زن افغان که به عنوان پلیس تیراندازی می کند ، برای بدست آوردن شغل

نابینا شده است

یک زن 33 ساله افغان ، خاترا ، پس از اینکه کار خود را در یک کار ترک کرد ، توسط سه مرد ناشناس مورد اصابت گلوله قرار گرفت ، چاقو خورد و کور شد. ایستگاه پلیس در استان غزنی مرکزی افغانستان. وی چند ماه پیش به عنوان افسر در شعبه جنایت خود به پلیس غزنی پیوست. / خب

در بیمارستان بیدار شد ، خاطره چیزی نمی دید. “من از پزشکان پرسیدم ، چرا نمی توانم چیزی ببینم؟ آنها به من گفتند که به دلیل زخمها هنوز چشمهایم پانسمان است. اما در همان لحظه ، من می دانستم که چشمانم از من گرفته شده است. “” او گزارش داد ، به نقل از خبرگزاری رویترز. با این حال ، طالبان هرگونه مشارکت را انکار کرده و گفته است که مهاجمان با اخطار پدرش که به شدت مخالف کار او در خارج از خانه بود ، عمل کردند.

“کاش حداقل یک سال در پلیس خدمت می کردم. اگر این اتفاق برای من می افتاد ، درد کمتری داشت. این اتفاق خیلی زود رخ داد … من فقط سه ماه کار کردم و رویای خود را زندگی کردم. “

حمله به خاترا که فقط از یک نام استفاده می کند ، نشان دهنده روند رو به رشد است ، فعالان حقوق بشر می گویند ، در مورد واکنش شدید و اغلب خشونت آمیز علیه زنانی که شغل می گیرند ، به ویژه در نقش های عمومی در مورد خاترا ، افسر پلیس بودن می تواند باعث خشم طالبان شود.

فعالان حقوق معتقدند ترکیبی از هنجارهای محافظه کارانه اجتماعی افغانستان و یک طالبان جسورانه در حال نفوذ است در حالی که ایالات متحده نیروهای خود را از کشور خارج می کند ، طوفان در حال مذاکره در دوحه قطر با دولت افغانستان برای دستیابی به یک توافق صلح است که در آن بسیاری انتظار دارند که آنها به طور رسمی به قدرت برگردند ، اما پیشرفت کند است و وجود دارد قدرت در جنگ و حمله به مقامات و زنان برجسته در سراسر کشور.

“اگرچه وضعیت زنان افغان در نقش های عمومی همیشه خطرناک بوده است ، اما اوج اخیر خشونت ها در کشور اوضاع را حتی بدتر کرده است ، “سمیرا حمیدی ، مبارز سازمان عفو ​​بین الملل در افغانستان گفت. “گام های بزرگی که بیش از یک دهه در زمینه حقوق زنان در افغانستان برداشته شده است ، نباید به عنوان مصدومیت هرگونه توافق صلح با طالبان تبدیل شود.”

رویای کودکانه سر به سر < / span>

رویای خاترا در کودکی کار در بیرون از خانه بود و پس از سالها تلاش برای متقاعد کردن پدرش ، اما فایده ای نداشت ، او توانست حمایت همسرش را پیدا کند. < وی گفت ، اما پدرش ، از مخالفت وی دست بردارد.

“بارها ، وقتی به وظیفه می رفتم ، پدرم را می دیدم كه دنبال من می آید … او شروع به تماس با طالبان در در نزدیکی منطقه از آنها خواست كه از رفتن من به شغل من جلوگیری كنند. “

وی گفت كه وی كپی شناسنامه خود را در اختیار طالبان قرار داده تا ثابت كند كه وی برای پلیس كار می كند و وی در تمام طول روز مورد حمله قرار گرفت و محل وی را خواستار شد.

سخنگوی پلیس غزنی تأیید کرد که آنها معتقدند طالبان در پشت این حمله هستند و پدر خاترا به بازداشتگاه منتقل شده است. رویترز نتوانست مستقیماً برای اظهار نظر به او برسد.

سخنگوی طالبان گفت که این گروه از قضیه مطلع بودند ، اما این یک مسئله خانوادگی بود و آنها درگیر نبودند.

Khatera و خانواده اش ، از جمله پنج فرزند ، اکنون در کابل پنهان شده اند ، جایی که او در حال بهبود است و در سوگ شغلی که از دست داده عزادار است.

او برای خوابیدن تلاش می کند ، با شنیدن یک موتور موتور می پرد و مجبور به قطع کار می شود. تماس با خانواده بزرگ وی ، از جمله مادرش ، که وی را مقصر دستگیری پدرش می داند. او ناامیدانه امیدوار است که یک پزشک در خارج از کشور ممکن است به نوعی بتواند بینایی او را تا حدی بازگرداند.

“اگر این امکان وجود داشته باشد ، من بینایی خود را برمی گردانم ، کار خود را از سر می گیرم و دوباره در پلیس خدمت می کنم ،” گفت ، تا حدی اضافه کرد که او برای جلوگیری از فقر به درآمد نیاز دارد. “اما دلیل اصلی اشتیاق من برای انجام کار خارج از خانه است.”

همچنین بخوانید | ارتش آمریكا عملیات ضد دولت اسلامی در عراق را از سر گرفت

همچنین بخوانید | القاعده شارلی ابدو را به دلیل بازنشر کارتون های محمد تهدید می کند: گزارش

همچنین تماشا کنید | حمله تروریستی در نیس فرانسه ، سر زن بریده ، 2 نفر دیگر کشته شدند