8 معلم مدرسه در حملات هدفمند در شمال غرب ناآرام پاکستان به ضرب گلوله کشته شدند

توسط Press Trust of Indiaپلیس گفت: هشت معلم مدرسه روز پنجشنبه در دو حادثه جداگانه تیراندازی هدفمند در منطقه ناآرام قبیله ای شمال غرب پاکستان در مرز افغانستان کشته شدند.

به گفته پلیس، در اولین حادثه، چند مرد مسلح ناشناس به اتاق کارکنان لیسه تری منگل در ناحیه قبیله ای کرم در استان خیبر پختونخوا یورش بردند و هفت معلم را که در حال انجام امتحان بودند، به ضرب گلوله کشتند.

مهاجمان پس از این حمله متواری شدند. در یک رویداد جداگانه، یک معلم مکتب بر اثر کمین افراد مسلح ناشناس در جاده شالوزن در مقر پاراچنار همان ولسوالی کشته شد.

هیچ گروه یا فردی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفت.

همچنین بخوانید | جیشانکار، بلاول بوتو پاکستان در شام سازمان همکاری شانگهای گوا: منابع:

با این حال، این حوادث تنها دو روز پس از آن رخ می دهد که نیروهای امنیتی پاکستان عبدالجبار شاه، یک فرمانده بدنام تحریک طالبان پاکستان (TTP) و دو تن دیگر را کشتند و چندین دستگیری کلیدی را در استان خیبر پختونخوا انجام دادند.

پس از حادثه تیراندازی وحشیانه، در تمامی مراکز صحی این ولسوالی وضعیت اضطراری اعلام شده است.

امتحان هیئت کوهات برای پایه های نهم و دهم نیز پس از کشتارها به تعویق افتاده است.

پلیس تحقیقات گسترده ای را برای دستگیری قاتلان آغاز کرده است.

رئیس جمهور عارف علوی این حادثه را محکوم کرد و ابراز امیدواری کرد که مجرمان به زودی دستگیر و طبق قانون مجازات شوند.

در جریان درگیری که روز پنجشنبه بین نیروهای امنیتی و تروریست ها در شمال غرب پاکستان رخ داد، دست کم شش سرباز کشته شدند و سه تروریست از بین رفتند.

ISPR شاخه رسانه ای ارتش اعلام کرد که درگیری بین ارتش و تروریست ها در منطقه دیرونی در منطقه قبیله ای وزیرستان شمالی رخ داده است.

همچنین بخوانید | بلاوال بوتو در گوا برای نشست سازمان همکاری شانگهای: آیا یخ شکن بین هند و پاکستان وجود خواهد داشت؟

در این تیراندازی دو تروریست نیز زخمی شدند.

ISPR گفت: عملیات علیه تروریست ها تا نابودی کامل تروریست ها ادامه خواهد داشت.

گروه غیرقانونی تحریک طالبان پاکستان در ماه‌های اخیر حملات را افزایش داده و ظاهراً از زمان تسلط طالبان بر افغانستان قوی‌تر شده است.

این گروه شبه نظامی که در سال 2007 به عنوان یک گروه چتر متشکل از چندین گروه شبه نظامی تأسیس شد، آتش بس با دولت فدرال را لغو کرد و به شبه نظامیان خود دستور داد تا حملات تروریستی را در سراسر کشور ترتیب دهند.