4 مسافر تامیلی سریلانکایی در حال سفر با کشتی باری در ایست بازرسی کانال سوئز دستگیر شدند.

چهار مرد مخفیانه سوار یک کشتی با پرچم لیبریا شدند که این کشتی در بندر کلمبو در 24 مارس بود. مردان سریلانکایی توسط ناخدای کشتی در ایست بازرسی کانال سوئز در مصر کشف شدند.

مطبوعات اعتماد هند

کلمبو،به روز شده: 12 آوریل 2023 ساعت 17:27 IST

کانتینرهای حمل و نقل از کانال سوئز در اسماعیلیه مصر عبور می کنند. (عکس: رویترز)

توسط Press Trust of India: چهار مسافر تامیل سریلانکایی پس از دستگیری غیرقانونی در حال سفر غیرقانونی در یک کشتی باری که لباس خدمه کشتی را پوشیده بودند به مقامات این کشور تحویل داده شدند.

به گزارش پرتال خبری کلمبو پیج، چهار نفری که ماه گذشته مخفیانه وارد کشتی کانتینری MV CMA CGM PANAMA شدند، زمانی که کشتی در بندر کلمبو بود، توسط ناخدای کشتی در ایست بازرسی کانال سوئز در مصر کشف شد.

این کشتی حامل پوشاک صادراتی از سریلانکا به اروپا بود.

Newsfirst Lanka روز سه شنبه گزارش داد که این افراد روز دوشنبه به پلیس سریلانکا تحویل داده شدند و توسط قاضی موقت Galle Premaratne Thiranagama بازداشت شدند.

این چهار مرد مخفیانه سوار یک کشتی با پرچم لیبریا شدند که در 24 مارس در بندر کلمبو بود. این کشتی در 25 مارس بندر کلمبو را ترک کرد و سفر خود را به اروپا آغاز کرد.

در این بیانیه آمده است: زمانی که کشتی در حال ورود به کانال سوئز در مصر بود، مشخص شد که در کشتی 4 سرنشین وجود دارد که برای کاپیتان یا سایر کارکنان این کشتی شناخته شده نبودند.

مردان سریلانکایی زمانی که آنها را کشف کردند، به عنوان بخشی از خدمه کشتی لباس پوشیده بودند.

کاپیتان شرکت مادر خود را در مورد این حادثه مطلع کرد و در 28 مارس چهار غارنورد به کشتی MV Jackson Bay متعلق به همان شرکت که در حال حرکت به سمت سریلانکا بود، تحویل داده شدند.

آنها چهار جوان سریلانکایی را در یک سلول ویژه نگه داشتند و تحت تدابیر شدید امنیتی به آب های بین المللی نزدیک بندر گال آوردند.

پس از کشف آنها، این افراد به کشتی دیگری که از آنجا رد شد و به سمت چین می رفت، تحویل داده شدند تا به مقامات سریلانکا تحویل داده شوند. این چهار مرد در دریای بندر گال به مقامات سریلانکا تحویل داده شدند.

این گزارش می افزاید که این افراد ساکنانی از مولایتیوو، چونناککام، کیتس و ولیوتیتورای بودند.

وزارت مهاجرت و مهاجرت گفت که تحقیقات ویژه ای برای تعیین نحوه ورود این افراد به بندر کلمبو و کشتی آغاز شده است.

مقامات گفتند که نه تنها علیه چهار سریلانکا بلکه علیه افرادی که به آنها کمک کرده و از آنها حمایت کرده اند، اقدام خواهد شد.