7 کشته بر اثر برخورد خودرو به جمعیت در خارج از پناهگاه مهاجران در تگزاس، راننده دستگیر شد

توسط میز جهانی هند امروز: هفت نفر در ایالت تگزاس آمریکا بر اثر برخورد یک خودرو به میان جمعیت در بیرون پناهگاه بی خانمان ها و مهاجران کشته و چندین نفر زخمی شدند. راننده دستگیر شد.

این حادثه در اوایل صبح یکشنبه (به وقت محلی) در شهر براونزویل در نزدیکی مرز مکزیک رخ داد. مقامات گفتند که تماسی در مورد یک لندرور دریافت کردند که به چندین نفر برخورد کرد که در ایستگاه اتوبوس روبروی مرکز اسقف انریکه سان پدرو اوزانام، یک سازمان غیرانتفاعی که به مهاجران کمک می کرد، منتظر بودند.

اداره پلیس براونزویل گفت که چند مهاجر در میان کشته شدگان هستند. مرد پشت فرمان به رانندگی بی احتیاطی متهم شده است و ممکن است با اتهامات دیگری روبرو شود.

مشخص نیست که این حادثه عمدی بوده است یا خیر. پلیس گفت که اداره تحقیقات فدرال در این تحقیقات کمک می کند.

به نقل از رویترز، ستوان مارتین سندووال از براونزویل PD گفت: ما در حال بررسی انواع مسمومیت هستیم تا ببینیم آیا او در زمان حادثه مست بوده است یا خیر.

مدیر مرکز اوزانام، ویکتور مالدونادو، به بی‌بی‌سی گفت که فیلم‌های نظارتی نشان می‌دهند که یک خودروی شاسی‌بلند از چراغ قرمز عبور کرده و با سرعت به ایستگاه اتوبوس نزدیک می‌شود. سپس خودرو به حاشیه رسید و حدود 60 متر پرواز کرد و با آنهایی که در مسیرش بودند برخورد کرد.