19 کودک در آتش سوزی خوابگاه مدرسه در گویان کشته شدند

توسط رویترز:

سرویس‌های اورژانس و دولت روز دوشنبه اعلام کردند که در پی آتش‌سوزی یک خوابگاه دبیرستانی در گویان، دست‌کم ۱۹ کودک جان خود را از دست دادند.

سرویس آتش نشانی گویان روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که ساختمان شهر مرکزی مهدیه تا زمانی که آتش نشانان در حوالی نیمه شب به آنجا رسیدند “کاملاً در آتش سوخت”.

چهارده کودک در صحنه و پنج کودک دیگر در بیمارستان جان باختند. شش نفر دیگر، از جمله دو نفر در شرایط وخیم، با هواپیما به پایتخت، جورج تاون منتقل شدند، در حالی که دیگران تحت مراقبت های بیمارستانی محلی باقی ماندند. حدود 20 دانش آموز نجات یافتند.

مارک راموتار، مدیر بخش ارتباطات پلیس گفت که بیشتر 19 دانش آموزی که جان باختند بومی بودند. او گفت: «این خوابگاه معمولاً دانشجویانی از جوامع بومی را در خود جای می دهد.

پلیس و آتش نشانی اعلام کردند که در حال تلاش برای شناسایی علت آتش سوزی هستند.

همچنین بخوانید | شاهزاده هری می‌گوید تعقیب و گریز اخیر با ماشین «نزدیک‌ترین چیزی است که تا به حال احساس کرده‌ام» به درک چگونگی مرگ پرنسس دایانا

نیروی انتظامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: به گفته یکی از دانش‌آموزان دختر که موفق به فرار شده بود، با صدای جیغ از خواب بیدار شد و شاهد آتش‌سوزی در قسمت حمام بود که به سرعت به سایر قسمت‌های ساختمان سرایت کرد.

نخست وزیر مارک فیلیپس و وزیر آموزش پریا مانیکچاند اوایل روز دوشنبه در بحبوحه بارش شدید باران در کشور از این مکان دیدن کردند.

عکس‌های منتشر شده توسط دولت شامل عکسی بود که نشان می‌داد مانیکچند در حال تسلی دادن به یک زن و قدم زدن به داخل یک ساختمان تک طبقه آتش‌گرفته است.

دولت در بیانیه ای گفت: «با قلب و درد است که کابینه در جریان (آتش سوزی هولناک) قرار می گیرد و به روز می شود.

همچنین بخوانید | حزب عمران خان، نخست‌وزیر سابق پاکستان، دادگاه عالی را علیه محاکمه در دادگاه‌های نظامی تغییر می‌دهد