“آیا مردم باید بمانند تا بمیرند؟” درخواست های واکسن Covid-19 اجلاس

سازمان ملل را پر می کند = “ff-og-image-inserted”>

اگر سازمان ملل متحد از خاکستر جنگ جهانی دوم ایجاد شود ، چه چیزی از بحران جهانی Covid-19 متولد می شود؟ < p> بسیاری از رهبران جهان در اجلاس مجازی سازمان ملل متحد در این هفته امیدوارند که این واکسنی برای همه کشورها ، ثروتمند و فقیر در دسترس و مقرون به صرفه باشد. اما با توجه به تصمیم ایالات متحده ، چین و روسیه در تلاش برای تولید و توزیع واکسن ، و برخی از کشورهای ثروتمند با شرکت های دارویی برای اطمینان از میلیون ها دوز بالقوه معامله می کنند ، درخواست های سازمان ملل فراوان است اما احتمالاً بی فایده است.

“آیا مردم باید بمانند تا بمیرند؟” رئیس جمهور هندوراس ، خوان اورلاندو هرناندز ، یک بازمانده از Covid-19 ، در مورد راه نامشخص پیش رو گفت.

بیش از 150 کشور به COVAX پیوسته اند ، در آن کشورهای ثروتمندتر توافق می کنند واکسن های بالقوه بخرند و به دسترسی مالی فقیرتر کمک می کنند آنهایی اما عدم حضور واشنگتن ، پکن و مسکو به معنای پاسخگویی به بحران بهداشتی است که در 75 سال گذشته سازمان ملل متحد واقعاً جهانی نیست. در عوض ، سه قدرت قول های مبهمی برای به اشتراک گذاشتن هر واکسنی را که تولید کرده اند ، داده اند ، احتمالاً پس از کمک به شهروندان خود.

این هفته نشست سازمان ملل می تواند به عنوان یک زنگ خطر بیدار شود. کمپین ONE ، یک سازمان غیرانتفاعی با بیماری قابل پیشگیری مبارزه می کند که در حال تهیه کارت های امتیازی برای سنجش میزان قدرتمندترین کشورهای جهان در برابری واکسن است.

“فقط برای برخی از کشورهای G20 درک اینکه یک واکسن عادلانه است کافی نیست وی گفت: “کلید پایان دادن به این ویروس و بازگشایی اقتصاد جهانی”.

با گذشت هفته ها از موعد مقرر برای عضویت کشورها در COVAX ، که با همکاری سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل متحد هدایت می شود ، بسیاری از رئیسان دولت ایالت متحده از نشست سازمان ملل به عنوان یک شانس عالی برای سرکشی ، ترغیب و حتی شرم استفاده می کند.

رئیس جمهور غنا ، نانا آکوفو-آدو ، به ماهیت واهی مرزها و ثروت اشاره کرد: “ویروس به ما آموخت که همه ما در معرض خطر هستیم و هیچ حمایت ویژه ای از ثروتمندان وجود ندارد ساعت یا یک کلاس خاص. “

رئیس جمهور جزیره پالائو در اقیانوس آرام بدون COVID ، تامی رمنگسو جونیور ، در مورد خودخواهی هشدار داد:” احتکار واکسن به همه ما آسیب می رساند. “ < و رئیس جمهور رواندا ، پل کاگامه ، خواست جهانی برای بازگشت به حالت طبیعی را خواستار شد: "اطمینان از دسترسی عادلانه به واکسن ها ، روش های درمانی و تشخیصی پایان همه گیری را برای همه سرعت می بخشد."

فقط با گذشت نزدیک به 200 سخنرانی از سوی رهبران جهان ، مشخص شد که تقریباً همه نیاز فوری به واکسن را ذکر می کنند. با توجه به چالش های ذهن ساز پیش رو ، تعجبی ندارد.

“جان نکنگاسونگ ، رئیس ،” ما هرگز با شرایطی روبرو نشده ایم که 7.8 میلیارد نفر در جهان تقریباً به طور هم زمان به واکسن احتیاج دارند. از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا ، این ماه گفت.

این س toالاتی را به س difficultال سوق داده است: چه کسی ابتدا دوزهای واکسن را دریافت می کند؟ چه کسی برای به دست آوردن آنها معاملات خصوصی انجام می دهد؟ عراق گفت: در سخنرانی های این هفته مشخص شده است که چنین سوالاتی معنای وجودی دارند.

تلاش برای واکسن نباید “یک عمل کاملاً تجاری” باشد. قزاقستان گفت: “مسئله رقابت” نیست.

قزاقستان گفت: “ما باید سیاست را از واکسن خارج کنیم.” اسلواکی گفت: “ما به جهانی سازی واقعی ترحم احتیاج داریم.”

جمهوری دومنیکن در بیانیه ای همه موارد را به کار برد: “ما می خواهیم این واکسن در دسترس همه انسانهای کره زمین قرار گیرد.” با ملایمت تر ، موزامبیک هشدار داد كه “ملی گرایی و انزوا طلبی در برابر یك بیماری همه گیر نسخه تجویز ناكامی است.”

مهم نیست شهرت آنها در خانه یا در صحنه جهانی باشد ، رهبران در حال یافتن ذره ای از نقاط مشترک هستند زیرا جهان به یک میلیون مورد تأیید شده مرگ و میر ناشی از بیماری همه گیر نزدیک می شود.

“واکسن COVID-19 باید به عنوان یک کالای عمومی جهانی در نظر گرفته شود. بگذارید در این مورد روشن باشیم ، “رودریگو دوترته ، رئیس فیلیپین گفت.

سازمان ملل دبیرکل آنتونیو گوترش مجمع عمومی را آغاز کرد و در مصاحبه با بازوی رسانه ای سازمان ملل اعلام کرد: “اینکه فکر کنیم می توانیم افراد ثروتمند را حفظ کنیم و اجازه دهیم مردم فقیر رنج بکشند ، یک اشتباه احمقانه است.”

مشخص نیست که آیا اظهارات رهبران جهان ، نه در یک هیئت دیپلماتیک در مقر سازمان ملل بلکه در فیلم های ضبط شده از پایتخت های ملی ، تفاوتی ایجاد می کند. کارشناسان بهداشت ، فعالان و دیگران با نگرانی در حال مشاهده این موضوع ابرو جمعی را برانگیختند.

“مهم است که ما همچنان این سخنرانی ها را ادامه دهیم ، اما در نهایت ، اگر اقدامات واقعی انجام نشود ، سخنرانی ها به تنهایی تاثیری نخواهند داشت. تندای مافوما با گروه عدالت اجتماعی مستقر در آفریقای جنوبی گفت: این بخش برای اطمینان از دسترسی کشورهای فقیر و فقیرترین فقیر در کشور به “واکسن” است. این بخشی از ائتلاف است که برای مقرون به صرفه تر کردن داروها تلاش می کند و در دسترس.

آفریقای جنوبی ، همراه با بسیاری از کشورهای آفریقایی ، از عواقب مرگبار انتظار انتظار می داند. کارشناسان بهداشت می گویند در طی دهه ای که برای رسیدن داروهای HIV با قیمت مناسب به این قاره نیاز بود ، 12 میلیون آفریقایی جان خود را از دست دادند.

شبیر مادحی ، هموطن مافوما ، محقق اصلی در یک آزمایش بالینی واکسنی که دانشگاه آکسفورد در حال ساخت است. با شرکت دارویی AstraZeneca ، کمی خوش بین تر بود. وی گفت كه بیشتر ثروتمندترین كشورهای جهان به COVAX پیوسته اند “امیدواركننده است.”

اما مادی گفت که آیا سخنرانی های پرشور این هفته در سازمان ملل تفاوتی ایجاد می کند یا خیر ، گفتن “سخت” است.

همچنین بخوانید | اختصاصی: مشاور عالی از بررسی واکسن کرونا ویروس FDA در مورد اختلاف احتمالی جدا می شود