10 کشته در حمله مسلحانه در گوایاکیل اکوادور، 3 زخمی

توسط رویترز: دفتر دادستانی عمومی و پلیس اکوادور روز یکشنبه گزارش دادند که در یک حمله مسلحانه در شهر بندری گوایاکیل اکوادور 10 نفر کشته شدند. پلیس روز یکشنبه اعلام کرد سه نفر از جمله یک دختر 5 ساله زخمی شدند.

دادستانی اکوادور در حساب توییتر خود اعلام کرد که یک تفنگ و اسلحه های کالیبر 9 میلی متر در محل حادثه کشف شده است.

همچنین بخوانید | اردوغان رئیس جمهور ترکیه می گوید رهبر داعش در سوریه کشته شده است

ویلیام ویلارول، فرمانده پلیس ملی در یک کنفرانس خبری گفت: «ما معتقدیم که این به مبارزه بین گروه‌های جنایتکار سازمان‌یافته بر سر مبارزه برای کنترل ارضی مربوط می‌شود.

پلیس ملی پیش از این روز یکشنبه در توییتی نوشت: «در حال حاضر واحدهای تحقیقاتی و اطلاعاتی ما در حال انجام اقدامات عملیاتی برای شناسایی مقصران هستند». هیچ دستگیری فوری صورت نگرفت.

دولت اکوادور در اوایل آوریل در گوایاکیل و مناطق اطراف آن در تلاش برای مهار خشونت‌های فزاینده در شهر بندری اقیانوس آرام وضعیت اضطراری اعلام کرد. این اقدام شامل منع رفت و آمد از ساعت 1 صبح تا 5 صبح است

این کشور آمریکای جنوبی اخیراً به غیرنظامیان اجازه حمل و استفاده از اسلحه برای دفاع شخصی را در بحبوحه افزایش جرم و جنایت که دولت آن را باندهای قاچاق مواد مخدر متهم می کند، صادر کرد.

همچنین بخوانید | در بحبوحه تهدید واگنر برای عقب نشینی، اوکراین مدعی است که کنترل مسیر اصلی عرضه به باخموت را در اختیار دارد