8 کشته و 124 زخمی در انفجار بمب در مدرسه علمیه پیشاور پاکستان

در اثر انفجار نیرومند یک حوزinary علمیه در شمال غربی شهر پیشاور پاکستان در هشت حادثه کشته و 124 نفر دیگر زخمی شدند سه شنبه ، یک مقام رسمی گفت.

انفجار حوالی ساعت 8:30 صبح در یک مسجد محلی رخ داد ، که همچنین به عنوان یک مدرسه مذهبی در مستعمره دیر در پیشاور داخلی کار می کند. در زمان انفجار ، دانشجویان در حال خواندن قرآن بودند ، خبرگزاری PTI به نقل از محمد علی خان رئیس پلیس پیشاور گفت.

مشاور وزیر اطلاعات خیبر پختونخوا کامران بانگاش و سخنگوی بیمارستان LRH عاصم خان تأیید کرد که در اثر انفجار هشت نفر کشته و 124 نفر دیگر زخمی شده اند.

به نقل از بانگاش “کسانی که ترور می کنند هرگز در مأموریت خود موفق نخواهند شد.” وی همچنین گفت كه این حادثه به طور كامل مورد تحقیق قرار خواهد گرفت و عاملان آن به كتاب معرفی خواهند شد.

هیچ مسئولیتی فوری درباره انفجار در شهر اعلام نشده است.

کیسه ای پر شده به گفته PTI ، ناظر پلیس در شهر پیشاور ، وقار عزیم ، با استفاده از مواد منفجره توسط شخصی ناشناس در نزدیکی دیوار حوزه علمیه نگه داشته شد. وی همچنین گفت که گمان می رود این کیسه دارای یک وسیله IED باشد که خاموش شده است.

یک مقام از اداره مبارزه با تروریسم (CTD) گفت 4 تا 5 کیلوگرم مواد منفجره در انفجار استفاده شده است.

اکثر دانش آموزانی که در این حادثه کشته و زخمی شدند بین 7 تا 11 سال سن داشتند ، این مقام مسئول گفت ، بسیاری از آنها اهل افغانستان بودند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان محکوم کردن انفجار مهلک و دعا برای بهبودی سریع مجروحان ملت من ، ما اطمینان خواهیم داد که تروریست های مسئول این حمله وحشیانه ناجوانمردانه هر چه زودتر به محاکمه کشیده می شوند. “صنع الله عباسی ، رئیس پلیس خیبر پختونخوا ، گفت که یک تهدید عمومی تهدید در منطقه پیشاور وجود دارد. همچنین تعداد کشته شدگان را تأیید کرد.

طبق گفته پلیس ، حدود 40-50 دانشجو در داخل شهر حضور داشتند هنگام انفجار بمب ، وی حوزه علمیه را آغاز کرد.

دولت این حوزه گفت حدود 1100 طلبه در این م studyسسه تحصیل می کنند.

محمود خان ، وزیر ارشد خیبر پختونخوا حمله به کودکان را محکوم کرد. وی جلسه ای را برای بررسی وضعیت امنیتی استان تشکیل داده است.

منطقه محاصره شده است و تیم های پلیس در حال جمع آوری شواهد هستند.

تیمور سلیم جغرا ، وزیر بهداشت خیبر پختونخوا از محل انفجار بازدید کرد. وی در گفتگو با خبرنگاران گفت که تمرکز بر روی ارائه بهترین درمان به مصدومان برای افزایش شانس بهبودی آنها است.

“فقط پس از انفجار در مدرسه مدرسی از مراجعه سریع به بیمارستان لیدی ریدینگ ، وی در توئیتر با دبیر ارشد ، CCPO و DC و همچنین مدیریت بیمارستان صحبت کرد. LRH 70 زخمی دریافت کرده است که 7 بیمار در بدو ورود کشته شده اند. “

PML-N معاون رئیس جمهور مریم نواز آن را حادثه ای “قلب ساز” خواند.

“خسارت وارده به دانش آموزان بسیار ناراحت کننده است. برای مادرانی که فرزندان خود را از دست داده اند هیچ غرامت دریافت نمی شود.

ماه گذشته ، در انفجار در منطقه اکبرپورا در نوشرا ، خیبر پختونخوا ، پنج نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

(ورودی های PTI) < / p>