31 کودک از روسیه در بحبوحه جنگ به خانه در اوکراین بازگشتند | تحولات تاکنون

31 کودک از روسیه در بحبوحه جنگ به خانه در اوکراین بازگشتند |  تحولات تاکنون

رئیس سازمان بشردوستانه Save Ukraine روز شنبه گفت که این سازمان 31 کودک را از روسیه که در طول جنگ به آنجا برده شده بودند، بازگردانده است.

مادری پسرش را که از مناطق تحت کنترل غیردولتی به یک کمپ تابستانی سازماندهی شده توسط روسیه رفته بود و پس از بازگشت از طریق مرز اوکراین و بلاروس، در کیف، اوکراین در 8 آوریل 2023 به روسیه برده شد، در آغوش می گیرد. (عکس: رویترز)

توسط میز جهانی هند امروز: سازمان بشردوستانه Save Ukraine روز شنبه اعلام کرد که 31 کودک را از روسیه که در جریان جنگ برده شده بودند، نجات داده است. بچه ها به اوکراین بازگردانده شدند و در آنجا با خانواده هایشان جمع شدند.

مایکولا کولبا، رئیس سازمان امداد و نجات اوکراین که به ترتیب دادن ماموریت نجات کمک کرد، گفت: “اکنون پنجمین ماموریت نجات در حال تکمیل است. از نظر تعداد کودکانی که موفق به بازگشت شدیم و همچنین به دلیل پیچیدگی آن، ویژه بود.”

مادری دخترش والریا و پسرش ماکسیم را در آغوش می‌گیرد که از مناطق تحت کنترل غیردولتی به یک کمپ تابستانی سازمان‌دهی شده توسط روسیه رفتند و پس از بازگشت از مرز اوکراین و بلاروس، در کیف، اوکراین، در ۸ آوریل ۲۰۲۳ به روسیه منتقل شدند. (عکس: رویترز)

او گفت: بچه‌هایی بودند که در پنج ماه پنج بار مکان خود را تغییر دادند، برخی از کودکان می‌گویند که با موش‌ها و سوسک‌ها زندگی می‌کردند. کوله با گفت که کودکان به آنچه روس ها اقامت در کمپ های تابستانی در بخش های اشغالی مناطق خارکف و خرسون اوکراین می نامند برده شدند.

از زمان حمله مسکو در فوریه سال گذشته، حدود 19500 کودک از اوکراین به روسیه یا کریمه تحت اشغال روسیه برده شده اند که اخراج غیرقانونی آن را محکوم می کند.

داوطلبان از ایرینا هرینچنکو، ناتالیا راک و فرزندانشان استقبال می‌کنند که از مناطق تحت کنترل غیردولتی به یک کمپ تابستانی سازمان‌دهی شده توسط روسیه رفتند و پس از بازگشت از طریق مرز اوکراین و بلاروس، در منطقه ولین، اوکراین در 7 آوریل به روسیه منتقل شدند. ، 2023. (عکس: رویترز)

به گزارش رویترز، مسکو که بخش‌هایی از شرق و جنوب اوکراین را کنترل می‌کند، ربودن کودکان را تکذیب می‌کند و می‌گوید که آنها برای امنیت خودشان به آنجا منتقل شده‌اند.

اخراج کودکان اوکراینی از زمان حمله روسیه به اوکراین یک نگرانی بوده است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادگاه کیفری بین‌المللی با صدور حکم بازداشت در 17 مارس برای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و ماریا لووا-بلوا، کمیسر حقوق کودکان روسیه، فشارها را بر روسیه افزایش داد و آنها را به ربودن کودکان از اوکراین متهم کرد.

معدنچیان زغال سنگ اوکراین حفاری عمیقی انجام می دهند تا کشوری را که در حال جنگ هستند، تامین کنند

به گزارش آسوشیتدپرس، معدنچیان، در اعماق زیرزمین در جنوب شرقی اوکراین، به طور شبانه روزی برای استخراج زغال سنگ کار می کنند تا نیروی جنگی این کشور را تامین کنند و برای غیرنظامیان نور و گرما فراهم کنند.

مهندس ارشد یک شرکت معدنی در استان دنیپروپتروفسک گفت که زغال سنگ عامل کلیدی در تامین نیازهای انرژی اوکراین پس از کمپین 6 ماهه ارتش روسیه برای تخریب نیروگاه ها و سایر زیرساخت ها است.

یک معدنچی در معدن زغال سنگ در منطقه دنیپروپتروفسک، اوکراین، در روز جمعه، 7 آوریل 2023، برای زغال سنگ حفاری می کند. (عکس AP)

آسانسورها کارگران شرکت را به زیر زمین تا اعماق معدن می برند. از آنجا، آنها ماشین آلات سنگینی را کار می کنند که زغال سنگ را حفر می کند و منابع گرانبها را به بالای زمین منتقل می کند. معدنچیان گفتند که کار سختی است، اما برای حفظ کشور ضروری است.

سرمهندس اولکساندر گفت: امروز استقلال انرژی کشور بیش از یک اولویت است.

روز جمعه، 7 آوریل 2023، یک معدنچی در تونل معدن زغال سنگ در منطقه دنیپروپتروفسک، اوکراین ایستاده است. (عکس از آسوشیتدپرس)

روسیه در انتخابات به 3 نهاد سازمان ملل بر سر اوکراین شکست خورد

روسیه در انتخابات این هفته به سه نهاد سازمان ملل شکست خورد، نشانه ای از اینکه مخالفت با تهاجم این کشور به اوکراین بیش از یک سال پیش همچنان قوی است.

رای گیری در شورای اقتصادی و اجتماعی 54 عضوی سازمان ملل به دنبال تصویب شش قطعنامه غیرالزام آور علیه روسیه توسط مجمع عمومی 193 عضو سازمان ملل متحد است. به گزارش آسوشیتدپرس، آخرین – در 23 فوریه، در آستانه اولین سالگرد تهاجم – از مسکو خواست تا به خصومت ها پایان دهد و نیروهایش را خارج کند و با 141 رای موافق در برابر 7 رای مخالف و 32 رای ممتنع به تصویب رسید.

در رای گیری ECOSOC، روسیه به طور قاطع از رومانی برای یک کرسی در کمیسیون وضعیت زنان شکست خورد. این کشور برای عضویت در هیئت اجرایی آژانس کودکان سازمان ملل متحد یونیسف به استونی باخت. و از ارمنستان و جمهوری چک در رای گیری مخفی برای عضویت در کمیسیون پیشگیری از جرم و عدالت کیفری شکست خورد.