در میان تنش های شدید ، چین دو دانشمند استرالیایی “ضدچینی” را

ممنوع می کند -northeast-1.amaz-647×363.jpeg؟ .xeMpe.UllkUnrvSwJE9BpuGM4d14OEh “class =” ff-og-image-inserted “>

چین از ورود دو دانشمند استرالیایی” ضد چین “جلوگیری کرده است ، روزنامه گلوبال تایمز روز پنجشنبه با استناد به منابع ناشناس در میان افزایش تنش بین پکن و کانبرا اعلام کرد.

مقاله منتشر شده توسط روزنامه رسمی مردم کمونیست حزب حاکم چین ، این دو را به عنوان کلیو همیلتون و الکس جوسکه معرفی کرد .

این تصمیم اضافه شد پس از آنکه استرالیا ویزای دو دانشمند چینی را به دلیل “ادعای نفوذ” در اوایل سپتامبر لغو کرد.

روابط بر سر مسائل اختلافات تجاری به استرالیا تیره شده است خواستار تحقیق بین المللی در مورد ریشه ویروس کرونا شد که اولین بار در اواخر سال گذشته در چین بوجود آمد و اتهامات مربوط به مداخله چینی در امور داخلی.

“همیلتون در نامه ای به رویترز گفت:” این ممنوعیت کاملاً غیرمنتظره است ، اگرچه من چند سال است که در لیست دشمن پکن هستم.

وی افزود ممنوعیت علیه او و جوسکه “تلافی” اقدامات دولت استرالیا علیه دانشمندان چینی بود و اینکه او قبلا تصمیم گرفته بود “دو یا سه سال پیش” سفر به چین بسیار خطرناک است.

“فقط وقتی پکن تصمیم می گیرد تا دخالت در سیاست استرالیا را متوقف کند و تلاش برای زورگویی به دولت استرالیا باعث بهبود روابط خواهد شد. امیدوارم که به زودی این اتفاق بیفتد. “

در کتاب سال 2018 ، همیلتون ، استاد اخلاق عمومی در دانشگاه چارلز استورت در پایتخت استرالیا ، حزب کمونیست چین را به کارزاری برای اعمال نفوذ در استرالیا متهم کرد. سیاست داخلی.

جوسکه تحلیلگر موسسه سیاست استراتژیک استرالیا است که گلوبال تایمز آن را “بدنام به خاطر تبلیغ تبلیغات ضد چین و جعل مسائل ضد چین” خواند.

وی در بیانیه ای در توئیتر گفت كه این ممنوعیت “آخرین مورد از تلاش های حزب كمونیست چین برای مجازات كسانی است كه از فعالیت های حزب اسلامی روشن می كنند” و همچنین خطر سفر به چین را ” خیلی بالا است. “

” من سالهاست که ویزای چین را نگه نداشته ام و یا درخواست ویزا نکرده ام. “