لوئیز گلوک ، شاعر آمریکایی ، جایزه نوبل ادبیات

را دریافت می کند “class =” ff-og-image-inserted “>

لوئیز گلوك شاعر آمریكایی” بخاطر صدای شاعرانه غیرقابل انكار خود “برنده جایزه نوبل ادبیات شده است.

این جایزه اعلام شد پنجشنبه در استکهلم توسط ماتس مالم ، دبیر دائمی آکادمی سوئد.

جایزه نوبل ادبیات این بار پس از چندین سال جنجال و رسوایی برای این افتخار ادبی اهدا شد. این جایزه در سال 2018 پس از رابطه جنسی به تعویق افتاد. سو allegاستفاده از ادعاهایی که آکادمی سوئد را لرزاند.

اعلام رسمی جایزه نوبل به لوئیز گلوک ، توئیتر رسمی جایزه نوبل نوشت: “جایزه نوبل ادبیات 2020 به شاعر آمریکایی لوئیز گلوک اعطا می شود” صدای شاعرانه بی چون و چرای او که با زیبایی ریاضت وجود فردی را جهانی می کند. “

لوئیز گلوک د بعنوان نویسنده در سال 1968 با “Firstborn” که مورد تحسین او قرار گرفت ، تعجب کرد و خیلی زود خود را به عنوان یکی از برجسته ترین شاعران ادبیات معاصر آمریکا معرفی کرد وی علاوه بر مجلات مقالاتی درباره شعر ، ده مجموعه شعر منتشر کرده است.

کمیته نوبل جایزه نوبل پزشکی ، فیزیک و شیمی را در این هفته اعلام کرده است. جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی به دلیل کشف ویروس هپاتیت C ویران کننده کبد به هاروی آلتر ، مایکل هوتون و چارلز رایس اعطا شد.

جایزه نوبل فیزیک به راجر پنروز ، راینهارد جنزل و آندره گز تعلق گرفت. برای دستیابی به موفقیت در درک اسرار سیاه چاله های کیهانی. جایزه نوبل شیمی توسط امانوئل شارپنتیر و جنیفر آ دودنا برای ابزاری قدرتمند برای ویرایش ژن به نام Crispr-Cas9 به اشتراک گذاشته شد.

کمیته نوبل هنوز جوایزی برای صلح و اقتصاد اعلام نکرده است.