3 زخمی در انفجار در مراسم جنگ جهانی اول در گورستان سعودی ، فرانسه “حمله ناجوانمردانه” را محکوم می کند

بر اساس اظهارات رسمی ، انفجار در یک قبرستان سعودی که مقامات آمریکایی و اروپایی در پایان مراسم جنگ جهانی اول در آن بزرگداشت داشتند ، سه نفر را زخمی کرد.

حمله در شهر جیده در پی یک ضربه چاقو در ماه گذشته رخ داد که یک نگهبان را در کنسولگری فرانسه در همان شهر به زخمی زد. مشخص نیست که انگیزه این چاقوکشی یا انفجار روز چهارشنبه چیست ، اما فرانسه طی سه هفته اخیر هدف سه حمله بوده است که مقامات به افراط گرایان مسلمان نسبت داده اند.

“چنین حملاتی به مردم بی گناه شرم آور است و کاملا بدون توجیه است. “، در بیانیه مشترک صادر شده توسط سفارتخانه های فرانسه ، انگلیس ، یونان ، ایتالیا و ایالات متحده که مقامات آنها در آن شرکت داشتند ، آمده است.

# ArabieSaoudite Tentative d’attentat ce matin au cimetière des non-musulmans à #Jeddah. Lors de la cérémonie du # 11 نوامبر. En présence du Consul Général de France،، … & expatriés français. Des blessés … – 15 ژوئیه پیش روی attaque au couteau au Consulat، la France encore vizée!؟ pic.twitter.com/whjBGlLdad

— کلارنس رودریگز (Clarencewoman) 11 نوامبر 2020

طبق گفته دولت انگلیس ، یک تبعه انگلیس دچار جراحات جزئی شد ، در حالی که وزارت امور خارجه یونان گفت یک پلیس یونانی در این کشور خدمت می کند کنسولگری در جیده زخمی شد. به گفته این وزارتخانه ، پلیس که یک کارمند کنسولگری را در این مراسم همراهی می کرد در بیمارستان بستری شد اما جان او در معرض خطر نبود.

یک افسر امنیتی سعودی نیز به راحتی زخمی شد ، رسانه های دولتی سعودی به نقل از محلی رسمی گفت: وی افزود که تحقیقات در حال انجام است.

نادیا چایا ، یک مقام نماینده شهروندان فرانسوی مقیم عربستان سعودی که در این مراسم بود ، به آسوشیتدپرس گفت که حدود 20 نفر از ملیت های مختلف در آنجا حضور داشتند ، گفتن اینکه آیا دیپلمات های فرانسوی به طور خاص مورد هدف قرار گرفته اند دشوار است.

او قبلاً در مورد لحظه شنیدن انفجار در نزدیکی پایان سرکنسول سرکنسول به شبکه فرانسوی BFM گفت.

“در آن لحظه ما واقعاً درک نکردیم ، اما احساس کردیم که هدف ما هستیم زیرا مستقیماً دود را دیدیم و البته در حالت وحشت بودیم.” “ما سعی کردیم بفهمیم ، و بیش از همه ترسیدیم ببینیم موج دوم ایجاد می شود.” https://akm-img-a-in.tosshub.com/indiatoday/images/bodyeditor/202011/AP20316523694087-x857.jpg؟.rU3Zblk13RHKONsdEqqQGpIXPsCgqYQ “src =” https: //akm-img- com / indiatoday /../ sites / all / themes / itg / images / itg_image370x208.jpg “alt>

اعتبار: AP

پست های دیپلماتیک هدف قرار گرفته اند در گذشته در عربستان سعودی یک حمله مسلحانه به کنسولگری ایالات متحده در جده در سال 2004 که باعث القاعده شد ، باعث کشته شدن پنج کارمند شد. در سال 2016 ، یک بمب گذار انتحاری خود را در همان کنسولگری ایالات متحده منفجر کرد و دو نگهبان را زخمی کرد.

تلویزیون دولتی عربستان از خارج قبرستان پخش کرد و گفت که وضعیت امنیتی بدون ایجاد جزئیات بیشتر به ثبات رسیده است.

در حالی که انگیزه انفجار هنوز مشخص نیست ، فرانسه در هفته های اخیر مورد هدف حملات متعددی قرار گرفته است ، از جمله سر بریدن معلمی در خارج از پاریس که در هنگام بحث درباره بیان آزاد ، کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) را به کلاس خود نشان داد. بعداً سه نفر در کلیسایی در شهر نیس در جنوب کشته شدند. فرانسه از شهروندان خود در عربستان سعودی و سایر کشورهای دارای اکثریت مسلمان خواسته است تا “در حداکثر آماده باش” در میان تنش های شدید قرار بگیرند.

رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون مورد انتقاد ویژه برخی رهبران مسلمان برای دفاع از کاریکاتورهای محافظت شده توسط آزادی بیان این باعث خشم و خشم برخی از مسلمانان شده است که تصاویر را کفرآمیز و نوعی سخنان نفرت انگیز می دانند.

پادشاه و روحانیون عالی عربستان سعودی از جمله کسانی هستند که این تصاویر را محکوم کرده اند ، اما روحانیون عالی سعودی نیز مردم را اصرار کرده اند برای پیروی از نمونه پیامبر “رحمت ، عدالت ، بردباری”.

پادشاه سلمان قرار است روز چهارشنبه سخنرانی سالانه ای را به ملت ارائه دهد ، و اولویت های سیاست برای سال آینده را مشخص کند. < روز چهارشنبه ، صد و دومین سالگرد آتش بس خاتمه جنگ جهانی اول بود و در چندین کشور اروپایی بزرگداشت می شود. در فرانسه ، که به ویژه به دلیل سالها جنگ خندق در جنگ جهانی اول بسیار ویران شده بود ، مراسمی به مناسبت سالروز آتش بس اما همچنین برای بزرگداشت همه کسانی که برای فرانسه کشته شده اند ، از جمله در جنگ جهانی دوم و در عملیات های نظامی فعلی ، برگزار شد. در خارج و داخل کشور ، جایی که نیروها برای محافظت در برابر حملات تروریستی مستقر شده اند.

در سال 1916 ، در طول جنگ جهانی اول ، نیروهای عثمانی در جده ، یک شهر بندری دریای سرخ ، به نیروهای محلی تحت حمایت انگلیس تسلیم شدند. این باعث آغاز پادشاهی حجاز شد ، که بعداً در سال 1932 بخشی از بنیانگذاری عربستان سعودی شد.

گورستان غیر مسلمان Jiddah در نزدیکی اسکله های شهر قرار دارد ، پشت درختان در کنار گذرگاه اصلی شهر پنهان شده است. کمیسیون گورهای جنگ مشترک المنافع – که مکان های بزرگداشت اعضای خدمت سربازی از کشورهای مشترک المنافع انگلیس را نگهداری می کند – فقط یک سرباز دفن شده در قبرستان را نشان می دهد ، Pvt. جان آرتور هوگان ، که در ژوئن 1944 درگذشت.

همچنین بخوانید: 8 کشته ، 124 زخمی در انفجار بمب در مدرسه علمیه پیشاور پاکستان

همچنین بخوانید: 7 کشته ، 70 زخمی در انفجار پاکستان ، گزارش ها حاکی از آن است که مواد منفجره کاشته شده در کیسه های مانده در مدرسه پیشاور