40 نفر در حمله تروریست های مظنون در بورکینافاسو کشته شدند

توسط میز جهانی هند امروزمقامات روز یکشنبه گفتند که مردان مسلح ناشناس در حمله به ارتش و نیروهای دفاعی داوطلب در شمال بورکینافاسو 40 نفر را کشتند و 33 نفر را زخمی کردند.

فرمانداری اواهیگویا در بیانیه ای اعلام کرد که یک گروه از سربازان و داوطلبان غیرنظامی “روز شنبه… حدود ساعت 4 بعد از ظهر هدف حمله مردان مسلح ناشناس قرار گرفتند.”

ارتش در بیانیه ای تعداد کشته شدگان را 40 نفر، هشت سرباز و 32 داوطلب دفاعی اعلام کرد. در این بیانیه آمده است که حداقل 50 تروریست در این ضدحمله خنثی شدند که تعدادی از آنها در حملات هوایی کشته شدند.

بخوانید | کره جنوبی پس از عبور قایق شمالی از مرز دریایی، تیرهای هشدار شلیک می کند

خبرگزاری فرانسه به نقل از همان منبع گزارش داد که “دو سرباز” کشته و “حدود 20 تروریست خنثی شدند” روز یکشنبه “یک حمله دیگر به یگان نظامی کنگوسی (استان بم، منطقه شمال مرکزی) انجام شد.

فرماندار منطقه شمال گفت که افراد مجروح در حمله اول در وضعیت پایدار هستند و در حال حاضر در مرکز منطقه تحت مراقبت هستند.

به گفته یک منبع امنیتی با خبرگزاری فرانسه، گروهی که هدف حمله روز شنبه قرار گرفته بود، متهم به تضمین “امنیت فرودگاه اواهیگویا که هدف قرار گرفته بود” بود.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از محلی ها گفت: «در واقع دیروز (شنبه) شب، تقریباً «دو ساعت» درگیری های شدیدی روی داد. این محلی همچنین ادعا کرد که “چند حمله هوایی مواضع تروریست های مظنون را در روز جمعه هدف قرار داد”.

بخوانید | صغیر در میان 7 کشته توسط مردان مسلح در پارک آبی در مرکز مکزیک

حکومت نظامی بورکینافاسو روز پنجشنبه اعلام کرده بود که «بسیج عمومی» برای ارائه «تمام ابزارهای لازم» به دولت برای مبارزه با یک رشته حملات خونین که جهادیون وابسته به القاعده و گروه دولت اسلامی را مقصر می دانند.

به گفته یک منبع امنیتی، مقامات توصیه‌ای صادر کردند که به رئیس جمهور «حق درخواست افراد، کالاها و خدمات و حق محدود کردن برخی از آزادی‌های مدنی را می‌دهد.»

هفته گذشته 44 غیرنظامی در دو روستا در شمال شرق نزدیک مرز نیجر توسط “گروه های تروریستی مسلح” کشته شدند. این یکی از مرگبارترین حملات علیه غیرنظامیان از زمانی که کاپیتان ابراهیم ترائوره ​​در سپتامبر گذشته به قدرت رسید، پس از کشته شدن 51 سرباز در فوریه در Deou، در شمال دور، بود.

دولت 5000 سرباز دیگر را برای مبارزه با شورشی که یکی از فقیرترین کشورهای جهان را از سال 2015 فرا گرفته است، استخدام خواهد کرد.

ترائوره، رئیس‌جمهور انتقالی بورکینا، هدف خود را برای بازپس‌گیری 40 درصد از خاک این کشور که تحت کنترل جهادگران است، اعلام کرده است. این خشونت ها بیش از 10000 نفر را کشته و دو میلیون نفر را از خانه های خود آواره کرده است.

بخوانید | اوکراین از جنگ خونین در باخموت خبر می دهد. لهستان و مجارستان واردات غلات از اوکراین را ممنوع کردند