پس از ازدواج اجباری ، تغییر دین ، ​​نوجوان 13 ساله توسط دادگاه سند در پاکستان

به “شوهر” تحویل داده شد

چند روز پس از گزارش های مربوط به آدم ربایی ، تبدیل اجباری و ازدواج 13 ساله آرزو راجا ، یک دختر مسیحی ساله در پاکستان به صحنه آمد. دادگاه عالی سند حضانت این دختر را به شوهرش سپرده و گفته است كه وی اسلام را با میل و رغبت پذیرفته است.

بر اساس گزارش ها ، آرزو در شهادت خود نه تنها گفته است كه او به خواست خود ایمان را پذیرفته است ، بلكه همچنین وی را ربوده و مجبور به ازدواج با زور نکرده اند.

ویدئویی در اطراف رسانه های اجتماعی وجود دارد که در آن دیده می شود که خانواده وی خواهش می کنند و سعی دارند او را متقاعد کنند که حقیقت را بگوید و با آنها به خانه برود. . با این حال ، این نوجوان همچنان بر این عقیده است که به خواست خود ازدواج کرده و پول او را فریب نداده است.

دادگاه عالی سند داد حضانت آرزو راجا ، یک دختر 13 ساله مسیحی برای شوهرش ، زیرا او با کمال میل اسلام را پذیرفته است و به او گفت که او را ربوده اند حتی مجبور به ازدواج نکرده است. pic.twitter.com/oQHhI3E2MP

— Daily Times (dailytimespak) 1 نوامبر 2020

حتی اگر ازدواج اجباری نبوده باشد ، مطمئناً غیر قانونی است زیرا او هنوز خردسال است. < وزیر علوم و فناوری پاکستان تصمیم دادگاه را زیر سوال برده است. وی در یک توییت گفت ، "محترم CJP این نیاز به تحقیق دقیق در مورد منافذ موجود در سیستم ارتقا of تصمیم قضات ، تحقیر سیستم عدالت پاکستان است ..."

محترم CJP برای این کار نیاز به تحقیق دقیق در مورد خلا loهای موجود در سیستم ارتقا of تصمیم قضات ، تحقیر سیستم عدالت پاک است …. https://t.co/Ji5wNsp2yo

– Ch Fawad Hussain (fawadchaudhry) 2 نوامبر 2020

آرزو راجا چه کسی است؟

آرزو راجا ، یک دختر 13 ساله مسیحی به زعم علی آزهر 44 ساله به زور ربوده شد. پیرمردی در کراچی ، پاکستان. آرزو به اسلام گرویده و گفته می شود که با آدم ربایش ازدواج کرده است.

از آن زمان سازمان های مختلف حقوق بشر خواستار عدالت برای آرزو راجا شده اند. نوید والتر ، رئیس کانون حقوق بشر پاکستان (HRFP) گفت دختران اقلیت ، به ویژه مسیحیان و هندوها ، با اجبار به اسلام گرویده و برای ازدواج با مردان مسلمان در این کشور ساخته شده اند. والتر گفت: “آدم ربایی ، تغییر دین و ازدواج در یک روز در چنین مواردی یک عمل معمول است و در آرزو نیز در همان سکانس اتفاق افتاده است.”

دروغین سن ، رضایت فرم های ارائه شده در دادگاه

تیم حقیقت یاب HRFP گزارش داد که در دادگاه دادگاه عالی سند مورخ 27 اکتبر 2020 ، سوابق اطلاعات شخصی آرزو از جمله سن با ذکر نام تغییر کرده است به عنوان یک جوان 18 ساله این سوابق حاوی بیانیه ای از اختیار او در ازدواج و پذیرش اسلام بود.

همچنین مشخص شد که تصویر آرزو نیز در اسناد قانونی جایگزین شده است ، همانطور که مادرش ریتا به آن اشاره کرده است. < نوید والتر گفت: "در محوطه دادگاه ، آرزو از ملاقات مادرش محروم شد زیرا وی توسط علی ازهر متوقف شد."

والتر افزود: “سن دختر 13 ساله است و توسط سوابق و گواهینامه های مدرسه او ، پایگاه داده ملی تاریخ تولد او را 31 ژوئیه 2007 نشان می دهد ، و ثبت نام کلیسا نیز همان سن را نشان می دهد اما او به دروغ به عنوان یک بزرگسال در دادگاه معرفی شده است از جمله گواهی تبدیل از مدرس جامع اسلامی و یک سند ازدواج با نام جدید خود Arzoo Fatima. “

INTERNATIONAL COMMUNITY SLAMS PAC COURT COURT

در همین حال ، نمایندگان جنوب انجمن همکاری های منطقه ای آسیا (SAARC) ، که شامل پاکستان است ، ملت را به پیروی از دعوت به عمل کاتماندو در سال 2014 فراخواند. برای پایان دادن به ازدواج کودکان در آسیا.

“پاکستان به عنوان بخشی از تعهد خود و امضاکننده معاهدات حقوق بین الملل ، باید دسترسی عروس های کودک به راه حل های قانونی را تضمین کرده و حداقل سن قانونی ازدواج 18 ساله را تعیین کند ، اما نوید والتر گفت: “هیچ شنیدنی وجود ندارد و هیچ عملی انجام نمی شود.” تصمیم برای ازدواج با شوهرش.

وی گفت: “این بسیار مایه تاسف است که اقلیت ها در پاکستان جایی ندارند. آنها حتی امنیت ندارند. طبق قانون ، کسانی که در ازدواج های اجباری و زیر سن قانونی شرکت می کنند باید سه سال مجازات شوند. اما ، هنگامی که این پرونده در دادگاه ارائه شد ، قاضی حکم داد که آرزو راجا آنقدر بزرگ است که تصمیم خودش را بگیرد. “

” چرا هیچ صدایی علیه اقلیت ها در پاکستان بلند نمی شود؟ فعالان حقوق بشر و سیاستمداران در برابر جنایاتی که علیه اقلیت ها صورت می گیرد سکوت می کنند. آنیل گلزار افزود: حتی در دادگاه ها ، هیچ عدالتی برای قربانیان وجود ندارد.

(با ورودی های آژانس ها)