پس از هفته ها در کما ، الکسی ناوالنی منتقد پوتین از بیمارستان مرخص شد و با بهبودی کامل

چشم

الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان روسیه ، که به عقیده غرب مسمومیت او با یک عامل اعصاب دوران اتحاد جماهیر شوروی بود ، از آنجا مرخص شده است پزشکان وی در برلین روز چهارشنبه گفتند که در بیمارستان است.

رهبران اروپایی از زمانی که ناوالنی 44 ساله پس از سوار شدن به هواپیما در سیبری در ماه اوت بیمار شد ، از کرملین توضیح خواستند و قبل از انتقال به آنجا در بیمارستان بستری شد. برلین.

منتقد کرملین و مبارز ضد فساد 32 روز را در بیمارستان Charite در پایتخت آلمان گذراند ، از جمله 24 روز در مراقبت های ویژه بود ، قبل از آزادی روز سه شنبه ، بیمارستان گفت. < "بر اساس پیشرفت بیمار و شرایط فعلی ، پزشکان معالج معتقدند که بهبودی کامل امکان پذیر است شاریته در بیانیه ای گفت ، با این حال اضافه كرد كه ارزیابی اثرات طولانی مدت مسمومیت شدید وی هنوز زود است.

پزشكان روسی كه برای اولین بار وی را معالجه كردند گفتند كه در آزمایشات آنها هیچ ماده سمی یافت نشده است. .

اما آلمان گفت که آزمایش های سم شناسی “اثبات صریح” مبنی بر مسمومیت وی توسط عامل اعصاب درجه نظامی نوویچوک ، که همچنین برای مسمومیت عامل سابق دو برابر سرگئی اسکریپال در سالزبری ، بریتانیا در سال 2018 استفاده شد ، ارائه می دهد او زنده ماند.

فرانسه و سوئد گفته اند كه آزمايشات انجام شده بطور مستقل نتايج آلمان را تأييد مي كند. و باید “پاسخ مسمومیت را ارائه دهد”.

با این حال کرملین درخواست های بین المللی برای تحقیق را رد کرده و هرگونه ادعای مربوط به مسمومیت را “پوچ” و “غیرمستند” خوانده است.

“برنامه حیله گری”

مسمومیت ناوالنی باعث افزایش اوضاع شده است روابط بین روسیه و غرب ، به ویژه تشدید رابطه با آلمان.

مرکل همیشه اصرار داشت که کانال های گفتگو با مسکو را باز نگه دارد ، اما او اخیراً لحن خود را تندتر کرده است ، با پرونده ناوالنی پس از قتل در پارک مرکزی برلین سال گذشته که دادستان های آلمان گفتند به دستور روسیه دستور داده شده است.

ناوالنی ماه گذشته در پرواز از تومسک به مسکو پس از یک سفر تبلیغاتی برای حمایت از نامزدهای مخالف در انتخابات محلی سقوط کرد.

در اولین پست وبلاگ خود از زمان ظهور از کما ، ناوالنی روز دوشنبه گفت که سه آزمایشگاه اروپایی نوویچوک را “در بدن من و روی آن” پیدا کرده اند.

وی خاطرنشان کرد که روسیه هنوز تحقیق نکرده است اما وی “انتظار هیچ چیز دیگری را نداشت.”

در میان بهبودی ، سخنگوی وی کیرا یارمیش گفته است که رهبر مخالف قصد دارد به روسیه بازگردد.

“هیچ گزینه دیگری هرگز مورد بررسی قرار نگرفته است ، “وی به خبرگزاری فرانسه گفته بود

دستیاران ناوالنی روز پنجشنبه گفتند كه متخصصان آلمانی عامل عصبی Novichok را پیدا كردند روی بطری آب گرفته شده از اتاق هتل قبل از بیمار شدن در آنجا اقامت داشت.

به نظر می رسد این بطری شاهدی اساسی برای نتیجه گیری آلمان مبنی بر مسمومیت وکیل و منتقد صریح رئیس جمهور ولادیمیر پوتین با ارتش است. عامل اعصاب پیشرفته.

از آن زمان فشارها بر پوتین افزوده شده است ، رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون از وی خواست که پرونده را روشن کند.

روز سه شنبه ، روزنامه لوموند گزارش داد که پوتین گفته بود که ممکن است ناوالنی خود سم را “به دلیلی نامشخص” خورده باشد. >

“من نوویچوک را در آشپزخانه پختم. مقداری از فلاسک مفصل رانم را در هواپیما قورت داد. به کما رفت … برنامه حیله گرانه من این بود که در بیمارستانی در اومسک بمیرم ، جایی که در سردخانه کالبد شکافی نتیجه می گرفت “علت مرگ: به اندازه کافی طولانی زندگی کرد”. اما پوتین از طریق من حق را دید. و در نتیجه ، من ، مثل یک احمق ، 18 روز در کما بودم و آنچه را که می خواستم نرسیدم. وی نوشت: “این تحریک به شکست انجامید.

همچنین بخوانید | الکسی ناوالنی: مبارز کاریزماتیک ضد پوتین روسیه

همچنین بخوانید | روسیه با مشکلاتی روبرو است بررسی پرونده ناوالنی پس از حذف مدارک: کرملین