4 هندی در میان 16 کشته در آتش سوزی ساختمان دبی

توسط Press Trust of Indiaرسانه ها روز یکشنبه اعلام کردند که حداقل چهار هندی از جمله یک زن و شوهر اهل کرالا در میان 16 نفر کشته شده اند که پس از وقوع آتش سوزی گسترده در یک ساختمان مسکونی در دبی که همچنین 9 نفر را مجروح کرد، هستند. به گزارش گلف نیوز، اتاق عملیات دفاع مدنی دبی در مورد آتش سوزی در ساختمانی در محله قدیمی الراس دبی در ساعت 12:35 بعد از ظهر روز شنبه مطلع شد.

به گفته این روزنامه، آتش سوزی گسترده در طبقه چهارم ساختمان رخ داد و شروع به سرایت به مناطق دیگر کرد. تیمی از ستاد دفاع مدنی دبی به محل آتش سوزی رسیدند و شروع به تخلیه ساکنان ساختمان کردند. همچنین تیم های ایستگاه آتش نشانی بندر سعید و ایستگاه آتش نشانی همریه نیز احضار شدند.

این روزنامه گفت که شعله های آتش تا ساعت 2:42 بعد از ظهر (به وقت محلی) خاموش شد. این روزنامه به نقل از ناصر وطناپالی، مددکار اجتماعی هندی که در سردخانه پلیس دبی حضور داشت، گزارش داد که چهار هندی از جمله زوجی اهل کرالا در میان قربانیان شناسایی شده اند.

وتاناپپلی گفت: «تاکنون موفق شده‌ایم 4 هندی را شناسایی کنیم، از جمله یک زوج اهل کرالا و دو مرد اهل تامیل نادو که در ساختمان کار می‌کردند، 3 پسر عموی پاکستانی و یک زن نیجریه‌ای».

در این گزارش آمده است که وتاناپالی گفت که در حال هماهنگی با پلیس دبی، کنسولگری هند در دبی، سایر نمایندگی های دیپلماتیک و دوستان و بستگان متوفی است. سخنگوی دفاع مدنی دبی گفت که بررسی های اولیه نشان داد که ساختمان فاقد الزامات ایمنی کافی است.

وی افزود: مقامات در حال انجام تحقیقات جامع برای ارائه گزارش دقیق از علل آتش سوزی هستند.