عصبانیت در مارسی پس از آنکه دولت فرانسه دستور بسته شدن میله ها را برای حاوی ویروس کرونا ویروس

صادر کرد

رهبران مدنی در مارسی روز پنجشنبه با عصبانیت نسبت به بسته شدن بارها و رستوران های این شهر واکنش نشان دادند و گفتند که آنها از طرف فرانسوی ها مشورت نشده اند دولتي كه دستور اقداماتي براي مهار شيوع ويروس كرونا را صادر كرد.

اولیور وران ، وزیر بهداشت ، پس از قرار دادن شهر و منطقه اطراف آن در ساحل مدیترانه ، دستور داد كه از دوشنبه آینده بارها و رستوران ها در مارسی دو هفته تعطیل شوند در حداکثر سطح هشدار برای انتشار ویروس.

سیاستمداران محلی گفتند که این مرحله متناسب با خطرات نیست و اقتصاد آنها را ویران می کند.

“این با تعجب و عصبانیت از اینكه از تصمیمی درمورد مشورت با شهردار مارسی مطلع شدم ، “میشل روبیرولا ، شهردار مارسی در توییتر خود نوشت.

” هیچ چیز در وضعیت بهداشت عمومی توجیه کننده این حرکت نیست. من اجازه نخواهم داد که مردم مارسی قربانی تصمیمات سیاسی شوند كه هیچ كس آنها را نمی فهمد. “

رنو موزیلیر ، رئیس شورای منطقه ای پرووانس-آلپ-ساحل کوتور ، شامل مارسی ، گفت که تعطیلی ها به معنای مجازات جمعی برای مردم منطقه وی است.

“این تصمیم یک جانبه ، بدفکر و غیرمنصفانه است” ، موزیلیر در توییتر خود نوشت.

پاسخ به انتقادات ، وران در توییت خود نوشت که بسته شدن بارها و رستوران ها برای محافظت از مردم در مارسی طراحی شده است ، زیرا اوضاع در حال بدتر شدن است ، و او قبل از این به مقامات محلی اعلام کرده بود.