هزاران نفر در مراسم خاکسپاری روحانی تندرو پاکستان خادم رضوی شرکت کردند و با افزایش موج محدودیت های Covid-19 مخالفت کردند

ده ها هزار هوادار روحانی تندرو خادم حسین رضوی روز شنبه در مراسم تشییع جنازه وی شرکت کردند و در پی افزایش پرونده ها ، از پروتکل های Covid-19 به دستور دولت در اجتماعات بزرگ مردمی سرپیچی کردند.

گزارش های متعدد حاکی از آن است که روز گذشته هزاران نفر در مراسم تشییع جنازه روحانی تندرو پاکستانی در شرق لاهور شرکت کردند. رسانه های محلی گزارش دادند که مراسم خاکسپاری رزوی یکی از بزرگترین مراسم خاکسپاری در تاریخ لاهور بوده است.

پورتال خبری پاکستانی Dawn.com گزارش داد که نماز خاکسپاری رئیس تحریک لبیک پاکستان (TLP) خادم رضوی در ماینار پاکستان لاهور اقامه شد ، جایی که بعد از ظهر شنبه هزاران نفر در آنجا جمع شده بودند.

عکس پرونده خادم حسین رضوی. (PTI)

مراسم تشییع جنازه چنان بزرگ بود که تمام نقاط ورودی به شهر و جاده های منتهی به مسجد با فشار ترافیک ، صف های طولانی و مسدود شدن روبرو بودند. با توجه به این واقعیت که پاکستان اخیراً شاهد افزایش موارد Covid-19 بوده است ، دلیل این گردهمایی می تواند برای پاکستان عزیز باشد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس (AP) گزارش داد که پاکستان 59 مرگ و میر دیگر و 2،665 مورد جدید Covid-19 را در روز یکشنبه گزارش کرده است.

علاوه بر مراسم تشییع جنازه رضوی ، اتحادی از احزاب مخالف نیز در شمال غربی شهر پیشاور تجمع کردند.

ممکن است ذکر شود که هر دو رویداد از دستورالعملهای مهم فرماندهی ملی و مرکز عملیاتی کشور ، بدنه ای که وظایف کنترل انتشار ویروس را بر عهده داشته است ، چشم پوشی می کنند.

اکثر طرفداران Rizvi که در مراسم تشییع جنازه شرکت کرده بودند ، نقض پروتکل های اساسی Covid-19 مانند ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی را مشاهده کردند.

یک مقام محلی به نقل از گزارش رویترز تخمین زده است که نزدیک به 2،00،000 نفر در مراسم خاکسپاری شرکت کرده اند. یک روزنامه نگار رویترز گفت این گردهمایی به قدری گسترده است که تابوت رزوی را نمی توان از طریق جمعیت به محلی که برای این مراسم راه اندازی شده بود منتقل کرد.

تعداد کل موارد تایید شده در کشور اکنون به 3،74،173 رسیده است. گزارش AP می افزاید که 1،653 نفر از کسانی که به دلیل ویروس کشنده تحت درمان قرار گرفته اند وخیم هستند.

خادم رضوی ، که وی را به عنوان فعال کفرگویی پاکستان نیز می شناسند ، چند روز پیش در سن 54 سالگی در بیمارستان لاهور درگذشت. در حالی که هنوز علت مرگ وی مشخص نشده است ، برخی گزارش ها مرگ وی را به کوید -19 نسبت داده اند و برخی دیگر به نارسایی قلبی.

سخنگوی TLD به Dawn.com گفت که رزوی در تنفس دچار مشکل شده بود و یک روز قبل از مرگ تب داشت.

همچنین بخوانید | خادم حسین رضوی: فعال کفر پاکستان که سردرد بزرگی برای دولت شد