با 24 ساعت شمارش ، نتایج انتخابات ایالات متحده هنوز منتظر است. هرکسی می تواند برنده شود | 11 چیزهایی که باید بدانید

“class =” ff-og-image-inserted “>

یک بار دیگر ، به نظر می رسد نظرسنجی ها و صاحب نظران برخلاف پیش بینی های آنها ، 2020 آمریكا ، نتوانسته اند نبض رای دهندگان آمریكایی را بخوانند. انتخابات ریاست جمهوری به سیم کشیده شده است. دونالد ترامپ در سال 2016 نیز اشتباه آنها را ثابت کرد.

بیش از 24 ساعت از پایان نظرسنجی در ایالات متحده و شروع شمارش آرا می گذرد ، اما هنوز در مورد اینکه آیا دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا رای دیگری به دست می آورد ، هیچ شفافیتی وجود ندارد. چهار سال ریاست جمهوری یا جو بایدن رقیب دموکرات وی را از انتخابات دور خواهد کرد.

در حال حاضر ، انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در تعادل است و هر دو طرف شانس زیادی برای پیروزی در انتخابات دارند.

بیشتر نظرسنجی های انجام شده در آستانه انتخابات ایالات متحده ، پیش از دونالد ترامپ به جو بایدن برتری آشکاری داشت. اما ، اگر نتایج اعلام شده تاکنون قابل باور باشد ، واقعیت اصلی در ایالات متحده چیز دیگری است.

همچنین بخوانید | چرا ما هنوز نمی دانیم چه کسی در انتخابات آمریکا پیروز شد

به گفته رویترز ، در ساعت 11 شب (به وقت هند) ، جو بایدن 227 رأی انتخاباتی را تأمین کرده بود در حالی که تعداد دونالد ترامپ 213 رأی بود. برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ، یک نامزد باید 272 رأی انتخاباتی را بدست آورد.

در حالی که جو بایدن در حال حاضر پیشتاز است ، اما نگرانی برای او این است که در ایالات کلیدی مانند میشیگان ، جورجیا ، کارولینای شمالی عقب است. و پنسیلوانیا این ایالت ها با هم 67 رأی انتخاباتی دارند که می تواند پرونده وی را شکسته یا شکست دهد.

در اینجا 11 مورد وجود دارد که باید در مورد انتخابات 2020 آمریکا بدانید < / strong> :

1) نبرد برای کاخ سفید اکنون در چند کشور مهم و قاطع در حال جنگ است. اما آنچه امید دو طرف را زنده نگه می دارد این است که هر دو طرف همچنان در حال شمارش آرا routes هستند و برای رسیدن به کاخ سفید مسیرهای مختلفی دارند.

2) هیچ یک از نامزدها تاکنون شکست را پذیرفته اند و هر دو ، دونالد ترامپ و جو بایدن ، اظهاراتی را ابراز کرده اند که اعتماد به نفس خود را در انتخابات پیروز می کنند.

جو بایدن خطاب به طرفداران خود از آنها خواست صبور باشند و گفت که او احساس “خوبی دارد در مورد جایی که هستیم “. وی با بیان اینکه مردم باید ایمان خود را حفظ کنند ، گفت: “ما معتقدیم که در مسیر پیروزی در این انتخابات هستیم.” جو بایدن در سخنرانی کوتاه خود همچنین ابراز امیدواری کرد که میلیون ها رای پستی که هنوز شمارش نشده اند به نفع دموکرات ها باشد.

ما از جایگاهی که داریم احساس خوبی داریم. ما معتقدیم که در مسیر پیروزی در این انتخابات هستیم. – جو بایدن (JoeBiden) 4 نوامبر 2020

از طرف دیگر ، رئیس جمهور دونالد ترامپ تلاش کرد تا پیروزی را ادعا کند حتی اگر شمارش در چندین ایالت مهم هنوز هم ادامه داشته باشد بر. وی یک بار دیگر روند رأی گیری را القا کرد ، به خصوص رای نامه های پستی که دموکرات ها از آن استفاده می کنند.

“ما بزرگ هستیم ، اما آنها سعی می کنند انتخابات را بدزدند. هرگز اجازه نمی دهیم آنها این کار را انجام دهند “پس از بسته شدن نظرسنجی ها نمی توان رأی داد!” ، بدون ارائه هیچ مدرکی برای ادعاهای خود ، در توییت خود نوشت. در توییت دیگری وی گفت که این انتخابات “یک پیروزی بزرگ است!”.

ما بزرگ هستیم ، اما آنها سعی می کنند انتخابات. ما هرگز اجازه نمی دهیم این کار را انجام دهند. پس از بسته شدن نظرسنجی ها نمی توان رأی داد!

– دونالد جی ترامپ (realDonaldTrump) 4 نوامبر 2020

3) غیر از ادعای پیروزی دونالد ترامپ همچنین بیانیه کوتاهی در کاخ سفید ، گفت وکلای وی پرونده او را به دادگاه عالی ایالات متحده می رسانند ، بدون اینکه مشخص کنند که آنها چه ادعایی می کنند.

“ما برای پیروزی در این انتخابات آماده می شدیم. صادقانه بگویم ، ما پیروز شدیم رویترز گزارش داد ، این انتخابات “، ترامپ گفت ، در حمله فوق العاده ای به روند انتخابات توسط رئیس جمهور در حال نشست.

” این یک تقلب بزرگ علیه ملت ما است. ما می خواهیم از این قانون به طور مناسب استفاده شود بنابراین ما به دادگاه عالی ایالات متحده خواهیم رفت. ما می خواهیم همه رای گیری متوقف شود “، ترامپ بدون ارائه هیچ مدرکی برای حمایت از ادعای خود در مورد تقلب در انتخابات گفت.

4) رأی دادن به نتیجه رسید برنامه ریزی شده در سه شنبه شب. این بار ، تعداد زیادی از مردم به دلیل همه گیری ویروس کرونا از طریق پست رای داده اند. این امر باعث شده است که فرآیند شمارش بسیار طولانی تر از حد معمول باشد.

5) میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین ، کلیدی ترین ایالت هایی که شمارش هنوز در آنها ادامه دارد ، از نزدیک تحت نظارت هستند. در سال 2016 ، آنها دونالد ترامپ را به کاخ سفید فرستادند. در زمان انتشار این گزارش ، نتایج در هر سه ایالت برای تماس بیش از حد نزدیک بود.

همچنین بخوانید | چه چیزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای هند در معرض خطر است؟

6) سایر مهم ایالت هایی که هنوز هم مورد مناقشه هستند جورجیا و کارولینای شمالی با داشتن 16 و 15 به ترتیب آرا elect انتخاباتی. در حال حاضر دونالد ترامپ در هر دوی آنها پیشتاز است. در صورتی که جو بایدن موفق به پیروزی در هر یک از ایالت ها شود ، شانس ترامپ را به میزان قابل توجهی تنگ می کند.

7) در نوادا ، که شش رأی انتخاباتی دارد ، جو بایدن برتری کمی دارد. . با این حال ، به گفته رویترز ، مقامات گفته اند که شمارش تا پنجشنبه در آنجا از سر گرفته نمی شود.

8) آنچه به نظر می رسد باعث تقویت شانس جو بایدن تاکنون شده است پیروزی او در آریزونا است ، به عنوان اعلام شده توسط آسوشیتدپرس و فاکس نیوز ، که مسیرهای مختلفی را برای دستیابی به رقم جادویی 272 رأی انتخاباتی برای وی باز کرده است.

به گفته رویترز ، اگر او به نوادا برسد ، جو بایدن می تواند ریاست جمهوری را با پیروزی در ایالت های ویسکانسین و میشیگان غرب میانه ، جایی که او پیش از روز انتخابات در نظرسنجی ها پیروز شد. اگر این اتفاق بیفتد ، ضرر در پنسیلوانیا اهمیتی نخواهد داشت.

9) از سوی دیگر از طرف دیگر ، مسیر دونالد ترامپ به احتمال زیاد برای رسیدن به کاخ سفید بار دیگر از پنسیلوانیا عبور می کند (20 آرا elect انتخاباتی). در صورت پیروزی در آن ، با توجه به اینکه در جورجیا و کارولینای شمالی نیز همراه با پیروزی در حداقل یک ایالت غرب میانه ، برتری خود را حفظ کرده است ، می تواند دوباره انتخاب شود.

همچنین بخوانید | توضیح: چه اتفاقی می افتد اگر نتیجه انتخابات ایالات متحده مورد مناقشه باشد؟

10) با پیروزی دونالد ترامپ در میادین نبرد فلوریدا ، امیدهای بایدن برای پیروزی زودهنگام ناکام ماند ، اوهایو و تگزاس.

11) در همین حال ، حتی روند شمارش آرا ه نیز در جریان است و ممکن است چند روز بیشتر طول بکشد تا همه آرا-نامه الکترونیکی شمارش شود ، نشانه های واضحی وجود دارد که نشان می دهد اگر نتیجه بسیار نزدیک باشد ، یک جنگ حقوقی سخت و طولانی در انتظار جمهوری خواهان و دموکرات ها است.

مردم نه تنها در ایالات متحده ، بلکه حتی در سایر نقاط جهان از نزدیک روندها و نتایج انتخابات ایالات متحده.

اگرچه ممکن است نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده هنوز مشخص نباشد ، اما آنچه کاملاً واضح است این واقعیت است که رئیس جمهور بعدی ایالات متحده وراثت و هدایت کشوری را که مورد آزار و اذیت قرار گرفته است خواهد داشت. یک بیماری همه گیر ، کشته شدن بیش از 231000 نفر و ترک میلیون ها نفر از کار.

علاوه بر رئیس جمهور ایالات متحده ، این انتخابات بنابراین تصمیم بگیرید که کدام حزب کنگره ایالات متحده را برای دو سال آینده کنترل کند.

در حال حاضر ، به نظر می رسد تلاش دموکرات ها برای به دست آوردن کنترل سنا کوتاه است. دموکرات ها تنها یک کرسی در اختیار جمهوری خواهان را به دست آورده اند در حالی که شش نژاد دیگر بلاتکلیف مانده اند – آلاسکا ، ماین ، میشیگان ، کارولینای شمالی و دو مسابقه دیگر در جورجیا.

(با درج اطلاعات از رویترز و آسوشیتدپرس.)

همچنین تماشا کنید | مسابقه برای کاخ سفید: آیا جو بایدن می تواند دونالد ترامپ را سرنگون کند؟