2 غیرنظامی در وین پس از تیراندازی افراد مسلح در 6 مکان در حمله احتمالی تروریستی کشته شدند ، پلیس مهاجم را با اسلحه پایین

دو نفر در وین پس از تیراندازی چندین فرد مسلح در قسمت مرکزی شهر کشته شدند روز دوشنبه (به وقت محلی). بعداً پلیس یکی از مهاجمان را مسلح کرد در حالی که دیگری هنوز در حال فرار است.

افراد مسلح به شش مکان حمله کردند و همه در نزدیکی مسکن خیابان اطراف کنیسه مرکزی در وین بودند.

صدراعظم سباستین کورز حمله را “حمله تروریستی دافعه” توصیف کرد. این حمله در وین چند روز پس از حمله تروریستی دوم در فرانسه در چند وقت اخیر رخ داد که در آن زنی در داخل یک کلیسا سر بریده شد و دو نفر دیگر نیز کشته شدند.

کارل نهامر ، وزیر کشور اتریش ، به مردم هشدار داد تا از مرکز شهر ، افزود که بررسی های مرزی در حال تقویت است و بچه ها مجبور نیستند روز سه شنبه به مدرسه بروند.

من ” من با نگرانی شدید حملات خشونت آمیز ترور در وین ، یکی از مقرهای سازمان ملل متحد را دنبال می کنم.

من این حملات را با شدیدترین حالت محکوم می کنم و همبستگی @ سازمان ملل با مردم و دولت اتریش را تأیید می کنم. https://t.co/WQfbKhsMg6

— آنتونیو گوترش (antonioguterres) 3 نوامبر 2020

“ما چندین واحد ویژه را گرد هم آورده ایم که اکنون در جستجوی تروریست های فرضی هستند. بنابراین محدودیتی ندارم او پیش از این به پخش کننده ORF گفت.

وزیر همچنین گفت که مهاجمان “بسیار مجهز به سلاح های خودکار بودند” و “از نظر حرفه ای آماده شده اند”. مایکل لودویگ ، شهردار وین ، به ORF گفت که 15 نفر در بیمارستان های وین تحت درمان هستند و هفت نفر از آنها وخیم هستند.

رهبر جامعه یهودی ، اسکار دویچ در توییتر خود گفت که مشخص نیست آیا کنیسه وین مجاور و یا وین است دفاتر هدف قرار گرفته بودند و گفتند که در آن زمان بسته بودند.

Ob der Stadttempel eines der Ziele war، kann derzeit nicht gesagt وردن جشنهای عالی جشنواره ، کنفرانس سیناژ در شهر Seitenstettengasse als auch das Bürogebäude an der selben Adresse zum Zeitpunkt der ersten Schüsse nicht mehr در Betrieb und geschlossen waren. 1 /

– Oskar Deutsch (DeutschOskar) 2 نوامبر 2020

این حمله ساعاتی قبل از وقوع یک قفل جزئی اتفاق افتاده بود ، به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا ، با بستن رستوران ها ، کافه ها و هتل ها و محدودیت در حرکت شبانه.

مقامات هیچ منفی ارائه ندادند اشاره به هویت مهاجمان یا دلیل حمله.

کورز به ORF گفت: “ما واقعاً هنوز نمی توانیم در مورد پیشینه چیزی بگوییم.” “مطمئناً نمی توان زمینه ای ضد یهودی را منتفی دانست.”

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، که طی هفته های اخیر شاهد دو حمله مرگبار با چاقو در پاریس و نیس بوده است ، بیانیه ای صادر کرد و ابراز شوک و اندوه کرد.

(با ورودی های رویترز)