به دلیل فرار مردم از پاریس در برابر ویروس کرونا ویروس کرونا ، به طول 700 کیلومتر ترافیک به طول

در حالی که فرانسه اعلام کرد قفل در سراسر کشور از روز جمعه آغاز شد ، مردم در پاریس عصر پنجشنبه شروع به فرار به حومه کردند و باعث ایجاد لجام هایی شدند که 435 مایل طول داشتند (700 کیلومتر) در یک نقطه.

روز جمعه با اجرایی شدن محدودیت های سراسری ، جمعیت زیادی مشغول عجله در پیاده روهای شهر بودند ، گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس.

همزمان با تورم موارد جدید ویروس کرونا در فرانسه ، رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل ماکرون دستور داد قفل دوم برای ترمزگیری موج Covid-19 باشد. وی گفت: محدودیت های جدیدی که از روز جمعه به اجرا در آمد ، تا اول دسامبر ادامه خواهد داشت.

در فرانسه نگرانی ها در مورد افزایش عفونت ها در سیستم بهداشتی کشور افزایش یافته بود ، بنابراین مقامات دستور دادند چهار هفته دیگر قفل آغاز شود جمعه.

بسیاری از مناطق پایتخت فرانسه شبیه صبح روز تنبل عادی آخر هفته هستند – در روزهایی که معمولاً یک روز هفته شلوغ می بود. کسانی که غالباً فرمهای مجوز دستگیر شده را به اثبات می رساندند که دارای معافیتی هستند که به آنها اجازه می دهد در خیابانها حضور داشته باشند.

تنها مکانهایی که مشغول کار بودند فروشگاه های مواد غذایی و بازارها بود زیرا مردم مواد غذایی و سایر مایحتاج را ذخیره می کردند.

به 67 میلیون نفر جمعیت فرانسه دستور داده شده است که همیشه در خانه و بدون بازدید کننده بمانند و یا جریمه های سنگین یا پیگرد قانونی را در معرض خطر قرار دهند. موارد استثنایی انگشت شماری وجود دارد ، از جمله مجاز بودن یک ساعت ورزش در روز در فاصله یک مایل (1 کیلومتر) خانه ، رفتن به قرارهای پزشکی ، محل کار یا خرید کالاهای اساسی. رستوران ها و کافه ها به غیر از رستوران هایی که امکان پذیرایی دارند ، شاتر هستند.

مردی برای مقابله با Covid-19 ، در بایون فرانسه ، در یک خیابان خالی در حبس سراسری قدم می زند. (تصویر: AP)

به نقل از AP ​​، نخست وزیر ژان كاستكس روز پنجشنبه گفت: “رفتن به خانه های دوستان ، داشتن دوستان و جابجایی برای هر چیز دیگری غیر از دلایل ذکر شده “این غیرممکن خواهد بود.

این برای بسیاری از مردم ضربه بزرگی خواهد دید.

” خوب نیست زیرا من کشورم را ترک کردم تا از تجربه زندگی در یک کشور دیگر لذت ببرم “، 28 ، کارآموز غول لوازم آرایش L’Oreal که اهل مکزیک است. “و این تجربه قرار گرفتن در بین چهار دیوار ، به دور از خانواده و دوستان بسیار سخت است.”

فرانسه شاهد موارد جدید روزانه است که در حال حاضر به طور متوسط ​​حدود 50،000 نفر است. این بدان معناست که به طور سرانه ، فرانسه هر روز تقریباً دو و نیم برابر موارد جدیدی را در ایالات متحده شاهد است.

در پی تصویب محدودیت های جدید فرانسه به امید دکتر هانس کلوگه ، مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی ، با تغییر روند ، گفت که قفل ملی “آخرین گزینه” است و با اشاره به آسیب قابل توجهی که این اقدامات به اقتصادها ، بهداشت روانی مردم و بروز خشونت خانگی وارد می کند.

اما فرانسه تنها نیست. بسیاری از همسایگان اروپایی آن با افزایش عفونت روبرو هستند ، برخی حتی فراتر از آنچه در بهار دیده اند. در بلژیک ، متوسط ​​تعداد موارد روزانه حدود 150 در هر 100000 نفر است ، در حالی که تقریباً 62 مورد فرانسه است.

دولت در بلژیک روز جمعه تشکیل جلسه می دهد تا محدودیت های شدیدتری را برای حرکت در نظر بگیرد که تقریباً شبه تعطیلی. آلمان ، که هرچند در مقیاس بسیار چشمگیر تری نیز شاهد افزایش پرونده ها است ، این هفته با تعطیلی یک ماهه رستوران ها ، بارها ، تئاترها و سایر امکانات تفریحی موافقت کرد که به آن “چراغ قفل” می گویند.

چنین این اقدامات خسارت وحشیانه ای به اقتصادهای اطراف اروپا وارد کرده است ، و وزیر دارایی فرانسه برونو لو مایر طی مصاحبه ای با France-Inter پیش بینی های شگفت انگیزی را ارائه داد و تخمین خود را برای عمق رکود اقتصادی بیان کرد. وی پیش بینی کرد که امسال میزان تولید ناخالص داخلی 11 درصد کاهش یابد.

شاید ساکنان فرانسه بخاطر اینکه فکر می کردند روز مهمی است ، گذشت ، فقط چند ماه پس از ظهور شدیدترین قفل در اروپا ، بخشیده شدند.

برخی واقعیت را می پذیرفتند.

یوآن بوله ، 28 ساله ، مدیر عصر بزرگ در یک پارچه فروشی پاریس ، گفت: “ما فقط باید با آن زندگی کنیم. شما خود را به آن استعفا داده اید.”

اما بسیاری از پاریسی ها ، که آخرین بار به اندازه کافی کافی داشته اند ، منتظر نبودند که به مدت 4 هفته در آپارتمان های معمول خود محدود شوند.

کارلو پونتی ، 54 ساله دکوراتور داخلی قدیمی در میان کسانی بود که از پاریس فرار کرد ، اما او این کار را با قطار انجام داد. وی عزیمت پاریسی ها را “مهاجرت تاریخی” خواند.

وی صبح جمعه با همسرش پس از یافتن رزرو تمام قطارها پنجشنبه شب ، را ترک کرد.

“دقیقه ای که رئیس جمهور فرانسه داد سخنرانی او (اعلام قفل شدن) ، کل وب سایت قطارهای ملی از کار افتاد ، بیش از حد زیاد بود. همه می خواستند برای فرار از کتاب رزرو کنند. “به نقل از پونتی.

او قصد دارد در خانه دوم خود در منطقه فرانسوی بورگوندی تا بیش از کریسمس. “وی گفت:” در حین قفل ، کیفیت زندگی در پایتخت وحشتناک است و بنابراین هر کسی که می تواند این کار را انجام دهد ، سعی می کند از اینجا دور شود. < بزرگراه های اطراف پایتخت هنگام فرار ساکنان از پایتخت ، به صحنه های هرج و مرج ترافیک در طول شب تبدیل می شدند. رسانه های فرانسوی گزارش دادند که ورود به سیستم بیش از دو برابر معمول در منطقه اطراف پاریس بود و تقریباً به رکورد رسید زیرا بسیاری از افراد به سمت خانه های خانوادگی یا کشور با فضای بیشتر حرکت می کردند.

با توجه به واقعیت ، ترافیک بدتر شد ماکرون گفت که مقامات در مورد بازگشت خانواده ها از تعطیلات روز دوشنبه “مدارا” خواهند کرد ، اما در غیر این صورت سفرهای بین منطقه ای به شدت ممنوع است.

(با ورودی های AP)