نخست وزیر ژاپن پس از گفتگو با نخست وزیر مودی ، با شی جین پینگ صحبت کرد ، هر دو در مورد نیاز به ثبات در منطقه

توافق دارند

پس از گفتگو با نخست وزیر نارندرا مودی از طریق تلفن ، نخست وزیر جدید ژاپن یوش سوگا همچنین با شی جین پینگ رئیس جمهور چین صحبت کرد و با ثبات روابط بین دو ملت و همچنین منطقه موافقت کرد.

یوشیهیده سوگا گفت که وی و شی جین پینگ در گفتگوهای روز جمعه توافق کردند که با هم همکاری کنند جلسات سطح از جمله اجلاس سران. سوگا پس از مکالمه با رئیس جمهور چین به خبرنگاران گفت: “من (خی) گفتم که ثبات روابط ژاپن و چین نه تنها برای دو کشور بلکه برای منطقه و جامعه بین المللی بسیار مهم است.” اوایل روز جمعه ، نخست وزیر ژاپن سوگا با نخست وزیر نارندرا مودی مذاکره کرد و آنها در مورد هدف خود برای دستیابی به “هند و اقیانوس آرام آزاد و آزاد” با هدف بررسی قدرت ادعایی دریایی چین گفتگو کردند.

نخست وزیر مودی و یوشیهید سوگا در گفتگوهای خود روز جمعه به موضوعات مختلفی از جمله پروژه راه آهن سریع السیر بمبئی-احمدآباد و راه های تعمیق همکاری برای یک منطقه آزاد و آزاد هندو-اقیانوسیه پرداخت.

بلافاصله پس از مذاکرات ، نخست وزیر مودی گفت که توافق شده است که روابط مستحکم هند و ژاپن به رفع چالش های اوضاع منطقه ای و جهانی کمک می کند.

بعداً ، سوگا و شی جین پینگ توافق کردند که اجلاس ها و دیگر جلسات سطح بالا را برای همکاری برگزار کنند. وی گفت: در روابط دو جانبه ، منطقه ای و بین المللی.

روابط بین th دو رقیب آسیایی اخیراً بهبود یافته اند زیرا چین با تنش های فزاینده ای با ایالات متحده روبرو است. اما ژاپن توسعه نظامی چین و موضع گیری جدی خود را در دریاهای شرق و جنوب چین به عنوان یک تهدید بزرگ امنیتی قلمداد می کند.

شناورهای گارد ساحلی چین به طور معمول آبهای سرزمینی اطراف جزایر جنوبی سنکاکو که ژاپن کنترل می کنند را نقض می کنند ، چین Diaoyu را صدا می کند و همچنین ادعا می کند.