هند می تواند نقشی اساسی برای مقابله با چین داشته باشد: گزارش سنای ایالات متحده

گزارش جدیدی که روز چهارشنبه توسط کمیته روابط خارجی سنای آمریکا منتشر شد ، هند به همراه ژاپن ، استرالیا ، نیوزیلند و تایوان را برای بازی در نقشی تعیین کننده در مقابله با چین در هند و اقیانوسیه دعوت می کند.

در این گزارش آمده است كه میزان تسلط چین بر هند و اقیانوس آرام تأثیر مستقیمی بر توانایی پیش بینی قدرت در سطح جهان خواهد داشت.

از آنجا که سنا احتمالاً تحت کنترل جمهوری خواهان قرار دارد ، این گزارش می تواند به عنوان یک طرح اصلی برای سیاست های دولت جو بایدن در چین باشد. بایدن تجربه گسترده ای در زمینه سیاست خارجی دارد و دو بار به عنوان رئیس کمیته روابط خارجی سنا فعالیت کرده است.

در این گزارش با عنوان “ایالات متحده و اروپا: دستور کار مشخصی برای همکاری های مافوق اقیانوس اطلس در مورد چین” ، تاکید بر تقویت روابط با متحدان اروپایی برای مقابله با چین است.

اتحادیه اروپا یک استراتژی برای تقویت ارتباط اقتصادی بین اروپا و آسیا در سال 2018 منتشر کرد. فرانسه یک استراتژی را در سال 2019 منتشر کرد و این منطقه را “برای صلح و امنیت جهانی ، چندجانبه گرایی ، حفظ کالاهای عمومی جهانی و توسعه اقتصادی جهان و تجارت. ” در سپتامبر 2020 ، آلمان استراتژی جدیدی را منتشر کرد. بررسی امنیت و دفاع یکپارچه آینده انگلیس احتمالاً در هندو-اقیانوس آرام نیز تمرکز خواهد کرد.

در این گزارش اشاره شده است كه آمریكا و هند از مشاركت اروپا برای تقویت امنیت در منطقه استقبال می كنند. به طور خاص ، در آن آمده است ، “بازیگران اصلی منطقه مانند ژاپن ، استرالیا ، هند و آسه آن نیز علاقه خود را به نقش بزرگتر اروپا نشان داده و به طور فزاینده ای به امید بیشتر ، و حتی انتظار کمک های بیشتر اروپا به سعادت ، امنیت و حکومتداری خوب در هند و اقیانوس آرام. “

مطالب مشابه  سنگاپور امسال دومین شهروند خود را به دلیل قاچاق حشیش در میان اعتراضات به اعدام اعدام کرد.

در این گزارش آمده است كه آمریكا باید “با دموكراسی های پیشرفته ای نظیر ژاپن ، استرالیا ، هند ، كانادا و نیوزیلند” كار كند تا فرصت های همکاری در زمینه فناوری را پیدا كند. این به تعیین استانداردهای پایه برای فناوری و “مقادیری که باید در استفاده از فن آوری های نوظهور حفظ شوند” کمک خواهد کرد.

نگرانی در مورد افزایش چین حداقل از اواسط دهه 2000 عامل اصلی روابط هند و ایالات متحده بوده است ، اگرچه در سالهای اخیر مشارکت استراتژیک بین کشورها افزایش یافته است. در حال حاضر ، نیروی دریایی هند ، آمریکا ، ژاپن و استرالیا در میانه مرحله دوم رزمایش دریایی مالابار در شمال دریای عرب قرار دارند.