معترضین عصبانی پس از توافق صلح با آذربایجان ، روسیه به پارلمان ارمنستان حمله کردند

اندکی پس از آنکه نخست وزیر ارمنستان نیکول پاشینیان از توافق صلح با آذربایجان و روسیه خبر داد ، معترضین عصبانی به پارلمان ارمنستان در ایروان حمله کردند . طبق گزارش ها ، معترضین نیز سخنران را لینچ كردند.

طبق یك گزارش در RT.com ، هنگامی كه معترضین عصبانی به ساختمان دولت حمله می كردند ، صدای تیراندازی در خیابانهای ایروان شنیده می شد. نخست وزیر نیکول پاشینیان در ساعات اولیه روز سه شنبه

معترضین عصبانی داخل ساختمان # پارلمان ارمنستان شکستند.
آنها می گویند معامله پایان بخشیدن به اشغال ارامنه تحقیر # ارمنستان است pic.twitter.com/qTFG5EAqAd

– Geeta Mohan (Geeta_Mohan) 10 نوامبر 2020

در این گزارش آمده است که محل نگهداری پاشینیان در حال حاضر مشخص نیست. گزارش شده است که پارلمان ارمنستان نیز تحت کنترل معترضان قرار دارد. کنترل. هیچ محافظ یا نیروی امنیتی در معرض دید نیست.
PMNikolPashinyan در آنجا نیست. وی اعلام کرد که ارمنستان ، آذربایجان و روسیه توافق نامه ای را برای پایان دادن به شش هفته جنگ شدید در قره باغ کوهستانی امضا کردند. https://t.co/8hOBgQhuiy pic.twitter.com/e2rAikqkE8

– Geeta Mohan (Geeta_Mohan) 10 نوامبر 2020

رئیس مجلس ارمنستان ، آرارات میرزویان ، توسط معترضان مورد ضرب و شتم قرار گرفت و حال وی وخیم است.

پاشینیان ، نخست وزیر ارمنستان در بیانیه ای که در حساب کاربری خود در فیس بوک منتشر شد ، گفت: “تصمیم این است براساس تجزیه و تحلیل عمیق وضعیت جنگ و در بحث با بهترین متخصصان این رشته “.

،.،: … … / ارسال شده توسط نیکول پاشینیان / در دوشنبه ، 9 نوامبر 2020

< p> بعداً ، در پخش زنده دیگر فیس بوک از یک مکان ناشناخته ، پاشینیان گفت که همه شرکت کنندگان در “کشتار” ایروان به شدت مجازات می شوند ، گزارش RT.com. خشونت ،

توافقنامه صلح

امضای توافقنامه صلح برای پایان دادن به درگیری های نظامی در منطقه قره باغ کوهستانی پس از بیش از یک ماه خونریزی انجام می شود .

آراییک ها rutyunyan ، رهبر منطقه قره باغ ، در فیس بوک گفت که توافق کرده است “برای پایان دادن به جنگ در اسرع وقت”.

ارسال شده توسط آرایک هاروتیان در دوشنبه ، 9 نوامبر 2020

براساس مفاد این توافق نامه ، آذربایجان باید سرزمینی را که در جنگهای اخیر به خود اختصاص داده است حفظ کند ، در حالی که ارمنستان در ماه آینده قلمرو اضافی را واگذار می کند ، و نیروهای حافظ صلح روسی می توانند از جاده ارتباطی باقی مانده قره باغ با ارمنستان محافظت کنند. مناسب است ، RT.com گزارش داد.

درگیری قره باغ چیست؟

در 27 سپتامبر سال جاری جنگ بر سر کنترل قره باغ کوهستانی آغاز شد. در حالی که ارمنستان ادعا کرد چهار هلیکوپتر آذربایجانی سرنگون شده و 33 تانک و ماشین جنگی آذربایجانی توسط توپ خنثی شده است ، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان در ابتدا جزئیات کمی از تلفات نظامی ارائه داد. اما از زمان جنگ بین همسایگان قفقاز جنوبی در آنجا در سال 1994 تحت کنترل نیروهای قومی ارمنی بوده است.