پس از گوجرانوالا ، مخالفان پاکستان تجمع گسترده ای علیه نخست وزیر عمران خان در کراچی

برگزار کردند

جنبش دموکراتیک پاکستان ، ائتلافی از 11 حزب مخالف ، دومین گردهمایی عظیم خود را در باغ جناح کراچی روز یکشنبه برگزار کرد. این اتفاق چند روز پس از آن رخ داد که اتحاد مخالفان در یک جلسه عمومی در گوجرانوالا علیه دولت پاکستان به رهبری نخست وزیر عمران خان قدرت را به نمایش گذاشتند. رئیس حزب (PPP) بلالو بوتو-زرداری و مریم نواز معاون رئیس اتحادیه مسلمانان پاکستان (نواز). محمود آچکزی رئیس حزب پختونخوا ملی عوامی و مولانا فضل الرحمان رئیس جمعیت علمای اسلام (F) نیز در این گردهمایی سخنرانی کردند.

بلالو بوتو-زرداری نخست وزیر پاکستان را عمران خان و تحریک حزب پاکستان خود را متهم کرد. تصمیمات دولت Insaf (PTI) ، از جمله یک سازمان توسعه جزیره. خبرگزاری پاکستان داون به نقل از زرداری در رویداد کراچی گفت: “این نخست وزیر ناتوان و سرنخ [عمران خان] باید به خانه خود برود”.

رئیس PPP ، Bilawal Bhutto-Zardari (راست) و مولانا فضلور رحمان (چپ) ) در جریان رویداد کراچی در روز یکشنبه (اعتبار عکس: AP)

بیلاوال دولت عمران خان نخست وزیر پاکستان را به “یک دولت دست نشانده” متهم کرد که از آرا people’s مردم به قدرت نرسید. “اگر آنها نگذارند ما در مجلس صحبت كنیم ، ما به خیابان ها می رویم. اگر آنها ما را در زندان حبس كنند ، چند نفر را زندانی می كنید؟” داون به نقل از بیالوال بوتو-زرداری گفته است.

pic.twitter.com/Tuhb4aaOXY

– PML (N) ( pmln_org) 18 اکتبر 2020

در پاسخ به اظهارات عمران خان نخست وزیر پاکستان مبنی بر اینکه نخست وزیر پیشین نواز شریف را به کشور باز می گرداند و او را پشت میله های زندان قرار می دهد ، مریم نواز رهبر PML (N) س questionال کرد که چرا سخنرانی نواز شریف در هنگام سخنرانی رویداد گوجرانوالا از تلویزیون پخش نشد. به گفته سپیده دم ، مریم نواز گفت: “امروز هم شما [عمران خان] آرزو خواهید کرد اما نواز شریف حتی نام شما را هم نخواهد برد ، زیرا کودکان هیچ نقشی در جنگ بین بزرگترها ندارند.”

نواز شریف ، نخست وزیر پیشین پاکستان در سخنرانی خود برای سخنرانی در نشست عمومی گوجرانوالا در روز جمعه ، ادعاهای تندی علیه دستگاه نظامی این کشور مطرح کرده بود. نواز شریف ، ژنرال قمر جاوید باجوا ، رئیس ارتش پاکستان و سرلشکر فیض حمید ، رئیس ISI را به سرنگونی دولت خود و “به قدرت رساندن عمران خان” متهم کرده بود.