عاصم باجوا به عنوان مشاور عمران خان استعفا داد تا به عنوان رئیس اداره CPEC

ادامه یابد

سرلشکر عاصم سلیم باجوا (retd) استعفای خود را به عنوان دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور اطلاعات و پخش پس از نخست وزیر اعلام کرد عمران خان در پی رسوایی فساد استعفا را پذیرفت. با این وجود وی همچنان به عنوان رئیس CPEC (کریدور اقتصادی پاکستان چین) ادامه خواهد داد. “من از نخست وزیر محترم تقاضا کردم که از کارنامه اضافی دستیار ویژه نخست وزیر در زمینه اطلاع رسانی و پخش منصرف شود. او با مهربانی درخواست من را تأیید کرد. “

آسیم باجوا به عنوان رئیس اداره کریدور اقتصادی چین و پاکستان یا پروژه جاه طلبانه CPEC به کار خود ادامه خواهد داد.

عاصم باجوا ماه گذشته پس از روشن شدن عظیم دارایی های خانواده اش ، اوراق خود را به نخست وزیر عمران خان داد. بر اساس گزارش ها ، دارایی های خانواده وی در زمانی که وی در ارتش پاکستان بود ، به طور نامتناسبی رشد کرده است. خانواده وی همچنین مالک و اداره کننده Bajco در ایالات متحده هستند که در بسیاری از ایالت های ایالات متحده صاحب مراکز فروش پیتزا فروشی پاپا جان است. نفوذ و قدرت وی در راه اندازی مشاغل دریایی که به رهبری همسر ، پسران و برادرانش روی کاغذ بودند.

سپس باجووا از یک سمت استعفا داد و به موقعیت قدرتمندتر و پردرآمدتری در مرکز CPEC رسید. وی این ادعاها را رد کرد و گفت که می تواند منبع کل دارایی های خود را اثبات کند.

گزارش شرم آور

به گفته احمد نورانی در تحقیقات ، نادیم برادر عاصم باجوا در سال 2002 ، هنگامی که عاصم باجوا کار خود را با ژنرال پرویز مشرف به عنوان سرهنگ دوم آغاز کرد ، به عنوان تحویل دهنده پیتزا برای پاپا جان در ایالات متحده کار می کرد. امروز برادر عاصم باجوا صاحب 133 رستوران پاپا جان است و 40 میلیون دلار ارزش دارد.

از زمان ظهور باجوا در ارتش ، امپراتوری خانواده وی در چهار کشور گسترش یافت و 99 شرکت آنها گسترش یافت. Bajco بیش از 50 میلیون دلار برای گسترش هزینه كرد و شامل 14.5 میلیون دلار املاك در ایالات متحده بود.

بر اساس گزارش نورانی ، خانواده Bajwa دارای منافع تجاری در ایالات متحده ، كانادا ، امارات و اروپا است. . همسر عاصم باجوا ، فرخ زیبا ، دارای 13 مرکز خرید در ایالات متحده است و دارایی های وی تنها 52.7 میلیون دلار ارزش دارد.

OUTLIAR

اوایل سال جاری ، سرلشکر عاصم سلیم باجوا به دلیل کم ارزش دانستن دارایی های خود به نام شفافیت ، در شبکه های اجتماعی ترول شد. هنگامی که از دستیاران ارشد عمران خان خواسته شد دارایی خود را اعلام کنند ، عاصم باجوا اعلام کرد که او یک مدل 2016 Toyota Toyota Cruiser با ارزش 30 روپیه روپیه پاکستان دارد.

اما سپس یکی دیگر از عمران خان ، سید بخاری ، در اعلامیه ، گفت که او یک لندکروزر مدل 2012 به ارزش 2 کرور روپیه پاکستان داشت. این اختلاف 19.7 کروری روپیه است.

این باعث پاکستانی ها می شود خندند و همزمان از این واقعیت که آرمیمن ، در حال خدمت و بازنشستگی ، از هر چیزی رهایی می یابند در حالی که غیرنظامیان ، از جمله نخست وزیران و رئیس جمهورهای سابق ، در زندان یا در تبعید به دلیل دارایی های نامتناسب.

همچنین بخوانید: نماینده پارلمان حزب حاکم در پاکستان به دنبال جرم انگاری انتقاد از ارتش

همچنین بخوانید: پست -Pulwama تاثیر؟ پاکستان رئیس ISI را برکنار می کند ، یک تندرو جدید به دست می آورد