007 اینجا بود! مامور انگلیسی جیمز باند در دهه 1960 در لهستان بود ، ادعا می کند بایگانی های جنگ سرد

لهستانی ها متزلزل شده و از خبر اخباری مبنی بر اینکه یک مأمور انگلیسی مشکوک به نام جیمز باند در سرویس مخفی اعلیحضرت در کشور بود ، متزلزل شدند دهه 1960 ، پس از انتشار انستیتوی یادبود ملی (IPN) درباره وی در شبکه های اجتماعی.

بر اساس بایگانی موسسه ، جیمز باند در 18 فوریه 1964 به لهستان آمد و رسماً به عنوان بایگانی برای این سازمان استخدام شد. وابسته نظامی سفارت انگلیس. وی به زودی مورد توجه افسران ضد اطلاعات لهستان قرار گرفت.

مارزنا کروک ، مدیر بایگانی IPN ، به رویترز گفت: “ما می دانیم که او در لهستان بود … در سال 1964 و 1965 ،”. p>

“او کمی به لهستان سفر کرد … او زنان را دوست داشت ، همان نام ادبی اش ، اما حتی یک کلمه در مورد مارتینی وجود ندارد ،” او با اشاره به نوک قلاب مورد علاقه این شخصیت داستانی گفت. “با این حال ، اطلاعاتی وجود دارد که او آبجو لهستانی را دوست داشت.”

نام من BondJames Bond است!

#IPN پرونده های یک جیمز باند خاص را دارد! آیا او نماینده مشهور جهان بود؟

ما می توانیم تأیید کنیم که در دوران # جنگ سرد او به لهستان سفر کرده است!

چرا او در اواسط دهه 60 به لهستان آمد؟ چکار کرد؟ داستان را بخوانید – https://t.co/I5Y9bGsDDt pic.twitter.com/xg34ZKVj58

— موسسه یادبود ملی (ipngovpl_eng) 23 سپتامبر 2020

باند تحت نظارت دقیق بود و از بیالیستوک بازدید کرد با توجه به پرونده ها و مناطق اولزتین در شمال شرقی لهستان برای “تلاش برای نفوذ به تاسیسات نظامی” در کشور اقماری شوروی.

باند نام ، به طور جدی: نام آور 007 در بایگانی های جنگ سرد لهستان یافت شد https://t.co/rCjM6xt1q7 pic.twitter.com/HAn79meo8y

– رویترز (Reuter) 24 سپتامبر 2020

با این حال ، مشخص شد که وی با شهروندان لهستانی ارتباط برقرار نکرده است ، که عواقب جدی برای هر لهستانی مظنون به کار با ماموران از طرف دیگر پرده آهنی خواهد داشت.

نماینده انگلیس 007 که توسط نویسنده ایان فلمینگ ایجاد شد ، در سال 1962 هنگامی که شان كانری بازیگر نقش شخصیتی را در فیلم “دکتر نه” بازی كرد ، به نقره ای برخورد كرد و این باعث شد كه برخی مظنون شوند كه جاسوسان انگلیس با هم نامی های لهستانی خود با این نام مستعار شوخی بازی كرده اند. کروک گفت: “شاید این کار با ضد اطلاعات لهستانی کمی سرگرم کننده بود ، شاید او شوخ طبعی داشت.