر است.”

برای آماده سازی برای آینده ، اتحادیه اروپا معاهده ای در مورد بیماری های همه گیر پیشنهاد می کند.

چارلز میشل ، رئیس رهبران اتحادیه اروپا روز یکشنبه به G20 می گوید: “یک معاهده بین المللی به ما کمک می کند تا سریعتر و با هماهنگی بیشتری پاسخ دهیم.”

صندوق بین المللی پول در گزارشی برای صندوق بین المللی پول گفت: در حالی که اقتصاد جهانی در اوایل سال جاری از اعماق بحران خارج می شود ، سرعت حرکت در کشورهایی که نرخ عفونت در حال افزایش هستند ، کند می شود ، بهبودی نابرابر است و احتمال دارد که همه گیری زخم های زیادی ایجاد کند. اجلاس G20.

دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش روز جمعه گفت ، به ویژه کشورهای فقیر و بسیار بدهکار در کشورهای در حال توسعه که “در پرتگاه نابودی مالی و تشدید فقر ، گرسنگی و رنجهای ناگفته هستند” آسیب پذیر هستند.

رویترز به نقل از پیش نویس اعلامیه G20 که گفته بود ، برای رسیدگی به این موضوع ، G20 طرحی را برای تمدید مهلت قانونی پرداخت بدهی برای کشورهای در حال توسعه تا شش ماه تا اواسط سال 2021 تأیید می کند ، با احتمال تمدید بیشتر.

با این حال ، احتمالاً اعضای اروپایی G20 بیشتر فشار خواهند آورد زیرا می گویند با توجه به وضعیت همه گیر سالانه در سراسر جهان ، کاهش بدهی بیشتری لازم است.

بر اساس این گزارش ، کشورهای اروپایی در گروه G20 نیز به امید بهره گیری از تغییر آینده دولت ایالات متحده ، به دنبال انگیزه ای برای اصلاحات متوقف سازمان تجارت جهانی (WTO) خواهند بود.

تغییر رهبری ایالات متحده همچنین امید به تلاش هماهنگ تر در سطح G20 برای مبارزه با تغییرات آب و هوا را افزایش می دهد.

همچنین بخوانید | نگرانی جدی ما را به عربستان سعودی منتقل کرد: MEA در مورد نمایش نادرست نقشه هند در اسکناس