زن 89 ساله هلندی پس از عفونت مجدد مجدد کووید به عنوان اولین بیمار درگذشت: گزارش

گفته می شود یک زن 89 ساله در هلند اولین فردی شناخته شده است که پس از انقباض ویروس کرونا درگذشت. آن را دو بار گزارش ها حاکی از آن است که این زن مسن از نوعی نادر سرطان مغز استخوان که به ماکروگلوبولینمیای والدنستروم معروف است رنج می برد.

بر اساس گزارشی در CNN ، بدنبال درمانی که دریافت کرده سیستم ایمنی بدن این زن “به خطر افتاده است”.

این مورد در تحقیقی توسط متخصصان در مرکز پزشکی دانشگاه ماستریخت در هلند گزارش شده است.

ضد عفونی و سرطان نادر

طبق گزارش CNN ، حتی اگر این زن از یک سرطان نادر رنج می برد ، محققان بر این عقیده بودند که پاسخ ایمنی طبیعی وی هنوز می تواند “برای مبارزه کافی باشد” -off Covid-19 “.

دلیل این امر این بود که سرطانی که وی داشت” لزوماً منجر به بیماری تهدید کننده حیات نمی شود “. -19 برای اولین بار ، این زن سرفه و تب شدیدی داشت و بستری شد.

“او پنج روز بعد مرخص شد که علاوه بر برخی از خستگی های مداوم ، علائم وی کاملاً فروکش کرد”. در این گزارش آمده است.

پنجاه و نه روز پس از اینکه وی برای اولین بار آزمایش Covid-19 را مثبت اعلام کرد ، گزارش شده است که این زن دچار تب ، سرفه و مشکل تنفس شده است. 19 و نتیجه او مثبت بود. گزارش CNN می گوید: “هیچ آزمایش آنتی بادی در سیستم خون وی در روز چهار و شش انجام نشد”.

با هشتمین روز شیمی درمانی ، وضعیت وی رو به وخامت گذاشته و دو هفته بعد درگذشت.

محدودیت ها؟

در حالی که این مطالعه تایید می کند که زن در دو نوبت آزمایش مثبت داشته است فاصله 59 روزه ، وی در این آزمایش مورد آزمایش قرار نگرفت تا مشخص شود که وی بهبود یافته و سپس مجدداً عفونت زده شده است.

“با این حال ، با بررسی نمونه های هر دو مورد ، آنها ترکیب ژنتیکی دو ویروس را به متفاوت باشد. بنابراین آنها نتیجه گرفتند که به احتمال زیاد قسمت دوم به جای ریزش طولانی مدت ، یک عفونت مجدد بوده است. “/ CNN گزارش داد. / span>

در حالی که این اولین مورد از عفونت مجدد Covid نیست که گزارش می شود ، اما گزارش شده اولین موردی است که بیمار به دنبال عفونت مجدد بیمار فوت کرده است.

ابتدا تأیید و sc به طور مستند موردی از عفونت مجدد Covid در هنگ کنگ در مرد ماه 33 در مردی 33 ساله گزارش شد که 142 روز پس از اولین آزمایش مثبت وی ویروس گرفت.

به دنبال این موارد موارد عفونت مجدد در هلند ، بلژیک و اکوادور.

آخرین مورد تأیید در مورد یک جوان 25 ساله در نوادا ، آمریکا بود که در مدت 48 روز دو بار به Covid-19 مبتلا شد. پزشکان گفتند که ضربه دوم وی “شدیدتر” بود و مجبور شد در بیمارستان بستری شود و از اکسیژن پشتیبانی شود.

بیمار اکوادوری نیز در مورد دوم مورد نسبتاً شدیدتری از Covid-19 داشت ، در حالی که بیماران در بلژیک و هلند بیماری خفیف تری داشتند.

همچنین بخوانید | عفونت مجدد عروقی: مرد آمریکایی در 48 روز دو بار آلوده می شود ، عفونت دوم شدیدتر

همچنین بخوانید | Covid-19: قرار داشتن افراد در معرض ویروس برای ایمنی گله غیراخلاقی است ، می گوید رئیس سازمان بهداشت جهانی Tedros