حمله هوایی در اردوگاه شمال غربی سوریه 50 جنگنده شورشی را به هلاکت رساند

..TXCXy33sLmnR “class =” ff-og-image-inserted “>

حمله هوایی به اردوگاهی در شمال غربی سوریه که توسط جنگنده های شورشی مورد حمایت ترکیه انجام شد روز دوشنبه بیش از 50 جنگنده مورد حمایت ترکیه را کشته و تعداد زیادی زخمی برجای گذاشت.

یوسف حمود ، سخنگوی مخالفان سوریه ، گفت که حمله هوایی در قسمت شمال غربی استان ادلب – آخرین محاصره شورشیان در سوریه – یک اردوگاه آموزش نظامی برای فیالق ال شام ، آژانس خبری AP گزارش داد.

فایلاق الشام بزرگترین گروه مسلح مورد حمایت ترکیه و یکی از منظم ترین و آموزش دیده ترین افراد است. ترکیه مدتهاست که از نیروهای شورشی در سوریه پشتیبانی می کند و از بسیاری از این جنگجویان برای تقویت کارزارهای نظامی خود در لیبی و آذربایجان استفاده کرده است.

این اردوگاه در جبل الدویلا ، نه چندان دور از مرز ترکیه ، میزبان آموزش بود. به گزارش ناظر جنگ و سخنگوی مخالف دیگر ، جلسات جذب نیروها تازه وارد شد. به گفته حمود ، رهبران اردوگاه در میان کشته شدگان بودند.

روزنامه نگاران یا فعالان این منطقه در نزدیکی اردوگاه مجاز نبودند و میزان خسارت وارده نیز بلافاصله مشخص نشد.

در همین حال ، مخالفان قول دادند که انتقام حمله به فیلاق الشام را تلافی کنند و روسیه را مقصر حمله هوایی روزانه بدانند. هیچ اظهار نظری از روسیه یا ترکیه ، که گرچه آنها از طرف های مخالف درگیری سوریه حمایت می کنند ، وجود ندارد ، اما با هم همکاری کرده اند تا آتش بس را در محاصره شورشیان حفظ کنند.

رصدخانه حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس ، که جنگ سوریه را رصد می کند ، 78 کشته و نزدیک به 90 زخمی برجای گذاشت. رصدخانه گفت که تلاش های نجات هنوز ادامه دارد. در این گزارش آمده است که همچنین احتمال دارد حمله هوایی توسط روسیه انجام شود که از متحدان نزدیک رئیس جمهور سوریه بشار اسد در جنگ داخلی این کشور است.

یک بیمارستان در نزدیکی انفجار با تلفات زیادی رو به رو بود و مجبور شد مجروحان و کشته شدگان را به مراکز دیگر بفرستید. یک پزشک در شهر ادلب گفت بیمارستان مرکزی شهر ، بیش از 24 کیلومتری اردوگاه ، دو جسد و 11 زخمی دریافت کرده است.

همه تلفات جنگنده بودند ، دکتر گفت که نمی خواهد نامش فاش شود زیرا وی طبق گزارش مرکز رسانه های ماکرو ، یک بستر خبری آنلاین ، یک فعال رسانه ای ، رشید البکر ، در میان کشته شدگان مجاز به بحث در مورد حمله به یک گروه مسلح نبود.

یکی از گروه های فیس بوک از ساکنان ادلب خواست که در صورت عدم وجود اقوام خود در بیمارستان های این شهر بررسی کنند ، این نشان می دهد بسیاری از آنها ناشناس مانده اند.

گروه های شورشی سوریه قول دادند که تلافی کنند.

ترکیه و روسیه در اوایل سال جاری میانجیگری در آتش بس در ادلب کردند تا حمله دولت را متوقف کنند که صدها هزار نفر را در این محاصره بیش از حد جمعیت آواره کرد. حدود دوازده نقطه رصد ترکیه در ادلب برای نظارت بر آتش بس مستقر شدند ، که همچنان متزلزل باقی ماند.

در روزهای اخیر ، از سرگیری اعتصابات انجام شد.

روز جمعه ، حملات هوایی نیز هدف قرار گرفت یک بازار محلی برای مشعلهای اولیه سوخت و گازوئیل در منطقه تحت کنترل مخالفان جرابلس ، در شمال حلب. طبق دیده بان دیده بان حداقل هفت نفر کشته شدند.

هفته گذشته ، نیروهای ترکیه یکی از بزرگترین پایگاه های نظامی خود را در منطقه تخلیه کردند که ماه ها توسط نیروهای دولت سوریه محاصره شده بود. مبارزان مخالف سوریه گفتند که این بخشی از اعزام مجدد نیروهای ترکیه به منطقه در حال کاهش است.

همچنین بخوانید | سوریه می گوید اسرائیل به مناطق جنوب دمشق موشک زد

همچنین بخوانید | خاموشی سوریه پس از حمله مشکوک به خط لوله