7 کشته ، 70 زخمی در انفجار پاکستان ، گزارش ها حاکی از آن است که مواد منفجره کاشته شده در کیسه مانده در مدرسه پیشاور

یک انفجار بزرگ در یک مدرسه ، مستعمره ای را در پیشاور پاکستان لرزاند. گزارش های محلی می گویند دست کم هفت نفر جان خود را از دست داده اند و 70 نفر دیگر در اثر انفجار نیرومند در یک مدرسه در مدرسه مستعمره دیر پیشاور دچار جراحات شده اند. یک کیسه پلاستیکی ، “یک افسر پلیس روز سه شنبه به رویترز گفت. وی افزود که کودکان در میان کشته شدگان هستند.

سخنگوی بیمارستان لیدی ریدینگ در این نزدیکی گفت که هفت بیمار کشته و 70 زخمی پذیرفته است که بسیاری از آنها در اثر انفجار دچار سوختگی شده اند.

عبدالرحیم ، یکی از ساکنان این شهر ، که 27 ساله است گفت: طارق بورکی ، رئیس بیمارستان ، گفت که چهار نفر از کشته شدگان کودک هستند.

این مدرسه عمدتا برای دانش آموزان بزرگسال است و بسیاری از آنها هنگام وقوع انفجار در حال تحصیل بودند. پسر عموی پیرش در میان زخمی ها بود.

بمب منفجر شده در انفجار

رسانه پاکستانی The Dawn نقل قول از پلیس ارشد مقامات گفتند که از مواد منفجره دست ساز (IED) برای ایجاد انفجار استفاده شده است. پنج کیلوگرم مواد منفجره در انفجار قدرتمند روز سه شنبه در پاکستان استفاده شد.

“وقار عظیم ، پلیس ارشد ،” انفجار در یک مدرسه علمیه در حین کلاس قرآن انجام شد. شخصی کیسه ای را در داخل حوزه علمیه گرفت. ” رسمی ، به خبرگزاری فرانسه گفت.

سریال انفجار

در حادثه دیگری در روز یکشنبه ، یک وسیله انفجاری حداقل سه نفر را کشته است در مرکز استان ناآرام بلوچستان در جنوب غربی پاکستان. به گزارش آسوشیتدپرس ، علی رغم افزایش امنیت ، انفجار رخ داد در حالیکه احزاب سیاسی مخالف در یک قسمت دیگر از شهر تجمع گسترده ای را در فضای باز برگزار کردند.

در 21 اکتبر ، یک انفجار شدید در یک ساختمان چهار طبقه رخ داد. در استان سند پاکستان ، کشته شدن حداقل پنج نفر و زخمی کردن 20 نفر دیگر که ممکن است عوارض افزایش یابد.

(با ورودی های آژانس ها)