در حالی که جو بایدن پیروزی خود را جشن می گیرد ، برخی از رهبران جهان هنوز او را تبریک نمی گویند. در اینجا دلیل

وجود دارد

سکوت به خوبی بیان می کند. چندین رهبر جهان سیاست های بین المللی و همسویی های کشورشان را با در نظر گرفتن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان کرده اند. بسیاری از نخست وزیران برجسته کشورها جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده را تبریک نگفته اند.

در حالی که ناامیدی آشکار کمی بود ، چندین رهبر برجسته که روابط گرم خود را با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی آمریکا حفظ کرده اند ، دولت در پی نتایج اعلام شده سکوت اختیار کرد.

کسانی که سکوت را انتخاب کرده اند شامل یکی از نزدیکترین متحدان رئیس جمهور مستعفی دونالد ترامپ رئیس جمهور برزیل ، ژائر بولسونارو ، رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین ، نخست وزیر چین شی جین پینگ ، ترک رئیس جمهور رجب طیب اردوغان و رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور.

در حالی که برزیل و ترکیه کاملاً در مورد این مسئله ساکت هستند ، روسیه و چین گفته اند که تا حل و فصل مراحل قانونی صبر خواهند کرد. رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور نیز دلیل مشابهی را برای عدم تبریک بردن بایدن برای پیروزی خود بیان کرد.

همچنین بخوانید | اجلاس دموکراسی جو بایدن صعود سختی خواهد بود

روسیه

رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین ، که متهم به تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده به نفع دونالد ترامپ ، هنوز جو جو بایدن ، نامزد دموکرات را برای پیروزی در انتخابات تبریک نمی گوید. در بیانیه ای ، کرمیل گفت که پوتین تا زمانی که چالش های قانونی انتخابات ایالات متحده حل نشود و نتیجه رسمی نشود ، برنده را تبریک نمی گوید.

هنگامی که ترامپ در سال 2016 پیروز شد ، پوتین سریعاً پیشنهاد تبریک گفت – اما رقیب ترامپ در آن انتخابات ، هیلاری کلینتون نیز روز بعد از رای گیری تسلیم شد.

عکس مارس 2011 ، معاون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده ، چپ ، با ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه در مسکو ، روسیه دست می دهد. (AP Photo | پرونده)

سخنگوی پوتین ، دیمیتری پسکوف روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که امسال متفاوت است.

“بدیهی است ، می بینید که مراحل قانونی خاصی در آنجا است. ، که توسط رئیس جمهور فعلی اعلام شد – بنابراین این وضعیت متفاوت است ، بنابراین صحیح می دانیم که منتظر اعلام رسمی بمانیم. “

پسکوف پیشنهاد داد که وقتی زمان آن فرا می رسد ، پیام تبریک پوتین با تمام پروتکل مورد انتظار همراه خواهد شد.

“من به شما یادآوری می کنم که ولادیمیر پوتین بیش از یک بار گفت که به هر انتخاب مردم آمریکا احترام می گذارد و آماده همکاری با هر رئیس جمهور منتخب اتحادیه اروپا خواهد بود. وی گفت: “.” اگرچه سیاستمداران روسی انتخاب ترامپ را در سال 2016 به طور گسترده تحسین کردند ، انتظار داشتند وی به وعده های خود برای بهبود روابط عمل کند ، دولت وی با وضع تحریم ها ، اخراج تعداد زیادی از دیپلمات های روسی در پی مسمومیت عامل مضاعف سرگئی اسکریپال و اجازه سلاح های کشنده ، مسکو را ناامید کرد فروش به اوکراین.

اما روسیه به طور مشخص نسبت به دولت های دموکراتیک ایالات متحده احتیاط می کند زیرا آنها تمایل دارند در انتقاد از روسیه در مورد حقوق بشر و دموکراسی جلوتر باشند.

بایدن ، در سفر 2011 در حالی که معاون رئیس جمهور روسیه بود ، در یک سخنرانی در دانشگاه مجسمه مسکو ، معتبرترین موسسه آموزش عالی کشور ، این رویکرد را نمونه سازی کرد.

“در مورد عناصر اساسی دموکراسی مصالحه نکنید. وی به دانشجویان گفت: “شما نیازی به انجام این معامله فاوسی ندارید.” چین span >

چین همچنین از تبریک جو بایدن به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خودداری کرده و می گوید نتیجه نظرسنجی های آمریکا باید توسط قوانین کشور تعیین شود و رویه ها.

وقتی وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: چین یکی از معدود کشورهایی است که هنوز در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیانیه ای ارائه نکرده است: “ما متوجه شدیم که بایدن اعلام کرد او برنده انتخابات است “.

” ما درک ما این است که نتیجه انتخابات مطابق با قوانین و رویه های ایالات متحده تعیین خواهد شد. “

چهار ترامپ سالهای قدرت بدترین مرحله در روابط چین و ایالات متحده بود زیرا حزب کمونیست حاکم چین به ریاست رئیس جمهور شی برای مبارزه با آنچه که مقامات چین می گویند گریزان ترین و رهبر غیرقابل پیش بینی آمریكا از زمان ریچارد نیكسون ، رئیس جمهور پیشین آمریكا در سال 1972 با ملت كمونیست ارتباط برقرار كرد.

ترامپ به شدت به تمام جنبه های روابط ایالات متحده و چین فشار آورد ، از جمله با جنگ تجاری بی امان خود ، چالش نظامی چین در دریای مورد مناقشه چین جنوبی ، تهدیدهای مداوم آن برای تایوان و مارک ویروس کرونا به عنوان “ویروس چین” پس از ظهور آن از ووهان در دسامبر سال گذشته.

رئیس جمهور چین شی جین پینگ و معاون رئیس جمهور وقت جو بایدن از فرش قرمز عبور می کنند روی آسفالت هنگام مراسم ورود به پایگاه هوایی اندروز در سپتامبر 2015 (عکس AP | پرونده)

در حالی که هیچ عشقی بین دونالد ترامپ و شی جین پینگ از بین نرفته است ، اما بین Biden و نخست وزیر چین نیز هیچ bonhomie وجود ندارد.

در فوریه امسال ، بایدن حتی شی جین پینگ را یک اراذل و اوباش خوانده بود. بایدن در حالی که هنگام سخنرانی به رئیس جمهور چین مراجعه می کرد ، گفت: “این مردی است که دموکراتیک ندارد – با یک استخوان کوچک d در بدن ، این مردی است که یک اراذل و اوباش است.”

همچنین بخوانید | چین هنوز به رئیس جمهور منتخب بایدن تبریک نمی گوید ، می گوید قوانین ایالات متحده نتیجه انتخابات را تعیین می کند

ترکیه

ترکی رئیس جمهور رجب طیب اردوغان ، که با دونالد ترامپ رابطه خاموش و خارج دارد ، همچنین در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هنوز توضیحی نداده است ، حتی اگر دولت او برنده انتخابات ریاست جمهوری در گینه را تبریک گفت روز یکشنبه.

بر اساس تجزیه و تحلیل سایت رسانه ای آمریکا NBC News ، ترکیه بیش از اکثر کشورهای دیگر از پیروزی بایدن ضرر می کند ، زیرا انتظار می رود موضع ایالات متحده در برابر مداخلات نظامی خارجی ترکیه و همکاری نزدیکتر با روسیه.

مهمترین مانع مانع واشنگتن از استرداد روحانی مسلمان مستقر در ایالات متحده فتح الله گولن است که آنکارا می گوید کودتای نافرجام را در سال 2016 ترتیب داده است.

برزیل

رئیس جمهور برزیل ، جائر بو ، اغلب ترامپ استوایی شناخته می شود lsonaro همچنین در میان رهبران انگشت شماری جهان است که هنوز پیروزی بایدن را تبریک نمی گویند. در طی چهار سال گذشته ، بولسونارو بارها و بارها روابط نزدیک خود با ترامپ را ابراز کرده است.

با این حال ، سه روز پیش ، بولسونارو شروع به دور شدن از “دوست” ترامپ کرد ، زیرا او “نه بیشترین” فرد مهم در جهان “.

واشنگتن پست گزارش داد كه بولسونارو روز شنبه با دعوت” فروتنی “در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده 2020 ، گفت ترامپ” مهمترین فرد در جهان نیست “. < / p>

علیرغم فاصله تازه ایجاد شده بین دو رهبر جهان ، بولسونارو هنوز وقت پیدا نکرده است تا به جو مخالف ترامپ ، جو بایدن ، تبریک بگوید تا پیروزی خود را تبریک بگوید.