4 زخمی در انفجار در مراسم جنگ جهانی اول در گورستان سعودی ، فرانسه “حمله ناجوانمردانه” را محکوم کرد

حمله بمبی به مراسم یادبود جنگ جهانی اول در شهر جده عربستان سعودی چهارشنبه را زخمی کرد ، فرانسه گفت ، از شهروندان خود كه در پادشاهی محافظه كار زندگی می كنند خواست تا حداكثر هوشیاری خود را به عمل آورند.

وزارت خارجه فرانسه گفت این حمله در مراسمی در شهر بندر دریای سرخ با مشاركت سفارتخانه های خارجی صورت گرفته و یك وسیله منفجره استفاده شده بود یک مقام یونانی به رویترز گفت که چهار نفر زخمی شده اند.

# ArabieSaoudite Tentative d’attentat ce matin au cimetière des non-musulmans à # جده Lors de la cérémonie du # 11 نوامبر. En présence du Consul Général de France،، … & expatriés français. Des blessés … – 15 ژوئیه پیش روی attaque au couteau au Consulat، la France encore vizée!؟ pic.twitter.com/whjBGlLdad

— کلارنس رودریگز (Clarencewoman) 11 نوامبر 2020

“نوعی انفجار در قبرستان غیر مسلمانان در جده رخ داد. در میان آنها چهار مجروح نیز وجود دارد در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: “یونانی ،” مقام یونانی به رویترز گفت ، نام خود را رد كرد.

“در سفارت هایی كه در مراسم بزرگداشت شركت داشتند این حمله ناجوانمردانه را محكوم می كنند كه كاملاً غیرموجه است.” / p>

“آنها از مقامات سعودی می خواهند تا آنجا كه می توانند این حمله را روشن كنند و عاملان آن را شناسایی و شكار كنند.”

كنسولگری فرانسه در جده ، در رویترز اظهار داشت ، شهروندان این کشور در عربستان سعودی خواستار “حداکثر هوشیاری” پس از حمله شوند.

“به ویژه از اختیار استفاده کنید ، از همه اجتماعات دور باشید و هنگام حرکت احتیاط کنید.” بیانیه ، که برای ساکنان فرانسه در جده از طریق ایمیل ارسال شد. در این بیانیه آمده است که فقط دو نفر زخمی شده اند.

منبعی با اطلاع از موضوع گفت این حمله اوایل روز چهارشنبه هنگامی رخ داد که چندین هیئت دیپلماتیک اتحادیه اروپا و سایر کشورها در یک مراسم بزرگداشت روز حضور داشتند. توسط سفارت فرانسه.

دفتر ارتباطات دولت سعودی بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

انفجار دومین حادثه امنیتی بود که در جده در آخرین زوج اتفاق افتاد هفته ها.

در تاریخ 29 اکتبر ، یک سعودی پس از حمله و زخمی کردن یک نگهبان امنیتی در کنسولگری فرانسه در آنجا دستگیر شد.

این به دنبال قمه زنی در اوایل ماه اکتبر در نزدیکی پاریس بود معلم مدرسه فرانسوی توسط فردی چچنی تبار که گفته بود می خواهد معلم را به دلیل نشان دادن کارتون های حضرت محمد در یک درس مدنی مجازات کند.

همچنین بخوانید: 8 کشته ، 124 زخمی در انفجار بمب در حوزه علمیه پیشاور پاکستان

همچنین بخوانید: 7 کیلو منجر ، 70 زخمی در انفجار پاکستان ، گزارش ها می گویند مواد منفجره کاشته شده در کیسه مانده در مدرسه پیشاور