پیش از دیدار مهم FATF ، پاک شرکت ارشد لابی گری را استخدام می کند تا دولت ترامپ را از لیست خاکستری

خارج کند

پیش از جلسه عمومی و گروه های فرعی گروه ویژه اقدام مالی ( FATF) که قرار است بین 21 و 23 اکتبر برگزار شود ، گزارش شده است که پاکستان یک شرکت برتر لابی را در تپه کاپیتول استخدام کرده است تا تلاش کند تا نگرش دولت ترامپ نسبت به اسلام آباد را تغییر دهد تا از باشگاه کشورهای “لیست خاکستری” خارج شود. کمک ایالات متحده.

جلسه عمومی FATF که قرار است از 21 تا 23 اکتبر برگزار شود ، بر اساس بررسی عملکرد اسلام آباد برای مطابقت با تعهدات و معیارهای جهانی مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ترور (ML&TF).

بر اساس گزارش ها ، وزارت خارجه پاکستان شرکت لابی مستقر در هوستون ، Linden Strategies را استخدام کرد تا پرونده خود را با دولت ایالات متحده پیش ببرد.

در وب سایت استراتژی های Linden آمده است: “فلسفه ما ساده است: به استراتژی های شوخ طبعی که به نتیجه می رسد به مشتریان کمک کنید. < p> “تیم راهبردهای Linden متشکل از متخصصان آینده نگر دولت و صنعت است. ما سیاست جهانی را ایجاد و تقویت می کنیم ، در برقراری پیام مناسب در زمان مناسب ، گسترش مشاغل و پیروزی در کمپین ها کمک می کنیم. با بیش از یک دهه موفقیت ، ما می توانیم رویکردی را ایجاد کنیم که منجر به موفقیت شود. “

با حمایت چین ، ترکیه و مالزی از پاکستان ، بعید است که اسلام آباد به لیست FATF وارد شود. زیرا از 39 کشور عضو فقط سه کشور ملزم به جلوگیری از طرح پیشنهادی می شوند.

FATF ، ناظر جهانی پولشویی و تأمین مالی تروریسم مستقر در پاریس ، پاکستان را در ژوئن 2018 در لیست خاکستری قرار داده بود و از اسلام آباد خواسته بود که تا پایان سال 2019 یک برنامه عملی برای جلوگیری از پولشویی و تأمین مالی تروریسم را اجرا کند اما مهلت بعداً به دلیل همه گیری Covid-19 تمدید شد.

با ادامه پاکستان در “لیست خاکستری” ، دریافت کمک های مالی از صندوق بین المللی پول (IMF) ، جهانی برای کشور به طور فزاینده ای دشوارتر می شود. بانک ، بانک توسعه آسیا (ADB) و اتحادیه اروپا ، بنابراین بیشتر تقویت می شوند مشکلات g برای کشوری که در یک وضعیت مالی نامطمئن قرار دارد.