آکشایا پاترا ، خیریه خیریه انگلستان اقدام به ایجاد آشپزخانه برای تهیه غذای کم هزینه به کودکان در لندن

” یک وعده غذایی برای دو کودک “، یکی در انگلیس و دیگری در هند ، این منحصر به فرد فرمول توسط بنیاد آکشایا پاترا ، یک موسسه خیریه 20 ساله که وعده های غذایی روزانه مدرسه را در هند ارائه می دهد ، ابداع شده است.

با همکاری خیریه انگلستان خدا شریک خاموش من است (GMSP) ، آکشایا پاترا تعیین کرده است یک آشپزخانه در منطقه واتفورد در لندن برای تولید و تحویل هزاران وعده غذایی مقوی و کم هزینه به کودکان در لندن ایجاد کنید.

بر اساس گزارش گروه پارلمانی همه احزاب در سال 2018 ، انگلیس بیش از 3 میلیون کودک که مخصوصاً در تعطیلات مدرسه در معرض گرسنگی قرار دارند. برای این کودکان از خانواده های کم درآمد ، وعده غذایی رایگان مدرسه تنها وعده غذایی تضمینی است.

در طول تعطیلات ، این کودکان بدون غذا یا با خوردن غذای کاملاً فرآوری شده و نگهدارنده به رختخواب می روند. ویروس کرونا ویران فقط اوضاع را بدتر کرده است.

بنیاد آکشایا پاترا ، با تهیه ناهارهای مغذی از 52 آشپزخانه به بیش از 1.8 میلیون کودک در بیش از 19000 مدرسه دولتی روزانه ، سعی دارد مدل هند خود را در این کشور تکرار کند. انگلستان.

باهانی سینگ شکاوات ، مدیرعامل آکشاایا پاترا انگلیس / اروپا گفت: “تجربه ما در تهیه وعده های غذایی گرم و گرم به 1.8 میلیون کودک در هند روزانه همراه با بهترین ها در زمینه علوم تغذیه ، فناوری غذایی و نوآوری صرفه به معنای آن است که ما الگوی منحصر به فردی متناسب با قرن بیست و یکم داریم. ” در همین زمان ، ما در حال کاهش هزینه های دولت به میزان 33 درصد به شیوه ای کاملاً کم تأثیر و سازگار با محیط زیست هستیم. “Shekhawat اضافه کرد.

با توانایی تولید 9000 وعده غذایی هر روز ، آشپزخانه جدید در واتفورد یک کارخانه صفر کربن و زباله صفر است که اولین قدم است برای تحقق بخشیدن به چشم انداز آنها.

Akshay Patra: یک موسسه خیریه هندی که به گرسنگان انگلیس غذا می دهد این # گزارشگر ازLoveenaTandon را تماشا کنید.
ویدیوهای بیشتر https://t.co/FAHzdk9TO8 pic.twitter.com/wKlJRxCPoq

— IndiaToday (IndiaToday) 30 اکتبر 2020

بنیانگذار GMSP ، رامش ساچدو که یکی از حامیان آشپزخانه است ، گفت ، “ما سرعت و مقیاسی را دیدیم که آکشایا پاترا برای تغذیه وعده های غذایی مقوی دانش آموزان در هند بسیج شد. ما می دانستیم که این همان چیزی است که اکنون انگلیس برای مقابله با نابرابری های غذایی در حال رشد به آن احتیاج دارد. “

” هدف مشترک ما گسترش مدل متمرکز آشپزخانه GMSP-Akshaya Patra برای ارائه وعده های غذایی تعطیلات مقوی تر و سپس آموزش رایگان است. وعده های غذایی برای کودکان در لندن و اطراف انگلیس. با استفاده از این رویکرد ، انگلیس می تواند گرسنگی در تعطیلات را حل کند و اطمینان حاصل کند که نسلهای آینده وعده های غذایی گرم و تازه دارند تا ذهن خود را تأمین کنند. “

ماموریت فقط پرداختن به مسئله گرسنگی نیست بلکه هدف اطمینان حاصل کنید که هر وعده غذایی مقوی و خوشمزه است. با کمک فناوری نوین و پیشرفته ، هر وعده غذایی شامل 650 کالری است که یک رژیم غذایی متعادل را تشکیل می دهد.

صحبت کردن در مورد اینکه این وعده های غذایی گرم چه تفاوتی با زندگی خانواده ها ایجاد کرده اند ، مدیر دبستان مورا ، کیت باس گفت ، “خانواده ها فقط سپاسگزار هستند که می توانند بیایند و وعده های غذایی گرم ، مقوی و متعادل را جمع آوری کنند ، این نیز مهم است که ما فقط به آنها زباله ارزان نمی خوریم.”

یک موسسه خیریه هندی برای مقابله با “گرسنگی در تعطیلات” وعده های غذایی گرم در مدرسه را در لندن ارائه می دهد. مدرسه در مورد چگونگی کمک این ابتکار به کودکان. # خبرنگار nger # لندن pic.twitter.com/FJHu9Q057t

— IndiaToday (IndiaToday) 31 اکتبر 2020

از هر 450 کودک دبستان مورا به این 100 وعده غذایی گرم داده می شود اما مهمترین مسئله این است که هنگام توزیع غذا هیچ سوالی مطرح نشود. درها برای جمع آوری هر کسی باز است.

مدل Akshaya Patra مشارکتی است و شامل ذینفعانی مانند دولت ، جامعه ، شورا ، مدارس است و اکنون به همراه شریک زندگی خود GMSP ، بنیاد قصد دارد آشپزخانه مشابه را در سایر مناطق انگلستان ، احتمالاً لستر بعدی.