21 کشته در حمله روسیه به خرسون، صدای انفجار در کیف پس از حمله هواپیمای بدون سرنشین در کرملین شنیده شد

توسط میز اخبار هند امروز: روسیه یکی از مرگبارترین حملات خود را در خرسون انجام داد و یک سوپرمارکت، یک ایستگاه راه آهن و دیگر اهداف غیرنظامی را هدف قرار داد. یک رسانه محلی کیف پست گزارش داد که در این حمله دست کم 21 نفر کشته و 48 نفر زخمی شدند.

روزنامه کی یف ایندیپندنت روز پنجشنبه گزارش داد که دو انفجار مهیب در شهر کیف پایتخت اوکراین شنیده شد. اداره نظامی شهر کیف اعلام کرد که پدافند هوایی در حال کار است.

بخوانید | پوتین پس از حمله هواپیمای بدون سرنشین به پناهگاه منتقل شد، اوکراین حمله را رد کرد | آنچه تاکنون می دانیم

اداره نظامی این استان گفت که پدافند هوایی اوکراین نیز در استان کیف در حال کار است. اداره نظامی استان کیف در مورد حمله احتمالی هواپیماهای بدون سرنشین هشدار داد و از ساکنان خواست در پناهگاه ها بمانند.

هشدارهای حمله هوایی در مناطق کیف، چرنیهیو، سومی، پولتاوا، کیروووهراد، خارکف، میکولایف، اودسا، دنیپروپتروفسک، زاپوریژژیا و شهر کیف اعلام شده است.

این حمله در سراسر اوکراین پس از آن تشدید شد که روسیه ادعا کرد تلاشی برای کشتن ولادیمیر پوتین رئیس جمهور اوکراین توسط یک هواپیمای بدون سرنشین انجام شده است.

با این حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که کیف هیچ ارتباطی با حادثه گزارش‌شده شبانه ندارد. زلنسکی در جریان سفر به فنلاند در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره جنگ علیه اشغالگران روسی گفت: ما به پوتین یا مسکو حمله نمی‌کنیم، ما در خاک خود می‌جنگیم.

بخوانید | پس از ترور پوتین، پارلمان روسیه خواستار حمله به زلنسکی شد