رئیس پارلمان ارمنستان پس از توافق صلح توسط معترضین خشمگین مورد حمله قرار گرفت و تحت عمل جراحی

قرار گرفت

آرارات میرزویان ، رئیس پارلمان ارمنستان توسط معترضین خشمگین مورد حمله قرار گرفت پس از آنکه نخست وزیر این کشور نیکول پاشینیان توافق نامه صلح با آذربایجان و روسیه را اعلام کرد. گفته می شود معترضین عصبانی به زودی پس از اعلام توافق صلح به پارلمان ارمنستان در ایروان حمله ور شدند و به رئیس مجلس حمله کردند.

رئیس پارلمان ارمنستان میرزویان توسط شرکت کنندگان در تظاهرات اوایل روز سه شنبه در مرکز شهر ایروان زخمی شد ، گزارش روسی آژانس خبری تاس.

لحظه ای رئیس مجلس آرارات میرزویان از ارمنستان رئیس مجلس توسط گروهی از اوباش به سختی لینچ می شود. pic.twitter.com/PrMuSCBQGF

— CaucasusWarReport (Caucasuswar) 10 نوامبر 2020

توسعه توسط نخست وزیر پاشینیان در جریان پخش آنلاین در حساب فیس بوک خود تأیید شد. نیکول پاشینیان گفت: سخنران پس از حمله تحت عمل جراحی قرار گرفت. با این حال ، پاشینیان به نقل از گزارش تاس گفت: “زندگی سخنران در معرض تهدید نیست.

” برخی از اراذل و اوباش آرارات میرزویان را ضرب و شتم می کنند. اکنون او تحت عمل جراحی است ، زندگی او در معرض تهدید نیست “. .

در همین حال ، در گزارش قبلی گفته شده بود که در ساعات اولیه روز سه شنبه در معاملات معترضین خشمگین به دنبال نخست وزیری نیکول پاشینیان ، در خیابان های ایروان صدای تیراندازی شنیده می شود.

معترضین عصبانی داخل ساختمان پارلمان # ارمنستان شکستند.
آنها می گویند معامله برای پایان بخشیدن به اشغال ارامنه تحقیر # ارمنستان pic.twitter است. com / qTFG5EAqAd

– Geeta Mohan (Geeta_Mohan) 10 نوامبر 2020

در بیانیه ای در فیس بوک ، نیکول پاشینیان گفت ، “این تصمیم بر اساس تجزیه و تحلیل عمیق وضعیت جنگ و در گفتگو با بهترین متخصصان این حوزه اتخاذ شده است.”

در پخش مستقیم دیگر فیس بوک ، نخست وزیر گفت که همه معترضانی که به ساختمان پارلمان حمله کردند مجازات خواهند شد.

برخی از کاربران توییتر تصاویری از خشونت در خیابانهای ایروان را پس از اعلام توافق صلح به اشتراک گذاشته اند.

توافقنامه صلح درباره چیست؟

امضای توافقنامه صلح پیشرفت چشمگیری در پایان دادن به درگیری های نظامی در منطقه قره باغ است. رهبر منطقه قره باغ ، آراییک هاروتونیان ، در فیس بوک گفت که او موافقت کرده است “جنگ را در اسرع وقت پایان دهد”.

بر اساس این توافق نامه ، آذربایجان باید سرزمینی را که گرفته است حفظ کند. RT.com گزارش داد که در جنگهای اخیر ، ارمنستان در ماه آینده قلمرو اضافی را واگذار کرده و نیروهای حافظ صلح روسی از جاده اتصال باقی مانده قره باغ و ارمنستان محافظت می کنند.

در 27 سپتامبر ، درگیری تازه ای بین ارمنستان و آذربایجان بر سر کنترل منطقه قره باغ کوهستانی درگرفت. ممکن است ذکر شود که قره باغ کوهستانی در آذربایجان قرار دارد ، اما از زمان جنگ بین همسایگان قفقاز جنوبی در سال 1994 تحت کنترل نیروهای قومی ارمنی بوده است.

همچنین بخوانید | معترضین عصبانی پس از توافق صلح با آذربایجان ، روسیه به پارلمان ارمنستان حمله کردند