4 کشته و 120 زخمی در اثر برخورد زمین لرزه به بزرگی 7 ریشتر به ازمیر ترکیه ، باعث ایجاد مینی سونامی

روز جمعه زمین لرزه ای عظیم در غرب ترکیه رخ داد و در نتیجه چندین ساختمان خراب شد. گزارش های اولیه مرکز زمین لرزه در دریای اژه در سواحل یونان و ترکیه را در عمق 16.5 کیلومتری ، 13 کیلومتری شمال شمال جزیره ساموس یونان مشخص کرده است.

گزارش های متناقضی در مورد شدت زمین لرزه ای که استان ساحلی ازمیر در غرب ترکیه را لرزاند. آژانس خبری سی.ان.ان به نقل از سازمان زمین شناسی ایالات متحده بزرگای زمین لرزه را 7.0 ریشتر اعلام کرد در حالی که ریاست جمهوری ترکیه در بلایا و مدیریت اضطراری آن را 6.6 درجه اعلام کرد.

وزیر بهداشت ترکیه در توئیتی گفت: ” متأسفانه 4 شهروند ما در زلزله ازمیر جان خود را از دست دادند. در مجموع 120 شهروند تحت تأثیر زمین لرزه قرار گرفتند. 38 آمبولانس ، 35 تیم UMKE و 2 هلی کوپتر آمبولانس در محل حادثه هستند. ما با تمام وجود در کنار مردم ازمیر هستیم پشتیبانی. از باخت شما متاسفم. “

zmir’deki depremde ne yazk ki 4 vatandamz hayatn kaybetti. Toplamda 120 vatandamz depremden etkilendi. 38 ambulansmz ، 35 UMKE ekibimiz ve 2 ambulans helikopterimiz olay yerinde. Tüm desteimizle zmir halknn yanndayz. Bamz sa olsun.

– دکتر Fahrettin Koca (drfahrettinkoca) 30 اکتبر 2020

آسوشیتدپرس به نقل از سلیمان سویلو ، وزیر کشور ترکیه گفت: زمین لرزه شش ساختمان را در غرب استان ازمیر فرو ریخت.

ازمیر در ساحل اژه ترکیه واقع شده است ، سومین شهر بزرگ این کشور است. همچنین خسارات وارده به ساختمانها از شهرهای بورنووا و بایراکلی ترکیه گزارش شده است.

مقامات ترکیه همچنین گفتند که زمین لرزه در مناطق اژه و مرمره ، از جمله استانبول احساس شده است. علی یرلیکایا ، فرماندار استانبول ، در حال حاضر گزارش خسارت را تکذیب کرده است.

فیلم سونامی دیگری از زلزله در استان ازمیر ترکیه.

این یکی واقعاً خطرناک است. pic.twitter.com/62zfddWSi8

– Ragp Soylu (ragipsoylu) 30 اکتبر 2020
گزارش ها حاکی از آن است که لرزش در پایتخت یونان در آتن نیز احساس شده است.

خبرگزاری خبرگزاری فرانسه گزارش داد “زمین لرزه در یونان” همچنین باعث ایجاد یک مونسونامی در ساموس و در نتیجه آسیب به ساختمان ها شد. ساموس حدود 45000 نفر را در خود جای داده است که از آنها خواسته شده در خانه بمانند.

هم ترکیه و هم یونان پس لرزه های پس از زلزله بزرگ را گزارش کردند.

تصاویر دلخراش از ازمیر ، سومین شهر بزرگ ترکیه ، که دقایقی پیش در اثر زمین لرزه ای به بزرگی 6.8 رخ داد (مرکز زمین لرزه در اژه بود) pic.twitter.com/qmkxzIvlQh

– Piotr Zalewski (p_zalewski) 30 اکتبر 2020