4 سال پس از مرگ او، جسد راهبه “دست نخورده” در صومعه ای در ایالات متحده پیدا شد

توسط میز جهانی هند امروز: بنا به گزارش خبرگزاری کاتولیک، راهبه ای که در سال 2019 در ایالات متحده درگذشت، زمانی که جسدش در 18 می، چهار سال پس از مرگش نبش قبر شد، هیچ نشانه ای از پوسیدگی نشان نداد. پس از انتشار اخبار مربوط به جسد “دست نخورده” او در رسانه های اجتماعی، این امر چندین نفر را به یک صومعه بندیکتین در روستایی میسوری جذب کرد.

بقایای نبش قبر شده خواهر ویلهلمینا لنکستر، بنیانگذار آفریقایی آمریکایی خواهران مریم، ملکه رسولان، حتی چهار سال پس از مرگ او تقریباً هیچ نشانه ای از پوسیدگی نداشت. جسد او در حال نبش قبر بود تا بتواند به محل استراحت نهایی خود منتقل شود.

مادر سیسیلیا، که رئیس صومعه خواهران بندیکتین است، گفت که از این یافته شگفت زده شده است. او به نقل از شبکه تلویزیونی کلمه ابد گفت: ما فکر می کنیم که او اولین زن آفریقایی آمریکایی است که فاسد شناخته می شود.

همچنین بخوانید | مسن ترین فرد جهان، راهبه فرانسوی خواهر آندره، در سن 118 سالگی درگذشت

جسد علیرغم اینکه مومیایی نشده بود و در یک تابوت چوبی ترک خورده در معرض رطوبت و خاک در طول سال ها قرار داشت، در وضعیت ظاهرا سالمی کشف شد.

مادر سیسیلیا گفت: “ما فکر می کردیم استخوان ها را پیدا می کنیم، اما در عوض جسدی پیدا کردیم.” او افزود: “در حال حاضر ما به امید نیاز داریم. ما به آن نیاز داریم. پروردگار ما این را می داند. و او چنین گواهی برای امید بود. و ایمان. و توکل.”

به گزارش خبرگزاری کاتولیک، بدن لنکستر در لایه ای از کپک پوشانده شده بود که به دلیل تراکم زیاد در تابوت ترک خورده بود. با این حال، تقریبا هیچ بخشی از بدن او و هیچ چیز از عادت او – متشکل از او تونیک، کمربند، کتف و روبند – آسیب دیده بود.

همچنین بخوانید | راهبه و راهب پس از 7 سال عاشقی برای ازدواج تجرد را ترک کردند. داستان آنها را بخوانید

حفظ عادت خواهر ویلهلمینا، ساخته شده از الیاف طبیعی، بسیار مهم است. مادر سیسیلیا بر اهمیت آن تاکید کرد و گفت: “این نشانه چیزهای آینده است، ماوراء طبیعی و آخرین پایان ما: بهشت، جهنم، برزخ.” او معتقد است که این رویداد پیامی از جانب خداوند است که می گوید: “خدا واقعی است. او از آن بدن و آن عادت محافظت کرد تا ایمان ما را شعله ور کند، دوباره آن را احیا کند و مردم را به ایمان بازگرداند.”