هرگز چنین چیزی را نداشتم…: تیراندازی در جشن تولد نوجوانان آلاباما 4 نفر را کشت و 28 نفر را مجروح کرد.

توسط آسوشیتدپرس: افسران اجرای قانون آلاباما روز یکشنبه از مردم خواستند اطلاعاتی در مورد تیراندازی که در جریان جشن تولد یک نوجوان منجر به کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن 28 نفر دیگر شد، ارائه کنند.

در میان کشته شدگان، یک دانش آموز دبیرستانی بود که قصد داشت فوتبال دانشگاهی بازی کند و 16 سالگی خواهرش را جشن می گرفت. تیراندازی شنبه شب در یک استودیوی رقص در مرکز شهر دادویل رخ داد.

در طی دو کنفرانس خبری یکشنبه، گروهبان. جرمی بورکت از آژانس اجرای قانون آلاباما به سؤالات پاسخ نداد. او نگفت که آیا مظنونی در بازداشت است یا بازرسان از انگیزه ای اطلاع دارند یا خیر. وی اسامی کشته شدگان را اعلام نکرد.

برکت در یک کنفرانس خبری عصر یکشنبه گفت: «ما باید اطلاعاتی از جامعه داشته باشیم.

مادربزرگش آنت آلن به The Montgomery Advertiser گفت که فیلستاویوس «فیل» داودل، یک دانش‌آموز دبیرستانی دادویل که به دانشگاه ایالتی جکسون‌ویل متعهد شده بود، در مهمانی خواهرش الکسیس قبل از کشته شدن با شلیک گلوله جشن می‌گرفت.

او یک کودک بسیار بسیار متواضع بود. هرگز با کسی درگیر نشد آلن به روزنامه گفت که همیشه لبخند بر لب داشت و آن را “لبخند میلیون دلاری” خواند.

مادر داودل در میان کسانی بود که در تیراندازی زخمی شدند.

آلن گفت: «همه غمگین هستند.

برکت گفت که تیراندازی حدود ساعت 10:30 شب شنبه رخ داد. وی گفت: در این حادثه چهار نفر جان خود را از دست دادند.

تیراندازی ها شهر 3200 نفری را که در 57 مایلی (92 کیلومتری) شمال شرقی مونتگومری، آلاباما قرار دارد، لرزاند.

همچنین بخوانید | ایالات متحده: دو نفر در تیراندازی در یک مهمانی خانگی با بیش از 100 نوجوان در جورجیا کشته شدند

قربانیان مصیبت را روایت می کنند

کشیش جیسون وتستون، که رهبری انجمن ایمان مسیحی را بر عهده دارد، گفت که نوه یکی از اعضای کلیسای او مورد اصابت گلوله پا قرار گرفت و روز یکشنبه تحت عمل جراحی قرار گرفت.

“در حال حاضر قلب همه ما درد می کند. ما فقط سعی می کنیم دور هم جمع شویم تا قدرت و راحتی پیدا کنیم.

او گفت: «ما یک جامعه دوست داشتنی هستیم. ما از هر جنبه ای با هم متحد می شویم تا تک تک این کودکان، معلمان، و همه جامعه را آرام کنیم.»

مرکز شهر جمع و جور دادویل در اطراف میدان دادگاه با ساختمان های آجری یک و دو طبقه قرار دارد. شلوغ ترین منطقه تجاری شهر در چند بلوک شمال میدان، دور از یک بزرگراه شلوغ چهار بانده است که بین بیرمنگام و آبرن امتداد دارد. دادویل به دریاچه مارتین، یک منطقه تفریحی محبوب، نزدیک است.

بازرسان روز یکشنبه به تشکیل پرونده در استودیوی رقص Mahogany Masterpiece ادامه دادند، که نشانگر آن یک بنر آویزان شده در قسمت بیرونی یک ساختمان آجری یک طبقه در نزدیکی میدان بود. کمتر از یک بلوک آنطرفتر، پرچم آمریکا و آلاباما در خارج از دادگاه شهرستان تالاپوسا به نیمه رسید.

فرانک گودمن، شهردار دادویل، گفت که او در رختخواب خوابیده بود که یک عضو شورا درست قبل از ساعت 11 شب شنبه با او تماس گرفت. او گفت که به بیمارستان اجتماعی لیک مارتین در دادویل رفت، جایی که تعدادی از افرادی که تیر خورده بودند منتقل شدند.

همچنین بخوانید | رهبران سیاسی ایالات متحده پس از تیراندازی های دسته جمعی برای قوانین سخت گیرانه تر اسلحه مبارزه می کنند

“مردم به دنبال عزیزان بودند”

گودمن گفت: «این آشفتگی بود. «مردم دور و بر می دویدند. گریه می کردند و جیغ می زدند. همه جا ماشین پلیس بود، همه جا آمبولانس بود. مردم در تلاش بودند تا از عزیزان خود مطلع شوند. این صحنه ای بود که قبلاً چنین اتفاقی در شهرمان رخ نداده بود.»

کشیش بن هیز، که به عنوان کشیش برای اداره پلیس دادویل و تیم فوتبال دبیرستان محلی خدمت می کند، گفت که بیشتر قربانیان نوجوانان هستند. هیز به آسوشیتدپرس گفت که داودل چند هفته پس از فارغ التحصیلی بود و با آینده درخشانی روبرو بود.

هیز گفت: “او یک رقیب قدرتمند در زمین بود.” شما نمی‌خواستید با او مقابله کنید یا با او برخورد کنید. اما وقتی از زمین بیرون آمد، یکی از خوب‌ترین مردان جوانی بود که می‌توانستید ملاقات کنید، بسیار محترم و مورد احترام همسالانش.»

هیز گفت که خانواده های نگران شنبه شب در بیمارستان محلی در تلاش برای یافتن وضعیت فرزندانشان بودند. او گفت که جنایات جدی در دادویل نادر است و این شهر کوچک “غمگین، آسیب دیده، در شوک” است.

ریچ رودریگز، مربی فوتبال ایالت جکسونویل روز یکشنبه در بیانیه‌ای گفت: «افکار و دعای ما با خانواده فیلستاویوس داودل و سایر قربانیان تراژدی بی‌معنای شب گذشته است. او یک مرد جوان بزرگ با آینده ای روشن بود.»

داودل همچنین اخیراً در یک مسابقه پیست دبیرستان در دانشگاه تروی مدال‌هایی کسب کرد.

رئیس ناحیه مدرسه، ریموند سی پورتر، گفت که مشاوره برای دانش آموزان مدارس شهرستان تالاپوسا در روز دوشنبه در دسترس خواهد بود.

“امروز صبح، من در کنار مردم دادویل و هموطنان آلابامایی ام غمگین هستم. کی آیوی فرماندار آلاباما در رسانه های اجتماعی گفت: جنایت خشونت آمیز در ایالت ما جایی ندارد، و ما از نزدیک توسط مجریان قانون به روز می شویم.

همچنین بخوانید | آمریکا: در تیراندازی در مدرسه نشویل، 3 کودک در میان 6 نفر کشته شدند

پرز در مورد تیراندازی توضیح داد

کاخ سفید گفت که جو بایدن در جریان تیراندازی قرار گرفت و افزود که از نزدیک اوضاع را زیر نظر دارد و با مقامات محلی و مجریان قانون برای ارائه حمایت در تماس بوده است.

«ملت ما به چه چیزی رسیده است که بچه ها نمی توانند بدون ترس در جشن تولد شرکت کنند؟ وقتی والدین باید هر بار که بچه‌هایشان از مدرسه، سینما یا پارک بیرون می‌روند نگران باشند؟» بایدن روز یکشنبه در بیانیه ای گفت. اسلحه مهمترین قاتل کودکان در آمریکا است و تعداد آنها در حال افزایش است – نه کاهش. این ظالمانه و غیرقابل قبول است.»

بایدن از کنگره خواست که «نیاز به نگهداری ایمن اسلحه‌ها، بررسی پیشینه همه فروش‌های اسلحه، حذف مصونیت تولیدکنندگان اسلحه از مسئولیت، و ممنوعیت سلاح‌های تهاجمی و مجلات با ظرفیت بالا باشد».

شهردار گفت داودل “یک مرد جوان بزرگ” بود. او همچنین گفت که نگران زخمی‌ها و آسیب‌های روانی ناشی از تیراندازی است.

گودمن گفت: “ما برای آنها دعا می کنیم.” ما از خدا می خواهیم که اگر اراده اوست، آنها را سالم نزد پدر و مادرشان برگرداند تا آنها را اصلاح کند.»

خشونت با اسلحه در دادویل

گودمن گفت که اسلحه و خشونت حضور مکرر در دادویل نیست. او گفت که تلاش برای کنترل اسلحه به اندازه تلاش برای کنترل مواد مخدر بیهوده است.

طبق داده های ایالت آلاباما، دبیرستان دادویل در سال 2022 دارای 485 دانش آموز در کلاس های 6 تا 12 بود. به دادویل و بخش‌های مجاور شهرستان تالاپوسا خدمات می‌دهد. مانند بقیه Dadeville، درست خارج از منظره بزرگراه شلوغی که از بیرمنگام تا آبرن امتداد دارد، قرار گرفته است.

مایکل تیلور دستیار مربی تیم های فوتبال، بسکتبال و دوومیدانی در Dadeville High است. او گفت که وقتی داودل 9 ساله بود با داودل آشنا شد و تیلور او را در فوتبال جوانان مربی کرد. او گفت که این تیم به آتلانتا دعوت شد تا در استادیوم مورد استفاده آتلانتا فالکونز NFL بازی کند.

تیلور گفت: “او کارهای شگفت انگیزی در آنجا انجام داد و از آن زمان هرگز دست از انجام آنها نکشید.” او ورزشکار شماره 1 مدرسه بود.

تیلور گفت که آخرین بار در روز جمعه، زمانی که داودل به دنبال ویدئویی از عملکردهای ورزشی خود بود، از داودل شنیده است. تیلور گفت که شنبه شب از خانه اش در کمپ هیل در نزدیکی محل تیراندازی رانندگی کرد.

همچنین بخوانید | پلیس می گوید یک جوان 15 ساله پشت تیراندازی دسته جمعی در کارولینای شمالی آمریکا که منجر به کشته شدن 5 نفر شد.

تیلور گفت: “مرد، من نمی توانستم نزدیک شوم.” “بنابراین وقتی فهمیدم چه خبر است، واقعاً مجبور شدم آنجا را ترک کنم زیرا قرار بود تمام شب بماند.”

تیلور گفت که او یکشنبه بازگشت تا جسد دادل را ببیند که از استودیوی رقص بیرون آورده شده است. او گفت مطمئن نیست که دوشنبه به ورزشکاران دیگر چه خواهد گفت.

تیلور یکشنبه گفت: “اولین کاری که باید انجام دهیم این است که باید برای خروج از این وضعیت دعا کنیم.” “راه دیگری وجود ندارد. و سپس می توانم به شما بگویم، همه آنها مانند خانواده در دبیرستان بسیار صمیمی هستند.”

این حداقل دومین بار در سال‌های اخیر است که چندین نفر در دادویل تیراندازی می‌شوند. به گزارش خبرگزاری ها، پنج نفر در ژوئیه 2016 در جریان تیراندازی در سالن لژیون آمریکایی زخمی شدند و بعداً یک مرد به پنج فقره اقدام به قتل متهم شد.