الکسی ناوالنی پس از 32 روز از بیمارستان آلمان آزاد شد

رهبر مخالفان روسی الکسی ناوالنی پس از بیش از یک ماه درمان مسمومیت از بیمارستان برلین آزاد شده است ، پزشکان اکنون معتقدند این تاسیسات روز چهارشنبه گفت: “بهبود کامل” از عامل عصبی امکان پذیر است.

قبل از اینکه پزشکان تشخیص دهند که “وضعیت وی بهتر شده است” ، ناوالنی 32 روز را در بیمارستان در بیمارستان Charite برلین گذراند ، 24 روز از آن تحت مراقبت های ویژه بود. به اندازه کافی برای مرخص شدن از مراقبت های ویژه بستری در بیمارستان. “

هنگامی که روز سه شنبه آزاد شد ، 44 ساله شوخ طبعانه شوخ طبعانه خود را به نمایش گذاشت. در یک پست اینستاگرامی ، وی با کشیدن سخنان رئیس جمهور روسیه مبنی بر اینکه ممکن است عمدا خودش را مسموم کرده است ، انگشت خود را به ولادیمیر پوتین کشاند و

ناوالنی ، مشهورترین مخالف پوتین ، دو روز پس از سقوط به آلمان منتقل شد در 20 آگوست در یک پرواز داخلی در روسیه بیمار شد.

کارشناسان سلاح های شیمیایی آلمان تشخیص دادند که وی با عامل اعصاب دوران اتحاد جماهیر شوروی Novichok مسموم شده است – یافته های آزمایشگاه های فرانسه و سوئد تایید شده است.

بیمارستان گفت که براساس پیشرفت ناوالنی ، پزشکان معالج معتقدند “بهبودی کامل امکان پذیر است” ، اما افزود که “برای ارزیابی اثرات احتمالی طولانی مدت مسمومیت شدید وی” هنوز زود است. “

در طول دوران نقاهت خود ، ناوالنی در روزهای اخیر عکسهای منظمی از بیمارستان در اینستاگرام ارسال می کند ، ابتدا او را نشان می دهد که در تختش نشسته و توسط خانواده اش احاطه شده است ، سپس در اطراف و در ساختمان است.

در پست خود سه شنبه شب همراه با یک عکس نمای نزدیک ، او خندید گزارش هایی را منتشر كرد كه پوتین در تماس تلفنی به امانوئل مكرون ، رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد كرد كه وی ممكن است “خودش سم را قورت داده باشد”.

نوالنی به روسی نوشت: “تئوری خوب ، من معتقدم كه بیشترین توجه را دارد.” / p>

“نوویچوک را در آشپزخانه پخت. جرعه ای از فلاسک داخل هواپیما خورد. به کما رفت. “

او با نادانی نوشت که” هدف نهایی برنامه حیله گری من “باید مردن در سیبری باشد ، جایی که علت مرگ” به اندازه کافی طولانی “زندگی می کرد.

“اما پوتین از من سبقت گرفت. شما نمی توانید او را گول بزنید. ” “در نتیجه ، من 18 روز مانند یک احمق در کما بودم و راه خود را پیدا نکردم. این تحریک ناکام ماند! “

عامل اعصاب مورد استفاده در حمله از همان طبقه مأمور دوران اتحاد جماهیر شوروی بود که انگلیس گفت در سال 2018 از جاسوس سابق روسیه سرگئی اسکریپال و دخترش در سالزبری انگلیس استفاده شده است ، و صدراعظم آنگلا مرکل و دیگر رهبران جهان خواستار تحقیق کامل روسیه شده اند.

ناوالنی به دلیل درمان با پادزهر بیش از دو هفته در کما ناشی از آن نگه داشته شد. اعضای تیم وی کرملین را به دست داشتن در مسمومیت متهم کردند ، اتهاماتی که مقامات روسی به شدت آن را رد کرده اند.

روسیه درخواست های تحقیق را جبران کرده و گفته است که برای به اشتراک گذاشتن داده های پزشکی یا مقایسه یادداشت ها با آلمان به آلمان احتیاج دارد. پزشکان روس که گفتند هیچ اثری از سم در سیستم وی پیدا نکرده است زمانی که وی در بیمارستانی در شهر اومسک در سیبری بود.

آلمان اظهار داشت که ناوالنی 48 ساعت تحت درمان روس بود و روسیه داده های خاص خود را دارد.

آلمان همچنین سازمان منع سلاح های شیمیایی مستقر در لاهه را برای کمک فنی در این پرونده ثبت نام کرده است.

هفته گذشته ، آژانس بین المللی گفت که کارشناسان خود “نمونه های زیست پزشکی را به طور مستقل از آقای ناوالنی برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاههای تعیین شده توسط OPCW جمع آوری کرده بود”

هنوز نتایج اعلام نشده است.

بیانیه Charite با مشورت ناوالنی و همسرش منتشر شد ، و بیمارستان در مورد اینکه آیا او همکاری می کند بیشتر توضیح نمی دهد برای دریافت خدمات سرپایی در آنجا.

تیم ناوالنی گفته است که وی سرانجام قصد دارد به روسیه برگردد ، اما پس از ترخیص از بیمارستان هیچ اظهار نظری نکرد.